Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

transport zwierząt

20 gru 2010 - 23:08:28

Czy jest coś takiego jak kurier, który przewozi zwierzęta? Chciałabym kupić pieska, znalazłam ślicznego beagle`a wystawionego na aukcji na allegro, tylko problem tkwi w tym, że trochę daleko znajduje się miejscowość z której są właściciele, przy teraźniejszych warunkach atmosferycznych trudno będzie mi się dostać tak daleko, dlatego szukałam w google jakiegoś przewoźnika, ale nic nie znalazłam,wszystkie są przeloty między polską a UK, dlatego pytam, może orientujecie się czy działa coś takiego jak przewoźnik zwięrząt(między województwami) bardzo mi zależy!

transport zwierząt

20 gru 2010 - 23:45:52

Warunki drogowe tylko miejscami są złe. Można sobie spokojnie objechać pół Polski. Trzeba tylko chcieć:)

transport zwierząt

21 gru 2010 - 08:57:30

raczej ne ma.Pamietam kiedys jakig idiota wysłal szczeniaka w paczce i biedaczek nie przezył;(( w tv to było

transport zwierząt

21 gru 2010 - 09:04:28

zwierząt w paczkach się nie przewozi. żadna poczta nie przyjmie takiej przesyłki. Kurier też raczej tego nie przewiezie. Jedynie możesz dogadać się z właścicielem i zapłacić jemu za transport bo nie sądzę, żeby ot tak dali Ci psa i nie spr jakie będzie miał warunki. Chyba, że zależy im tylko na szybkiej sprzedaży...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-21 09:11 przez annkka88.

niezweryfikowana
Posty: 593
Ostrzeżenia: 1/5

transport zwierząt

21 gru 2010 - 09:16:06

Nie prawda, poczta polska wysyła zwierzęta. Mój tato jest hodowcą gołębi i wysyłał raz gołębie. Wtedy wysyła się takiego pieska z poczty głównej (u mnie było to Wrocław) i paczka trafia wtedy do najbliższego pociągu i jest doręczana najszybciej jak się da.
a jak nie chcesz w ten sposób to lepiej znajdź psa bliżej ciebie bo nie opłaci ci się jechać 300km



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-21 09:18 przez malinka21a.

niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 1/5

transport zwierząt

21 gru 2010 - 09:16:29

Wydaje mi się, że można przesyłką konduktorską, ale nie wiem, czy akurat masz taką możliwość.
Chyba lepiej się wstrzymać i odebrać zwierzę osobiście, bo to raczej nie jest miłe przeżycie dla wystraszonego zwierzaka.

transport zwierząt

21 gru 2010 - 09:31:08

Powiem Ci 2 istotne rzeczy:
nie radzilabym Ci kupowac zwierzaczka bez zobaczenia go wczesniej w realu, zwłascza na allegro.

Sama mam hodowle kotów (zarejestrowaną) i nigdy nie ogłaszałam sie na allegro. Uwazam, ze panujace tam zasady sprzedazy nie sa odpowiednie do sprzedazy zwierzat. panujace tam reguły stawiaja jako warunek kupna zadeklarowanie odpowiedniej kwoty. dla DOBREGO hodowcy fakt zadeklarowania zapłaty nie powinien decydowac o sprzedazy! konieczna jest rozmowa z potencjalnym nabywca zwierzaka i od tej rozmowy zależy, czy warto w ogóle mówic o transakcji.
zawsze z ze zniesmaczeniem ogladałam takie ogłoszenia na Allegro. Świadcza one o skrajnym uprzedmiotowieniu oferowanych do sprzedania zwierzat.
Na szczęęście od kilku lat kluby zrzeszające hodowców kotów (jestem przekonana, ze hodowców psów również) ZABRONIŁY handlu zwierzetami na portalu Allegro. Karą było nawet wyrzucenie hodowcy z klubu.

Tak więc człowiek, któremu zalezy na sprzedawanych przez siebie zwierzetach, z własnego wyboru, albo choć z nakazu klubu nie bedzie sprzedawać zwierzat na allegro.
Jakis pół roku temu natrafiłam na ogłoszenia (na innym portalu) dawane przez nabywczynie yoreczki, która kupiła sunie na Allegro.
po wybrana na zdjeciach suczke pojechał mąż tej pani. Po przywiezieni okazało się, ze to nie ta sunia co na zdjęcich, a tamto zdjecie nadal jest w ofercie.
"hodowla "yorków polegała na trzymaniu bardzo wielu suczek w klatkach, w piwnicy. Były tam równiez "hodowlane" koty (tez w klatkach".

Chcesz przezyc coś podobnego?

Skontaktowałam sie z tamta osobą i prosiłam, by powiadomiła o tym precederze straz dla zwierzat. obiecała, ze to zrobi, bo była wstrzośnieta losem tych nieszczęsnych zwierzat>

transport zwierząt

21 gru 2010 - 09:35:14

gdybym była hodowcą NIGDY nie wysłałabym zwierzaka pocztą do nowego opiekuna!!

transport zwierząt

30 mar 2024 - 09:57:01

Na terenach przemysłowych, gdzie ruch pojazdów ciężarowych i maszyn budowlanych jest intensywny, znak STOP odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpiecznego poruszania się pojazdów i pieszych. Jego umiejscowienie na skrzyżowaniach wewnętrznych dróg lub w miejscach, gdzie widoczność jest ograniczona, jest krytyczne dla zapobiegania wypadkom. Strona https://tygodnikszczytno.pl/Gdzie_stawia_sie_znak_STOP-n20429.html zawiera cenne informacje na temat wykorzystania tego znaku w celu poprawy bezpieczeństwa na obszarach o dużym zagęszczeniu ruchu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Możemy kupić im obiad!