Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

27 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Pogryziony przez psy

25 lut 2011 - 21:43:23

Nie raz czytałam tutaj wątek gdzie pisałyście, że waszego czworonoga pogryzły jakieś psy. Dzisiaj spotkało to również mnie.
Byłam z Maksiem na spacerze, gdzie na raz ni stąd ni z owąd rzuciło się na niego dwóch psów. Mój Maksiu miał kaganiec i nie mógł się nawet obronić. Wzięłam go szybko na ręce i uciekłam. W domu okazało się, że krwawi mu łapka. Pojechałam z nim do weterynarza i przeszedł małą operację ponieważ została mocno przegryziona poduszka w przedniej łapce, a dodatkowo w jednym miejscu miał tak wygryzione, że wychodził mu nerw. Teraz Maksiu leży nie ruchomy w swoim legowisku :(
Dlaczego tyle psów wałęsa się po ulicach? Dlaczego nikt nic z tym nie robi? Przecież ostatnio wydarzyła się tragedia, gdzie 5-letni chłopczyk został zagryziony przez psy.
Jak myślicie jest na to jakaś rada? Bo boję się teraz wychodzić z psem na podwórko? :(

Pogryziony przez psy

25 lut 2011 - 21:48:10

Wiem że na wsi to jest norma , ludzie nie domykają bramy , lub mają wiecznie otwarte i chodzi sobie taka zgraja .
Dzisiaj mojego chłopaka starego psa tak inne pogryzły że nie wiadomo czy z tego wyjdzie .

Pogryziony przez psy

25 lut 2011 - 21:52:41

TAK JEST JEDNA RADA NA TO : KASTROWAĆ PSIAKI!!!!!!
naprawdę zrozumcie, psiaki to najcudownijesze istoty na swiecie, nzacznie lepsze od ludzi, ale niestety przez ludzką bezmyślność rozmnażają się jak chcą i to są właśnie skutki tego

trzymam kciuki za Twojego Maksia:):*

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Pogryziony przez psy

25 lut 2011 - 21:56:32

Cytat
kariiina
TAK JEST JEDNA RADA NA TO : KASTROWAĆ PSIAKI!!!!!!
naprawdę zrozumcie, psiaki to najcudownijesze istoty na swiecie, nzacznie lepsze od ludzi, ale niestety przez ludzką bezmyślność rozmnażają się jak chcą i to są właśnie skutki tego

trzymam kciuki za Twojego Maksia:):*


U mnie w bloku tylko Maksiu jest psem reszta to same suczki. I gdy one mają cieczki mam całe podwórko błąkających się psów.

Pogryziony przez psy

25 lut 2011 - 21:57:04

Ja mieszkam w mieście,
zawsze kiedy wychodzę z psem nad jezioro/las
mijam jeden dom gdzie jest doberman.
Nie rozumiem jego właścicieli,
ale bardzo często zostawiają go bez nadzoru
z otwartą bramą.
Raz już się na mojego psiaka rzucił,
gdyby nie przechodzień nie dałabym sobie
za nic z nimi rady :(
Zawsze kiedy mijam ten dom,
modle się, żeby pies był w domu :/

Pogryziony przez psy

25 lut 2011 - 21:58:48

Eh znam ten ból :-( w wakacje wyszłam z moją na spacer do lasku i podbiegły dwa owczarki niemieckie i zaczęły gryźć mojego też owczarka i też w kagańcu, ja znieruchomiałam nie miałam pojęcia co miałam w takiej sytuacji zrobić, w końcu przyszedł właściciel psów który chodził sobie parę metrów dalej i je odciągnął więc na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Ja nie rozumiem, w życiu bym mojego psa nie puściła bez kagańca żeby biegał wolno, przecież nie wiadomo co mu palnie do łba.

Pogryziony przez psy

25 lut 2011 - 22:02:41

Cytat
kariiina
TAK JEST JEDNA RADA NA TO : KASTROWAĆ PSIAKI!!!!!!
naprawdę zrozumcie, psiaki to najcudownijesze istoty na swiecie, nzacznie lepsze od ludzi, ale niestety przez ludzką bezmyślność rozmnażają się jak chcą i to są właśnie skutki tego

trzymam kciuki za Twojego Maksia:):*

Popieram, ale także trzeba uświadamiać "tych głupszych właścicieli". Pies nie jest niczemu winny, to ludzka głupota jest temu winna...

Zdrowia dla Maksia.

Pogryziony przez psy

25 lut 2011 - 22:04:21

U mnie choć mieszkam w trochę zacofanej małej miejscowości dzwoni się na straż miejską. Jeżeli pies ma obrożę to bez problemu znajduje się właściciel. Jeżeli znasz właścicieli piesków to może zgłoś to pogryzienie. Następnym razem może to się gorzej skończyć, albo jakieś niedouczone (w kontaktach pies-człowiek) dziecko zostanie zaatakowane.

Też miałam podobny przypadek. Zaatakował mojego psa inny pies który wybiegł z podwórka (po co im bramy i napisy zły pies?) właścicielka zjawiła się po chwili, ale i tak ochrzaniłam ją i postraszyłam policją ^^

Zapomniałam o czymś :p a więc moim zdaniem skoro piesek również psychicznie ma problem z związku z tym wydarzeniem powinnaś jak najszybciej pokazać mu że nie wszystkie pieski takie są bo sam może stać się agresywny ze strachu ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-25 22:10 przez alex94x.

Pogryziony przez psy

25 lut 2011 - 22:16:23

kiedys mialam taka sytuacje jak byłam duzo młodsza, szłam z moim pieskiem kundelkiem wielkosci do poł łydki i z bramy -otwartej oczywiscie, wyskoczyly dwa wielkie psy i zaczeły go grysc jeden od przodu a drugi od tyłu,piszczałam krzyczałam a one nic,po jakims czasie,pewnie sekundach a dla mnie wtedy wrecz godzinach wybiegła włascicielka i zaczeła je bic i odciagac a one nawet nie drgneły, po chwili odbiegły a moj pies był w takim szoku ze w ułamku sekund znalazł sie pod domem który nie byl tak blisko tamtego miejsca, był tak pogryziony,ze ledwo co chodził,ale go odratowalismy,pojechałam z mama do tej kobiety a ona nie widziała zadnego problemu,dodam,ze byl to dzien około 14 południe. Zadzwonilismy na policje i dali jej tylko mandat a ona nadal otwierała brame a psy biegały,dwa dni wczesniej rozszarpały ratlerka z sasiedniego domu, została tylko kałuza krwi, a ona wyszła po wszystkim na ulice nałozyła go na szufelke i ..WYRZUCIŁA DO KOSZA NA SMIECI!!!! Dostała mandat i pouczenie i nadal robiła tak samo.. w koncu ludzie nie dawali jej zyc i sie wyprowadzila z tymi psami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Śmieszne zachowania waszych zwierzaków