Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

48 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

http://wroclaw.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Rodowodowe-Szczenieta-Rasy-Leonberger-na-sprzedarz-W0QQAdIdZ245517751


http://wroclaw.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-szczenieta-bernardyna-W0QQAdIdZ244780517 tutaj pani twierdzimze szczeniaki to czyste berbardyny nie mieszamce po rodzicach bernardynach :-)) ale bo ja qiem 200zl za czyste bernardyny to chyba za tanio by bylo???
Kupilabym psa z rodowodem gdyby byly sprzedawane na raty hehehehe ale tak wybulic 1300zl to troche duzo...

pies jest po rodzicach rodowodowych jednak nie mialam w planach wystawiania go na pokazy dlatego zaniedbalam metryke .. :)



Dodaj zdjęcie na dole wiadomości.:
otwórz | pobierz - untitled.bmp (854,3 KB)

3 z tych ras znajdują się na liście moich wymarzonych, czwartego, czyli labradora, już mam - dobry wybór ;) Nie zamierzam przekonywać Cię do rodowodowego, bo widzę że koleżanki powyżej już to wyjaśniły, ale jeśli i tak nie dasz się przekonać to postaram się pomóc. Nie radziłabym brać nierodowodowego bernardyna, więc wykreśliłabym go od razu. Był swego czasu popularną rasą, i namnożyło się mnóstwo dziwnych mieszanek z których wiele ma trudny charakter i mogą być agresywne - słyszałam już o wielu przypadkach 'bernardyna' który faktycznie prawie tak wyglądał ale zachowywał się zupełnie inaczej. Labrador jest faktycznie świetny dla dzieci, ale po mniej więcej dwóch latach, a i wtedy trzeba mu wieele uwagi poświęcać, bo to wieczne dziecko. No i też jest zbyt popularny:)
Reasumując, jeśli zdecydujesz się na psa z rodowodem, to poleciłabym Ci każdego z wyżej wymienionych psów. Jeśli nie, to jednak radziłabym Ci wybrać między leonbergerem a nowofunlandem, z delikatną przewagą tego drugiego.

Ah, i zdarzają się hodowcy, którzy rozkładają płatność na raty;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-13 12:40 przez Palemka1991.

na allegro widzę nowofunland z rodowodem 2000zł, leonberger 1700zł,
albo jest bernardyn za 500zł z metryczką, ale roczny..
oo i jeszcze za 1200zł rodowodowy bernardyn !! szczenie :) urodzony 30.08 !

wiec jak mozesz wydac 800zł za takiego bez papierów to lepiej dołozyc i kupic pewnego psa, poza tym, jesli niby jest po rodowodych rodzicach to i tak nie masz pewnosci, bo nie dostaniesz metryki, w której jest to napisane

Cytat
mgirl20
wiec jak mozesz wydac 800zł za takiego bez papierów to lepiej dołozyc i kupic pewnego psa, poza tym, jesli niby jest po rodowodych rodzicach to i tak nie masz pewnosci, bo nie dostaniesz metryki, w której jest to napisane

Zgadzam się. Co innego jeśli kupujesz psa dla siebie, wtedy nawet trudny charakter da się wyeliminować odpowiednim szkoleniem, ale w końcu szukasz psa dla dziecka, więc stawiałabym przede wszystkim na bezpieczeństwo:)

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159199 Przeczytaj proszę ten wątek, mam nadzieje że Twoje wątpliwości się rozwieją. A z tego co wiem, to rodowodowego psa też mozna po uzgodnieniu na jakieś raty rozłożyc.

tu cytuję opis aukcji tych bernardynów za 1200zł :
"Oferowane szczenięta są zdrowe. W dniu odbioru nowy właściciel otrzyma metrykę psa oraz książeczkę zdrowia poświadczającą wykonanie szczepień oraz odrobaczeń oraz wyprawkę. Oferowane szczenięta to "szczenięta z rodowodem". "

Cytat
deezy55
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159199 Przeczytaj proszę ten wątek, mam nadzieje że Twoje wątpliwości się rozwieją. A z tego co wiem, to rodowodowego psa też mozna po uzgodnieniu na jakieś raty rozłożyc.

oo tak przeczytaj, super napisane :):)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-13 12:52 przez mgirl20.

Ja osobiście miałam Nowofunlanda. Piesek super, nie mogę na nic narzekać. Spokojny, cichy, dużo spał, nigdy się na nikogo nie rzucił (z wyjątkiem listonosza). Bał się hałasu, w sylwestra chował się pod biurko :)

Jedyny minus to fakt, że będziesz potrzebować sporo czasu na opiekę nad nim. Zaczynając od weterynarza po czesanie, kąpiele, jedzonko, spacery, zabawy itd. Mojemu pieskowi bardzo się plątała sierść, więc trzeba go było często szczotkować. Mieliśmy białe ściany w domu i tam gdzie się ocierał zostawały brudne smugi. Niestety w psiej sierści zbiera się łój i nie ważne jak bardzo piesek jest pielęgnowany i czesany zawsze trochę brudzi.

Jadł też bardzo dużo, jedna porcja to było 0,5 kg i tak 2 czasami 3 razy dziennie. Wiadomo duży pies duży kłopot.

Ale jeśli chodzi o charakter pieska to wspaniały. Można mu było na ogon nadepnąć i nigdy nie chwycił zębami. Może dodam, że miałam go jak był duży. Nie wiem jakie "figlarne" są szczeniaczki :)

Cytat
Loloszka
Ja osobiście miałam Nowofunlanda. Piesek super, nie mogę na nic narzekać. Spokojny, cichy, dużo spał, nigdy się na nikogo nie rzucił (z wyjątkiem listonosza). Bał się hałasu, w sylwestra chował się pod biurko :)

Jedyny minus to fakt, że będziesz potrzebować sporo czasu na opiekę nad nim. Zaczynając od weterynarza po czesanie, kąpiele, jedzonko, spacery, zabawy itd. Mojemu pieskowi bardzo się plątała sierść, więc trzeba go było często szczotkować. Mieliśmy białe ściany w domu i tam gdzie się ocierał zostawały brudne smugi. Niestety w psiej sierści zbiera się łój i nie ważne jak bardzo piesek jest pielęgnowany i czesany zawsze trochę brudzi.

Jadł też bardzo dużo, jedna porcja to było 0,5 kg i tak 2 czasami 3 razy dziennie. Wiadomo duży pies duży kłopot.

Ale jeśli chodzi o charakter pieska to wspaniały. Można mu było na ogon nadepnąć i nigdy nie chwycił zębami. Może dodam, że miałam go jak był duży. Nie wiem jakie "figlarne" są szczeniaczki :)

Nie piszcie dziewczynie jakie są wasze psiaki, bo to nic nie da. Każdy pies jest inny, i to jak sie będzie zachowywał w stosunku np. do nas zależy tylko i wyłącznie od tego jakgo wyszkolimy i czy wogóle będzie szkolony.

UWAGA!
jeździ któraś z Was z Wrocławia do Krakowa ? lub te okolice ?
bo mamy bernardyna, ale zza Krakowa, a koleżanka jest z Wrocławia !

Cytat
Kleo0312
Czym sie rozni bez z metryczka a bez metryczki ale po rodowowdowych rodzicach???
Znalazlam ciekawe ogloszenie o sczzeniakach LEONBERGER za 800zl bez rodowodu ale rodzice sa z rodowodem...

ludzie tak piszą, żeby nałapać chętnych, co gorsza ludzie się na to łapią. Pewnie i tak byś tych rodowodów nie zobaczyła. Jeżeli rodzice mają rodowody i mogą być reproduktorami to ich potomstwo również dostaje metryczkę a następnie na jej podstawie robi się rodowód i to wcale nie zmusza Cię do jeżdżenia po wystawach. Masz po prostu pewność czystości rasy i wiesz czego możesz się spodziewać po piesku. Szczerze to ja bym się bała brać do małych dzieci pieska bez chociażby metryczki bo nigdy nie ma tej pewności kto był w jego pokoloeniu, jaki może mieć charakter itp.

A co do rat. Są hodowle, które taką możliwość oferują bo wiem, że znajoma kupowała w ten sposób Goldena, tylko musiałabyś popytać hodowców.

mam nowofunlanda jzu 9 lat i serdecznei polecam ta rase -moj faktycznie olbrzym wazy ponad 90 kg ;)tylko licz sie z kosztami nie tylko jedzonka bo weterynarz tez kosztuje a pamietaj ze takei pieski czesto maja klopoty ze stawami itp

[/leftDZIEKI WAM ZA SZCZEGOLOWE INFORMACJE ;-)PO NAMYSLE BARDZIEJ ZDECYDOWALABYM SIE NA BERNARDYNA I LEONBERGERA ;-)))A ZNACIE JAKICHS CHODOWCO CO SPRZEDAJA NA RATY ;-)))???? HEHEHEHEFAKTYCZNIE PRZY DZIECIACH LEPIEJ ZAINWESTOWAC W PSA Z RODOWOEM-METRYCZKA NIZPSA NIEJASNEGO POCHODZENIA ZEBY POZNIEJ W GAZETACH NIE CZYTAC,ZE KOLJNY PIS POGRYZL DZIECKO ;-(((

hmm wpisz sobie w google "hodowla leonbergerów' i na wszystkich stronach powinien byc kontakt i tam popytaj, ale niewiadomo gdzie teraz mają mioty, moze bedziesz musiała troszke poczekac, wiec moze lepiej i wtedy zdazysz wiecej odlozyc :))
mozesz popytac tez o niewystawowe szczeniaki !
oki ja napisze zaraz do kilku hodowli, Ty poszukaj bernardynow



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-13 13:35 przez mgirl20.

ok ok cos mi sie znowu szafa zawiesza...szlag juz trafia bo ciagle si cos na tej safie dzieje ;-(
Podaje do siebie w razie czego gg 8616887 i jeszcze raz wielkie dzieki ;-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nowy dom dla labladorka