Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 16:59:55

Witajcie mam Maine coona 9 miesięcznego (kocur) od malego. Wczoraj wziełam ze schroniska kocurka 4 miesiace. Wiec jeszcze oboje są młodzi.

tyle, że mam problem maine coon dziwnie go łapie za kark, nie wiem czy chce go ugryźć, nie mam pojecia co to oznacza.

mały miauczy wiec chyba mu sie nie podoba albo boli. oczywiscie ich rozdzielam.

spokojnie jest wtedy jak mały nie szaleje to wtedy maine coon go nawet liże, ale jak mały już gdzieś biegnie to maine coon zaczyna go gonic i jak go zlapie to wlasnie go lapie za kark;/ mial ktos taki przypadek??

a chciałam drugiego kota zeby maine coon mial kumpla;/ mam nadzieje, że to sie zmieni. wiadomo, niby dzieli ich 5 miesiecy ale róznica wagowa i wzrost są spore;P bardzo spore:P

mam sie czym przejmować czy jest to kwestia przyzwyczajenia, w koncu to 2 dzien dopiero.

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:03:03

NIE PRZEJMUJ SIE:) przyzwyczaja sie

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:03:19

Moje się tak 'leją' od zawsze. Miałam w domu dwa koty i siostra przyniosła następną znajdę. Nawet razem z psem się bawił i też krzyczał, ale krzywda mu się nie działa.Pies do teraz potrafi brać kota za kark i ciągnąć po podłodze, haha, tylko się bawią. :)
Jeśli nie jest agresywny to chyba nic złego mu nie zrobi. :)

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:05:18

no tak, tylko tak jak pisałam moj maine coon jest spory jakies pewnie blisko 7kg a te malenstwo sie miesci na jednej rece;/

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:07:38

ja mam dwa koty - matke i jej syna i tez się gryzą po karkach :D

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:09:53

ooo ja wielki problem

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:11:34

też mam 2 koty. To się ganiają ,.....gryzą, łapami sie biją xD normalneee też sie martwilam na poczatku ale to tylko zabawa... ;) piszczą i w ogóle ale nic im nie jest ;) i śpią razem ;)

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:11:38

Skoro jak mały nie szaleje to jest dla niego miły, to go zaakceptuje, może powinnaś na początku mocno go pilnować i obserwować? Nigdy nie miałam maine coona a one pewnie troszke inaczej sie zachowuja :)

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:12:00

Cytat
tanioszek
no tak, tylko tak jak pisałam moj maine coon jest spory jakies pewnie blisko 7kg a te malenstwo sie miesci na jednej rece;/

Moja siostra tą znajde znalazła, to miala 14 dni, czyli dużo za mało by zabrać od matki, no ale nie zabrała ona, co 3 godziny karmiliśmy butelką co było trudne itd, zresztą, mniejsza o szczegóły. Kiedy już zaczął biegać to pies go ciągnął juz wtedy za kark po podłodze z kotami dużymi się gonił i nie były wobec niego agresywne więc się nie baliśmy. Myślę, że u Ciebie też tak jest. ;)

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:14:30

mam nadzieje, że to zabawa w końcu nie brałam kotka ze schroniska po to żeby mu sie tutaj krzywda dziala. ale cięzko normalnie patrzeć jak mały miauczy i skomli, pomijając to że jakos tak nie wyraźnie miauczy jeszcze :P

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:15:55

Maine coon jest od niego po pierwsze starszy a po drugie na swoim terenie . Probuje pokazac malemu kto tu rzadzi i dopoki sie nie przyzwyczaja beda sie tak zachowywac, przejdzie im zobaczysz. NATURA

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:16:35

Main coon pokazuje małemu że on rządzi na tym terenie, ale to nic groźnego dopóki mały nie urośnie i też będzie chciał mieć swoje terytorium:)to w tedy mogą byc bardziej zajadłe walki:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-08 17:18 przez szafowiczka000.

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:18:27

luuz, musza sie oswoic troche, niedlugo beda spac razem :)

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:18:31

mam kocicę meina, nie dokupiłabym do niej teraz maluszka...móglby mieć powazne kłopoty...ona jak biegnie po domu to tratuje i taranuje przeszkody...a maluszka takiego? no nie wiem...

Drugi kot w domu-problem.

08 lut 2011 - 17:23:20

Cytat
nicolenkaa
ja mam dwa koty - matke i jej syna i tez się gryzą po karkach :D

też miałam familię w domu, kocica ustawiała syna po kątach nawet jak był wielkim kocurem:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Golden Retriever ! szuka domku