Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 11:55:53

Co myślicie o takim akwarium?

Wstawiam krótki opis przedmiotu:

Akwarium na mrówki wypełnione zostało nietoksycznym odżywczym żelem w którym przebijasz cztery niewielkie otwory będące zaczątkami tuneli budowanych przez te pracowite owady. Wystarczy tylko udać się do parku lub ogrodu i złapać około piętnastu mrówek. Umieść je w akwarium, nałóż pokrywę....i podziwiaj. W ciągu kilku dni mrówki wykopią niezwykłą sieć tuneli, którą będziesz mógł oglądać przez przeźroczyste ściany pojemnika. Utrzymanie mrówek nic nie będzie Cię kosztować. Musisz tylko zapewnić swoim podopiecznym odpowiednią temperaturę i nasłonecznienie - owady będą odżywiać się żelem. Powinieneś też raz na tydzień unieść pokrywę na kilka chwil, żeby Twoje mrówki mogły zaczerpnąć łyk świeżego powietrza.

Czy wg Was fajny gadżet, czy znęcanie się nad mrówkami?



Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:01:37

Ile takie coś kosztuje?

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:03:01

zależy od rozmiaru 45-135 zł

zweryfikowana
Posty: 1.909
Ostrzeżenia: 1/5

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:05:46

Ja to już oglądałam, mi się to podoba. Znęcanie się, to wytępienie ich, bo włażą do domu ;] A tu mają gwarancję, że w tym akwarium nikt ich nie zdepta ;D

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:06:29

Myślę, że nie zrobisz im dużej krzywdy, a obserwowanie jak żyją może być ciekawe:) Chociaż oczywiście jestem zdania, że zwierzęta (wszystkie) żyjące na wolności powinny tam pozostać.

Rozumiem, że można dokupić tego żelu? Ciekawi mnie, ile żyje przeciętnie taka mrówka-robotnica...

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:08:42

mrowka zyje ok 3 miesiecy
i zel mozna dokupic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-16 12:10 przez rdme.

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:08:51

fajne.mi sie zawsze to podobalo.jak ten zel moga jesc to nie pozdychaja,nakopia tuneli czlowiek moze popodziwiac a potem je wypuścic.choć z drugiej strony to nie jest ich naturalne środowisko..sama nie wiem..

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:09:45

Masakra!!! Kupiliśmy to synowi. Mrówki tam zdychają, jedna po drugiej, nawet jak uda im sie przekopać kawałek tunelu to utykają w nim i giną!!! Najczęściej miedzy tym żelem a ściankami!! Dla mnie to zamęczanie zwierząt i dodatkowo stres dla dziecka, bo umiera mu coś co chciał hodować.

NIE POLECAM!!!!!

niezweryfikowana
Posty: 176
Ostrzeżenia: 1/5

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:11:25

fajne tez kiedys chcialam takie ale wybralam rybcieeeeee

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:11:19

wlasnie z jedenj storny fajne a z drugiej troszke czulabym chyba wyrzuty sumienia, ze mam takie cos....sama nie wiem...

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:12:04

chyba rybki lepsze,oby nie w kuli....

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:12:20

Kiedyś kupiłam takie dla znajomego na urodziny. Postanowiłam sama nałapać mrówek i złapałam może z 20. (ale trzeba brać z jednego miejsca i uważać, żeby nie pomieszać czerwonych z czarnymi). I potem przez dzień stało to u mnie zanim dałam je znajomemu. Nie wyglądało to już tak fajnie i estetycznie jak na zdjęciach. Mrówki siedziały na powierzchni i za bardzo nie chciały tworzyć tuneli. Ale nie wiem już jak potem spisywały się u znajomego.
Nie jest to chyba jakaś tortura, ponieważ żywią się tym żelem. Ale jakieś super to to też nie jest. Lepsze są rybki :D chociaż trzeba więcej przy nich robić. Bo przy mrówkach zero pracy :P

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:12:24

No, ale do takich większych akwariów to chyba trzeba sobie nałapać dużych mrówek (rudnic, czy jak one się tam nazywają). Bo tak to raczej nic nie będzie widać;)

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:12:34

Cytat
Olusia78
Masakra!!! Kupiliśmy to synowi. Mrówki tam zdychają, jedna po drugiej, nawet jak uda im sie przekopać kawałek tunelu to utykają w nim i giną!!! Najczęściej miedzy tym żelem a ściankami!! Dla mnie to zamęczanie zwierząt i dodatkowo stres dla dziecka, bo umiera mu coś co chciał hodować.

NIE POLECAM!!!!!



Mogę prosić o informacje gdzie kupiliście to akwarium?

Akwarium na mrówki-opinie

16 gru 2010 - 12:13:49

Poza tym to tak fajnie nie wygląda jak na zdjęciach. Tylko widok tych mrówek umierających.... to nie dla dzieci! Na początku jeszcze się zastanwiałam dlaczego zdychały, wyjmowałam zwłoki i dokładam mrówki z innego gniazda ( nie myslcie, że to takie proste je tam wrzucić, wrzucasz jedną to trzy ci spierdzielają ) na nic to było!! Powietrze to im starałam sie dawac kilka razy dZiennie i tez nic z tego! Kolejny gadżet dla naiwnych!

Cytat
rdme
Mogę prosić o informacje gdzie kupiliście to akwarium?

Na all ale już nie pamiętam u kogo, bo to było z 1,5 roku temu. Ale jak widze te zdjęcia co wkleiłaś to mi się od razu skojarzyło, może wszyscy takich używają, ale powiem, żadna rewelacja to nie jest! Płacilismy coś 80zł plus przesyłka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-16 12:16 przez Olusia78.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Adoptujesz króliczka?