Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Desmoxan opinie

14.01 o 21:11

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

SPONSORING

21.06 o 11:53

Aktywne użytkowniczki

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

19 kwi 2012 - 00:35:13

Akurat kolezanka ma suke hodowlana i za zadnego szczeniaka nie wziela ani grosza. Boze ludzie przeczytalam caly watek i poprostu stwierdzam ze dyskusja jest nie potrzebna. To jak nie które szafowiczki odp i sie do siebie wzajemnie odzywaja to jest zalosne. Po co dyskutujecie skoro w swoich wypowiedziach czesto jestescie chamskie i odnosicie sie do innych bez szacunku. Ok ja rozumiem naprawde i mysle ze wszyscy tutaj nie popieramy ludzi ktorzy zle traktuja zwierzeta, dopuszczaja czesto swoje suki do rozrodu, robia to tylko wylacznie dla kasy i nie dbaja o swoje psy. To jest prawda ale niech nikt nie ubliza komus kto ma psa podobnego do owczarka bez rodowodu. Wiele osob podawalo tutaj takie przyklady i wszytskie te osoby zostaly odrazu zjechane ze popieraja pseudohodowle. Dziewczyna pisze ze dopuszcza swoja suke goldena z innym goldenem i odrazu ze jest nienotmalna bo tylko psow w schroniskach jest a ona egoistka bo robi nowe. No ludzie! Bez przesady. Nie kazdy kto sprzedaje psa bez rodowodu jest straszy i okropny i nie kazdy kto dopuszcza swoja suke robi to dla kasy. Chce miec male goldeny to bedzie je miala. Ktos chce psa podobnego do owczarka to nie pojdzie do schroniska. Pies bez rodowodu bedzie chorowal i ten z rodowodem tez. Super hodowla moze okazac sie jakims bagnem a sasiadka od ktorej kupimy psa w typie rasy owczarka moze byc ok. Po co generalizowac problem i wrzucac wszytskich do jednego wora. Skoro jestescie takie zeby brac psy ze schroniska to niech nie bedzie tyle hodowli z psami rasowymi bo po co? I takie teksty typu po co kupilas yorka bez rodowodu nie moglas wziac psa ze schroniska? Nie nie mogla bo chciala miec psa podobnego do Yorka. I nie nie kupila go z rodowodem bo jej nie stac ale kupila od ciotki ktora dba o psy. I nie pies nie ma zadnych wad bo zyje 10 lat juz i nic mu nie jest! Wezcie zrozumcie ze nie wszyscy ludzie kupujacy psa bez rodowodu sa zli i nie kazdy kto je sprzadeje zneca sie nad zwierzetami.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

14 maj 2012 - 22:33:09

wybacz droga szafowiczko, ale to co piszesz jest bzdurą. twoje widzienie nie wychodzi dalej poza czubek nosa.
rozmnażanie zwierząt bez rodowodu jest po prostu złe. raz, że zabierają się za to osoby nie mające pojęcia o rozrodzie, żywieniu i zdrowiu psa. bo to, że karmią psa royalem, czy podają ciężarnej suce witaminki i szczepią to nie wystarczy. rozmnażanie psów danej rasy polega na PRZYNAJMNIEJ UTRZYMANIU POZIOMU DANEJ RASY bądz ULEPSZENIU- WYELIMINOWANIU WAD. a to, że pani Nowak ma sukę i pani Kowalska ma psa nie onzacza, że mogą sobie rozmnożyć te psy, bo mają taki kaprys. rozmnażanie psów to naprawdę nie jest bułka z masłem, trzeba mieć duuużą wiedzę, żeby wiedzieć które psy z sobą połączyć, jak żywić, jak wychować i socjalizować (!) szczeniaki. bo wam się wszystkim wydaje, że wystarczy pokryć sukę, karmić, przetrzymać psy do 6 tygodnia życia ( a czasami nawet do 4!!!!) i sprzedać/oddać.
osobiście mam psa w typie husky, z tą "rasą" mam do czynienia od 6 lat, wiem dosyć dużo jak na przeciętnego właściciela psa, ale nigdy nie nazwę się znawcą psów, ani nie podejmę się rozmnażania. bo to już wyższa szkoła jazdy.
a potem jęczycie, że kupiłyście "jorka" i waży 5-8kg. kupujcie tak dalej, a na pewno psom będzie lepiej... pomijając już fakt, że utrzymanie zwierząt w schroniskach idzie z waszych podatków, a pseuduchy nie płacą za prowadzenie hodowli. tak dla nieoczytanych- hodowla psów jest zakwalifikowana jako pozarolnicza działaność gospodarcza i jest tak samo opodatkowana jak każda inna działanośc... ale was to pewnie nie obchodzi "bo ja kupię psa "rasowego" okazyjnie", jak jakąś patelnię, albo odkurzacz...

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

08 cze 2012 - 03:48:15

Rodowodowe "yorunie" chodza ostatnio i po 6 stow, wiec nikt mi nie wkreci, ze nie bylo go stac.
Jak Polak kupuje samochod, to koniecznie musi byc fajny, takie odpicowane BMW byloby najlepsze. I wydaje na ten cel wszystko co do tej pory odlozyl. Na samochod! A skapi kupujac PSA, przyjaciela i czlonka rodziny?

Naturalnie nie neguje odkladania pieniazkow na auta, bo sama to robilam, jednak jesli chcialabym psa rasowego to kupilabym u hodowcy. A ze chcialam po prostu psa to mam kochanego urwiska ze schroniska, w typie rasy. I ludzie na ulicy nadal mowia ze ladny, mimo iz zaznaczam ze to kundel.

Ludzie nie zdaja sobie sprawy jakie cuda w schroniskach siedza, naprawde...

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

23 paź 2012 - 13:33:08

Ja tam widziałam i psy po 3 tys bez rodowodu.. na gratkach itd, wystarczy wpisać biewer ;P i prosze - biale yorki i ceny z ..pupy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-23 13:33 przez emilka76.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

23 paź 2012 - 13:46:02

psy rasowe czyli rodowodowe są psami z hodowli zarejestrowanymi z wziązku kynologicznym i tym samym sa jednotski nadzorujące podczas gdy pseudohodowle działają bez jakiejkolwiek kontroli a tam gdzie samowola tam i nadużycia.
Wszak nie chcielibyśmy korzystać z usług powiedzmy restauracji gdzie nie zagląda sanepid ponieważ o nich nie wie.
I to powinno być zwieńczeniem dyskucji.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

23 paź 2012 - 13:48:46

Cytat
Sacrum
Dobrze, że się pojawił taki wątek.... zgadzam się w zupełności....
Wiele osób, które wypowiadały się w niektórych wątkach o zwierzakach, że "takie hodowle wcale nie są takie złe", powinny to przeczytać i w końcu zacząć myśleć....

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

23 paź 2012 - 13:57:35

Dokładnie, tyle pięknych i kochanych zwierzaków czeka w schroniskach i domach tymczasowych na kochającego właściciela... A taki pies czy kot z pseudohodowli to wyłącznie produkt na taśmie produkcyjnej :( Serce pęka.

Rozumiem to, że ludzie marzą np. o labradorze czy kocie perskim, sama miałam dobermana i kocham tę rasę, ale jeśli ktoś ma choć trochę dobre serce to niech pomyśli nie o tym, aby pupil był tani, tylko żeby był z szanującej zwierzęta hodowli.
Za ceną idzie "jakość", czyli stan zwierzaka, jego zdrowie, ale też szacunek do niego, to jak się o niego dbało w danej hodowli. Kosztują więcej, bo nie "produkuje" się ich masowo, a każdy "egzemplarz" jest wyjątkowy i otoczony troską!

Co nie zmienia faktu, że przygarnęłam w marcu 2 kociaki i nie miałam nigdy wdzięczniejszych podopiecznych. Polecam każdemu, każdy powrót do domu sprawia, że serce rośnie :)

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

23 paź 2012 - 13:57:48

Cytat
piromanka
ja tez sie zgadzam z tym. tylko mam pytnie- co dzieje sie z psami ktore rodowodu nie otrzymaly? bo czesto zdarza sie przeciez ze z danego miotu czesc dostanie a czesc nie - co z nimi?


takie pieski czy koty mają metrykę urodzenia.
rodowód to już całkiem co innego
mając metryke na tej podstawie w związku kynlogicznym wyrabia sie rodowód.
z rodowodem mozna psa wystawiać na wystawie.

te to nie spełniają wymogów hodowlanych tez mają metrykę ale często ludzie nowi włąściele nie wyrabiaja rodowodu bo już wiedża że taki pies czy kot nie bedzie wystawiany.
a kazde wpisanie psa czy kota do związku to dodatkowe opłaty.

takie psy cyz koty są sprzedawane po niższej cenie na kanape.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

23 paź 2012 - 14:15:45

Ja trzy lata temu kupiłam dwa buldożki francuskie ,bez rodowodu , po roku zdechły obydwie na serce miały wade serca Póżniej dowiedziałam się że Pani od której kupiliśmy dopuszczała ojca z córka i każdy kto od niej kupił Kupił psa chorego Nie moge darować tej kobiecie bo staciłam dwa psy w krótkim czasie Myślałam że jej nogi z dupy powyrywam ! Po roku zdecydowałam się znowu kupić buldożka tym razem byłam ostrożna Wyszukałam ogłoszenie w internecie kupiłam od pani z warszawy Pies jest z rodowodem na nawet numer na nodze wytatułowany dałam dwa razy więcej ale mam już go rok i nie choruje jest zdrowy ! trzeba uważać na pseudo hodowle i nie kupować od nich może odechce im się Zabawiać się kosztem biednych psów !
Sheli 90 ja się też z tobą nie zgadzam ! psy trzeba dopuszczać z głową Jak ktos się nie zna to niech się nie wypowiada To oczewiste że psy rasowe z rodowodem mniej chorują Oczewiście taki pies musi mieć odpowiednie jedzenie a byle gówno .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-23 14:22 przez kobietka1.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 gru 2012 - 19:54:34

Cytat
fiona113
Cytat
piromanka
ja tez sie zgadzam z tym. tylko mam pytnie- co dzieje sie z psami ktore rodowodu nie otrzymaly? bo czesto zdarza sie przeciez ze z danego miotu czesc dostanie a czesc nie - co z nimi?


takie pieski czy koty mają metrykę urodzenia.
rodowód to już całkiem co innego
mając metryke na tej podstawie w związku kynlogicznym wyrabia sie rodowód.
z rodowodem mozna psa wystawiać na wystawie.

te to nie spełniają wymogów hodowlanych tez mają metrykę ale często ludzie nowi włąściele nie wyrabiaja rodowodu bo już wiedża że taki pies czy kot nie bedzie wystawiany.
a kazde wpisanie psa czy kota do związku to dodatkowe opłaty.

takie psy cyz koty są sprzedawane po niższej cenie na kanape.
No właśnie, uporządkujmy te sprawy. Związek Kynologiczny w Polsce wystawia metryki urodzenia wszystkim szczeniętom, urodzonym z rodziców rodowodowych i posiadających uprawnienia hodowlane (nabywanie ich to odrębna sprawa, rodowód nie daje uprawnień automatycznie). Wszystkim, a więc nie ma czegoś takiego jak "siódmy z miotu", może być ich i 20. Metryka jest tylko świadectwem pochodzenia i przynależności psa do danej rasy.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

24 cze 2013 - 22:24:27

Nie widziałam nic złego w kupowaniu psów "rasowych bez rodowodu" dopóki nie zaczęłam interesować się chociaż trochę tematem. Idiotyzmem jest nabijanie portfeli pseudohodowcom, kiedy masa psów "w typie rasy" jest w schroniskach. Kolega ostatnio przygarnął za worek karmy cudownego psa, bardzo przypominającego owczarka niemieckiego. Nie było go stać na kupno rasowego, więc naturalne dla niego było polepszenie losu kundelka, który teraz ma u niego super warunki. Więc albo zależy ci na konkretnej rasie i sorry memory, bulisz za nią albo szukasz psa w typie w schroniskach. Po cholerę płacić kupę pieniędzy za psa, który tylko przypomina rasowego?

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

24 cze 2013 - 22:31:19

ja tam mam owczarka niemieckiego bez rodowodu i jest najukochańszy na świecie :) i nie zamieniłabym go na innego

a poza tym dla mnie nie ma znaczenia czy pies ma rodowód czy nie - przeciez nie zmienia to w żaden sposób psa, to ludzie wymyślili jakies podkategorie lepszych i gorszych, pies bez rodowodu gorszy ? moze byc tak samo kochany to nie ma znaczenia czy ma świstek czy nie :) mysle ze wazniejsze jest to jak my ludzie troszczymy sie o nie :)


ale nie moge patrzec na to jak ludzie w bestialski sposób traktuja zwierzęta - zrobiłabym im to samo bez jakiej kolwiek litości..
zwierze tez czuje.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-24 22:40 przez jestem_modna.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 13:50:39

Cytat
jestem_modna
ja tam mam owczarka niemieckiego bez rodowodu i jest najukochańszy na świecie :) i nie zamieniłabym go na innego

a poza tym dla mnie nie ma znaczenia czy pies ma rodowód czy nie - przeciez nie zmienia to w żaden sposób psa, to ludzie wymyślili jakies podkategorie lepszych i gorszych, pies bez rodowodu gorszy ? moze byc tak samo kochany to nie ma znaczenia czy ma świstek czy nie :) mysle ze wazniejsze jest to jak my ludzie troszczymy sie o nie :)


ale nie moge patrzec na to jak ludzie w bestialski sposób traktuja zwierzęta - zrobiłabym im to samo bez jakiej kolwiek litości..
zwierze tez czuje.

o żesz w morde jeża, Pani modna zapraszamy do czytania ZE ZROZUMIENIEM. Nikt tu nie napisał że pies z rodowodem jest lepszy od kundelka, także te swoje wypociny możesz sobie wsadzić między książki, bo bredzisz nie na temat. No ale co więcej możesz powiedzieć skoro sama masz kundelka przypominającego owczarka niemieckiego.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:12:01

Jakiś czas temu odebraliśmy pieska od pewnej paniusi która chciała mieć Yorka lecz zamiast kupić go w porządnej hodowli kupiła go gdzieś na targu.Paniusia zapłaciła 1000zł za pieska po czym po jakimś czasie postanowiła się pieska pozbyć gdy ten zaczął rosnąć i oto co z niego wyrosło;)

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:18:13

Cytat
MoniqueJulie


o żesz w morde jeża, Pani modna zapraszamy do czytania ZE ZROZUMIENIEM. Nikt tu nie napisał że pies z rodowodem jest lepszy od kundelka, także te swoje wypociny możesz sobie wsadzić między książki, bo bredzisz nie na temat. No ale co więcej możesz powiedzieć skoro sama masz kundelka przypominającego owczarka niemieckiego.

czytaj sama ze zrozumieniem !! napisalam ze nie mam kundla tylko owczarka 100 % ..
BLONDINIZM totalny !! wybacz ale mózgiem lepiej nie szalec jak ma sie palnac glupote.. zwraca uwage a sama nie umie czytac ze zrozumieniem !! buhahahhaha.. głupich nie sieja sami sie rodza ;) to jest prawda

<moderacja>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 08:36 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

coś słodkiego!