Obecnie rozmawiamy o:

zalety diety pudełkowej

gorący temat

dieta przy cukrzycy

godzinę temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.279
Ostrzeżenia: 1/5

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 12:14:11

najpiękniejsza przyjaźń jaka może być!

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 12:16:05

:( nie obejrze bo nie chce plakac:P strasznie kocham zwierzeta.

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 12:17:57

może śmiesznie to zabrzmi.. ale psy maja większe uczucia niż ludzie, no bez kitu xD
1;58 .. heh.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-18 12:18 przez brutalxdoll.

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 12:19:25

Cytat
MissNothing92
psy to najcudowniejsze i najwierniejsze stworzenia, uwielbiam jeserce szkoda tylko, że ludzie odpłacają się za tą bezinteresowną miłość przemocą, coraz więcej się o tym słyszy :(


zgadzam się z Tobą całkowicie...
Ludzie w straszny sposób traktują zwierzęta, które potrafią kochać bezinteresownie...

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 12:26:01

Piękne;) Kochane stworzonka ;)

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 12:37:47

zaraz obejrzę. szkoda że ludzie choć w połowie nie mają takiego instynktu gdy ktoś z ich gatunku jest w takiej potrzebie tylko każdy ratuje własną du.... nie wiem jak moja sunia by zareagowała ale podejrzewam że nie zostawiłaby mnie. ona się smuci zawsze ze mną a gdy zobaczy łzy to skomli przeraźliwie że zaraz musze przestać bo mnie to az denerwuje ;)

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 12:45:04

zwierzeta sa bardziej ludzkie niz ludzie

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 14:27:16

Cytat
19BaMbOoChA90
I ktoś będzie mi wciskał kity, że zwierzęta kierują się tylko instynktem, nie mają rozumu i uczuć .. :(
Myślę, że większość miłośników ma swoje zdanie na ten temat... :)

A co do samego psa... ilekroć oglądam ten filmik, nie mogę wyjść z podziwu dla tego zwierzaka... On ewidentnie szukał pomocy u filmujących ludzi, zachowywał się jakby chciał powiedzieć "Chodźcie ze mną!". A moment, w którym kładzie łapkę na swojego towarzysza... chyba nigdy tego nie zapomnę...

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 15:06:06

Zmieklam calkowicie po tym filmiku,takie Pieski sa najcudowniejsze i najmadrzejesze!Sama posiadam Kundelka ze schroniska i za nic w swiecie niezamienilabym go na ZADNEGO innego! :)

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 17:08:47

Cytat
szafirian
zwierzeta sa bardziej ludzkie niz ludzie

Tak wychodzi prawda?
czy widziałaś kiedyś lwa, który poluje na kłusownika, żeby pokazać innym lwom jego głowę?
a może słonia, który zaatakował człowieka, żeby mu zęby powyrywać i chwalić się przed kolegami?
Mimo, że człowiek tak wiele osiągnął to w większości sytuacji jest głupszy od każdego ze zwierząt.
I dlatego uważam, że ludzka strona jest moją najgorszą.



Zwierzęta kierują się instynktem , jak najbardziej.
A czym kierują się ludzie? Jakie mają potrzeby? Żreć, pić spać, mieszkać, rozmnażać się i być bezpiecznym. + terytorializm. W gruncie rzeczy mamy takie same potrzeby jak reszta zwierząt, różnią się one szczegółami. Krokodyle na śniadanie jedzą mięso, ludzie płatki kukurydziane.
Człowiek rozwinął się niesamowicie, mamy światło, mamy komputery, samochody, komórki, byliśmy na Księżycu....
Wszystko fajnie dopóki mamy. Gorzej jak nie. Jak przejdzie tornado, nadejdzie tsunami...zostajemy z niczym i nie radzimy sobie nawet ze zdobyciem żarcie. Złota klatka, och jaka wygodna. Byle tylko nie znaleźć się nagle poza nią!

Co do języka, pies "przywoływał człowieka".
Przeciętny pies rozróżnia ok. 250słów ludzi-rozumie. Ile psich wypowiedzi rozumie człowiek? Kilka podstawowych i dosadnych. Warczy- zły, skamle- boli...Właściciele znają swoich pupili lepiej, powiedzmy 20-30 psich wypowiedzi zrozumieją.
Kolejna sprawa- budowa języka.
W języku, którym porozumiewa się człowiek mówienie to zaledwie 10% reszta to mowa ciała. Do tego dochodzi ponad 200róznych języków, a potem narzecza itd...Przeciętny Polak nie dogada się sprawnie nawet z 10% ludzi, którzy polskiego nie znają. Ba, czasem nie dogada się z innym Polakiem- Kaszubem, Ślązakiem...Różne części świata, różne języki... Dla psa nieważne, czy jego gatunkowy rozmówca jest z Brazylii, Niemiec czy Chin. I tak się dogadają bez problemu. Dlaczego? Bo psi język nie jest oparty na słowach, ale na intonacji.

Nie ma to jak utrudnianie sobie życia:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-18 17:21 przez lesnakonwalia.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 17:11:45

tez to widzialam, super to jest poprostu bo tak to jest ze czlowiek czlowieka by zostawil :/ ehh

Pies uratował psa - Japonia

18 mar 2011 - 17:14:01

az brak mi slow

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Małe pieski :)