Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

świnka morska.

28 lut 2011 - 00:11:06

Witam dziewczyny ;)
Mam problem dot. świnki morskiej. Mam ją już pół roku. Na początku, mnie delikatnie gryzła, obstawiam, że ze strachu. Później jak się przyzwyczaiła było wszystko ok. Biegała, mruczała sobie. Od jakiegoś czasu wciąż mnie i mojego chłopaka gryzie. Cokolwiek byśmy nie zrobili. Czy chcemy ją wyjąć z klatki żeby pobiegała, czy ją głaszczemy, dajemy jedzenie...
Czytałam w internecie, że świnki nie lubią drapania po brzuchu, to zauważyliśmy już dawno więc nigdy tego nie robiliśmy. Pisało również, że przyczyną może być świerzb. Niestety aktualnie jestem w mieście, w którym studiuję - Rzeszów. Nie znam żadnego weterynarza. A nie chcę iść do pierwszego lepszego znalezionego w gazecie czy internecie, bo niestety wiem, że weterynarze w większych miastach sporo się cenią. Czy dziewczyny z Rzeszowa mogłyby mi kogoś polecić, lub któreś z was mają może świnkę i wiedzą jakie mogą być inne powody takiego zachowania? Będę bardzo wdzięczna za wszelaką pomoc ;)

świnka morska.

28 lut 2011 - 00:13:15

Też nie jestem weterynarzem i nic nie pomogę. Podbijam :D

świnka morska.

28 lut 2011 - 00:13:56

kurcze mam 4 prosiaczki ale żadna z nich tak nie odwalala:)a mam je juz 7 lat

świnka morska.

28 lut 2011 - 00:15:51

ja pierdole to sie jej odgryz ...a na powaznie od czego sroto boza jest internet poszukaj tam napewno jakiegos znajdziesz

świnka morska.

28 lut 2011 - 00:22:04

Cytat
coco1989
ja pierdole to sie jej odgryz ...a na powaznie od czego sroto boza jest internet poszukaj tam napewno jakiegos znajdziesz

a ja polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

świnka morska.

28 lut 2011 - 00:35:05

Cytat
coco1989
ja pierdole to sie jej odgryz ...a na powaznie od czego sroto boza jest internet poszukaj tam napewno jakiegos znajdziesz

Chyba ktoś zazdrości założycielce wątku tego, że potrafi się zatroszczyć o zwierzątko domowe.

Może świnka chce w ten sposób pokazać, że potrzebuje jakiejś gałązki do ścierania zębów (które u gryzoni rosną przez całe życie)? Jeśli świnka delikatnie podgryza podczas lizania dłoni - jest to całkowicie normalne, chociaż nie do końca wiadomo, czy ma to na celu uzupełnienia niedoboru soli mineralnych czy okazanie przywiązania właścicielowi. Jeśli zachowanie zwierzątka Panią niepokoi - proszę po prostu wybrać się z nim do weterynarza (bez mnożenia problemów odnośnie adresu, wyboru konkretnego specjalisty).

świnka morska.

28 lut 2011 - 05:59:15

Cytat
calineczka1234
Może świnka chce w ten sposób pokazać, że potrzebuje jakiejś gałązki do ścierania zębów (które u gryzoni rosną przez całe życie)? Jeśli świnka delikatnie podgryza podczas lizania dłoni - jest to całkowicie normalne, chociaż nie do końca wiadomo, czy ma to na celu uzupełnienia niedoboru soli mineralnych czy okazanie przywiązania właścicielowi. Jeśli zachowanie zwierzątka Panią niepokoi - proszę po prostu wybrać się z nim do weterynarza (bez mnożenia problemów odnośnie adresu, wyboru konkretnego specjalisty).

Zazwyczaj to było właśnie bardziej pogryzanie i smyranie, niestety od 2 dni jak złapie to do krwi. I robi to wręcz ze złością. Co do soli, gałązek etc. niestety moja świnka nie lubi tego typu pokarmu, choć wszędzie pisze, że niby je uwielbiają. Próbowałam z kupnymi i świeżymi i nic, ugryzie sprawdzi co to i idzie.

świnka morska.

28 lut 2011 - 07:29:29

Powodami takiego zachowania mogą być (z mojego doświadczenia):

* choroby (pasożyty zewnętrzne, problemy z ząbkami) - może Pani łatwo sprawdzić stan skóry przeczesując futerko pensetą i odchylając na bok poszczególne pasma włosów, ale skontrolowanie stanu uzębienia prawdopodobnie będzie wymagało "zaangażowania" w całą sprawę weterynarza. Zwierzę może odczuwać dyskomfort, jeśli nie ma regularnie przycinanych pazurków;
* frustracja (złość z powodu niezaspokojenia jakieś potrzeby) - być może świnka jest trzymana w zbyt małej klatce, nie ma możliwości "wybiegania się" lub cierpi z powodu braku towarzystwa;
* charakterek - zazwyczaj świnki są przyjacielskie i ufne, ale zdarzają się również "czupurne" okazy.

Agresywne zachowanie świnki - niepoparte żadną fizyczną dolegliwością - jest zagrożeniem dla stykających się z nią osób i jest powodem do rozważenia decyzji o uśpieniu zwierzęcia.

świnka morska.

28 lut 2011 - 07:53:29

Ja mam już 4 świnę w moim życiu ( są najlepszymi zwierzakami na świecie :)) ale żadna nie gryzła tak, co do ścierania zębów polecam suchy chleb moja go uwielbia. Musisz udać się do weterynarza, może jest chora. Nie mam pojęcia
podbijam :)

świnka morska.

28 lut 2011 - 10:57:02

Cytat
calineczka1234
* frustracja (złość z powodu niezaspokojenia jakieś potrzeby) - być może świnka jest trzymana w zbyt małej klatce, nie ma możliwości "wybiegania się" lub cierpi z powodu braku towarzystwa;

Zastanawiałam się właśnie nad brakiem towarzystwa, czy to nie jest powód. Hm, no nic dziękuję bardzo za pomoc, popróbuję jeszcze z innymi opcjami, które mi mówiłyście i może coś pomoże. Jeśli nie no, wybiorę się do weterynarza, może dziewczyny znają jakiegoś dobrego, ale nie drogiego ;) pozdrowienia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-28 10:59 przez ancyka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Petycja - podpisujcie