Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Treser psow???

06 kwi 2011 - 15:36:41

To bardzo dobry pomysł, może nie na zawód, ale jako dodatkowe zajęcie - ludzie mają coraz większą świadomość potrzeb i możliwości swoich podopiecznych, chcą wiedzieć, jak je wyszkolić, więc na pewno nie zostaniesz bez pracy :)

Treser psow???

08 cze 2011 - 10:14:49

Cytat
dziubasek14
SZKODA ŻE TAKIEGO ZAKLINACZA PSÓW NIE MA NP W POZNANIU CHĘTNIE BYM SIĘ WYBRAŁA NA LEKCJE .
w Poznaniu jest kilku dobrych szkoleniowców , od których można się wiele nauczyć.
Cytat
loopylove
To bardzo dobry pomysł, może nie na zawód, ale jako dodatkowe zajęcie - ludzie mają coraz większą świadomość potrzeb i możliwości swoich podopiecznych, chcą wiedzieć, jak je wyszkolić, więc na pewno nie zostaniesz bez pracy :)
jeżeli ktoś się chce zajmować szkoleniem psów profesjonalnie to oczywiście może wykonywać tą pracę jako zawód. coraz więcej osób korzysta z usług trenerów, treserów, zoopsychologów itp. oczywiście można sobie dorabiać szkoląc psy, ale to raczej znajomym itp. , bo potencjalny klient woli jednak szkolić u zawodowca, który ma szkołę i odpowiednie przygotowanie. najważniejsze, że świadomość ludzi o potrzebie szkolenia psiaków jest coraz większa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-08 10:23 przez edukacjazawodowa.

Treser psow???

08 cze 2011 - 10:17:47

myślę że jesli to bardzo lubisz to dobry pomysł na przyszłość

Treser psow???

08 cze 2011 - 10:21:54

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-23 13:21 przez Vendie.

Treser psow???

08 cze 2011 - 11:35:00

Cytat
Vendie
Cytat
misia67
Czy myslicie ze zawod tresera psow to dobry pomysl na przyszlosc? Troche o tym czytalam i nie ma jeszcze kierunku studiow zwiazanych z taka wlasnie praca. Sa jedynie kilkuletnie kursy. Myslicie za warto po Liceum robic takie kursy niz isc na studia?

Jeśli to twoja pasja to jak najbardziej :) Szczególnie, że czytałam, że doświadczony treser może nawet zarabiać do 8 tysięcy podobno...myślę, że fajny, ciekawy i dobrze płatny zawód....w każdym razie z głodu nie umrzesz ;) i jeśli to lubisz będziesz w swoim żywiole ;)
jeżeli prowadzisz szkołę i jesteś dobry/a to na pewno nie zarobisz mniej jak 3000 zł. miesięcznie
oczywiście wymagane jest tu dostosowanie czasu pracy pod klienta, ale robi sie to, co lubi. najważniejsze, że jest to praca przyjemna.
potrzebne jest oczywiście odpowiednie podejście do zwierząt, ale trzeba być również dobrym pedagogiem, bo pracuje się bezpośrednio z ludźmi i to w przeróżnym wieku, a przeważnie ciężej jest motywować ludzi do pracy niż psiaki.
Cytat
misia67
Czy myslicie ze zawod tresera psow to dobry pomysl na przyszlosc? Troche o tym czytalam i nie ma jeszcze kierunku studiow zwiazanych z taka wlasnie praca. Sa jedynie kilkuletnie kursy. Myslicie za warto po Liceum robic takie kursy niz isc na studia?
są studia podyplomowe o tematyce psychologia zwierząt - dość ciekawe, ale "psychologiem zwierząt" to raczej nie można się po nich nazwać. najgorsze, że nie ma zajęć praktycznych, a bez tego to średnio widzę kogoś, aby mógł praktykować oraz studia pielegniarstwo weterynaryjne - jak dla mnie kompletna bzdura.
po 3,5 roku we wrocławiu na przykład masz tytuł inżyniera i nic ci z niego, bo jedynie tytuł lekarza weterynarii uprawnia do czegokolwiek w lecznicy, bez niego w lecznicy ani inżynier, ani technik nie maja nic do powiedzenia - tak wynika z ustawy o zakładach leczniczych dla zwierzaków.
proponuję ci kursy (nie dlatego, że takie prowadzę), bo mimo teorii, której jest dużo więcej niż na podyplomówce to jest praktyka, zajęcia są prowadzone przez osoby, które praktykują w zawodzie tresera, trenera, zoopsychologa.
pozdrawiam.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-08 11:59 przez edukacjazawodowa.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Treser psow???

08 cze 2011 - 13:29:44

Mnie właśnie interesują konkretne adresy w jakich odbywają się kursy. Wiem, że w Wawie jest zoopsychologia, w Kraku są świetne kursy za bagatela ponad 3 koła.. Z tym, że mnie raczej stricte behawiorystyka interesuje niż sama tresura psów, bo z taką wiedzą więcej można zrobić i widzę to choćby po porównaniu behawiorysty do mojego niegdyś tresera..

Treser psow???

22 cze 2011 - 23:32:33

Poniżej masz info, które powinno Ci pomóć.

Instytut Edukacji i Kształcenia Praktycznego zaprasza na profesjonalne kursy:
treser psów - jedyny w Polsce kurs nie oparty na jednej metodzie szkoleniowej
zoopsycholog - najszerszy zakres tematyki: psy, koty, konie, zwierzęta gospodarskie, zwierzeta w ogrodach zoologicznych
zoofizjoterapeuta - trzy główne specjalności podczas jednego kursu: psy, koty, konie
http://www.edukacjazawodowa.pl
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)
698213229

Treser psow???

25 mar 2022 - 11:39:37

Od zawsze moją wizją pracy była praca ze zwierzętami - i tak też się stało, Pracuję w zoo, natomiast chciałam podnieść swoje kwalifikacje i wybrałam się na studia z zoopsychologii na WSKZ. Studia sa bardzo dobrze przygotowane, jesli chodzi o merytorykę - wiedzę wykorzystuję na codzień w swojej pracy. Kolejny plus to to, że studia sa prowadzone w formie online więc łatwo pogodzić obowiązki życia codziennego ze studiami :)

Treser psow???

27 gru 2022 - 15:32:17

Behawiorystyka to jest przyszłościowy kierunek i piszę to z doświadczenia, bo sama przekwalifikowałam się jakiś czas temu. Mogę doradzić, że warto zrobić sobie najpierw dobry kurs w tym temacie. Ja skończyłam kurs na behawiorystę zwierząt w Centrum Doskonalenia Zawodowego i zawsze podkreślam to swoim klientom. Zauważyłam, że takie kwalifikacje są dla nich argumentem do podjęcia współpracy ze mną.

Treser psow???

09 sty 2023 - 20:17:35

Znaleźć kogoś doświadczonego wcale nie jest tak łatwo.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pchły!