Obecnie rozmawiamy o:

Nowy samochód

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej Wam wszystkim ;-)
Chcialabym kupic pieska i tutaj prosze Was o opinie-ZA i PRZECIW jaka rase najloein wybrac pod katem dzieci???
Dzieci jst dwoje 8 miesiecy i 10lat.
Czytajac w internecie na temat ras
NOWOFUNLAND
BERNARDYN
LEONBERGER
LABRADOR to sa same pieseczki dla dzieci,przyjacielskie i z ogromna cierpliwoscia ;-)
Na co trzeba zwrocic uwage przy zakupie pieskow???
Gdzie mozna kupic-dolnyslask i jaka cena za wybrana rase?
Z gory dziekuje za wszelkie informacje ;-)

Vega17 pisała:"ja mam do oddania bernardyna, jest olbrzymi, jesli jestes zainteresowana pisz" moze zaadoptujesz takiego pieska?

Wszystkie z tych ras co wymienilas pieski są bardzo opanowane i nadają się do dzieci. poczytaj o charakterze każdego pieska z danej rasy i to ci ułatwi sprawę. A jak pojedziesz do danej hodowli to hodowca wskaże Ci odpowiedniego psiaka, tylko musisz okreslic jaki on ma byc.

WOLALABYM pieska od sczzeniaka a nie doroslego ;-)na rodowodowego nie moge sobie pozwolic :-)-sa za drogie,nie chodzi mi o psa zeby jezdzic z nim na wystawy a o domownika ;-) i przyjacaiela dla dzieci.Informacje na temat danej rasy juz przeczytalam ;-)Jkaby ktos mial szczeniaka do sprzedania za rozsadana cene i niezmieszanego z jakas innagroizna rasa to prosze o kontakt ;-)

Ja bym więzła labladora :) biszkoptowe są śliczne

wszystkie te rasy uwielbiam. labradory są energiczne i mogą zrobić krzywdę(przynajmniej mojej babci się na wszystko rzuca), natomiast moi znajomi mają nowofunlanda, dwójkę dzieci(8 lat, 3 lata) i dzieciaki włażą na niego, on ich wozi, robią z nim dosłownie wszystko.
a o reszcie ras nie wiem nic z doświadczenia.

zweryfikowana
Posty: 4.469
Ostrzeżenia: 1/5

ja mam 2 suczki setera irlandzkiego oraz dwójkę dzieci 1,5 roku i 4 lata które skaczą po nich młodsza jeździ jak na koniu ciągną za uszy ogon a one jakby to lubiły same się nadstawiają psy mają już 8 i 10 lat a są skore do zabaw i pozbawione agresji
z tym że jest haczyk samce setera ale też z tego co wiem bernardyna nie są już takie miłe i mogą być agresywne

a jak sie ksztaltuja ceny za poszczegolna rase???NIE PYTAM O CENY RODOWODOWYCH pieskow moga byc bez rodowodu ale rodzice moga byc rodowodowi ;-)Jakie pytania zadac wlascicielowi za nim kupi sie pieska?

Wejdź na szerlok.pl i tam popatrz. Będziesz wiedziała jak z cenami. a może znajdziesz jakiegoś za darmo:)

ZA DARMO NA EWNO NIE ZNAJDE ZADNEGO Z TYCH RAS ;-)SZERLOK.PL KUPSPRZEDAJ,ALEGRATKA,AUTOGIELDA ITP ITD WYSZUKIWANIE W GOOGLE to juz wyszukalam ;-)

Cytat
Kleo0312
WOLALABYM pieska od sczzeniaka a nie doroslego ;-)na rodowodowego nie moge sobie pozwolic :-)-sa za drogie,nie chodzi mi o psa zeby jezdzic z nim na wystawy a o domownika ;-) i przyjacaiela dla dzieci.Informacje na temat danej rasy juz przeczytalam ;-)Jkaby ktos mial szczeniaka do sprzedania za rozsadana cene i niezmieszanego z jakas innagroizna rasa to prosze o kontakt ;-)

hmm wiesz rodowód nie jest po to, żeby jeździć na wystawy :))
mnie wystawy nie kręcą, ale nie kupiłam psa bez metryczki, jak np. pojedziesz do domowej hodowli po któregoś z tych psów, NIGDY nie masz pewności kim byli przodkowie ;// a jesli byli agresywni ? i jeśli były wcześniej mieszane ? nikt Ci tego nie powie ;// to są duże psy i ja osobiście bałabym się o ich psychike..
bo co jesli potem okazą się agresywne czy urośnie mieszanka jakaś wybuchowa ? kolejny pies do schronu ? :((
może popytaj w hodowlach o jakiegoś NIEWYSTAWOWEGO, będzie to piesek np. z nierównym zgryzem, czyli taki, które nie może jeździć na wystawy, ale za to będziesz miała metryczke, wpisanych tam przodków, będziesz miała 100 %, że to ten pies :))

każdy z tych psów duuużo je, ostatnio widziałam pięknego nowofunlada, ważył ok. 80kg, strasznie łagodny :))
z kolei pamiętaj też, że takich psów nie można zostawiać z dziećmi samych.. bo mimo, że są cierpliwe i kochane to zwyczajnie przez pomyłke mogą zrobić krzywde swoją wielkością itd.
nowofunlandom trzeba poświeć też dużo czasu na pielęgnacje sierści, chociaż leonowi chyba też ;))
ja bym wybrała chyba nowofunlanda :)))
akurat tego pieska mam na liście wymarzonych psów, które kupię w przyszłości jak będzie mnie stać :D

Czym sie rozni bez z metryczka a bez metryczki ale po rodowowdowych rodzicach???
Znalazlam ciekawe ogloszenie o sczzeniakach LEONBERGER za 800zl bez rodowodu ale rodzice sa z rodowodem...

Cytat
Kleo0312
Czym sie rozni bez z metryczka a bez metryczki ale po rodowowdowych rodzicach???
Znalazlam ciekawe ogloszenie o sczzeniakach LEONBERGER za 800zl bez rodowodu ale rodzice sa z rodowodem...
Mam psa z pseudo hodowli dałam za niego 400zł jest piękny, rodzice niby z rodowodem a pies boi się ludzi i jest agresywny. To jest dopiero mieszanka. No ale co nie poczytałam nie znałam się, takiego mam i takiego kocham, teraz bym nie poszła na targ po psa.

Cytat
Kleo0312
Czym sie rozni bez z metryczka a bez metryczki ale po rodowowdowych rodzicach???
Znalazlam ciekawe ogloszenie o sczzeniakach LEONBERGER za 800zl bez rodowodu ale rodzice sa z rodowodem...

no więc, jesli ma metryczke to znaczy, że jest po suce hodowlanej i po reproduktorze, czyli są sprawdzeni i mogę mieć młode :))
natomiast jeśli tylko rodzice maja rodowody to niby już jest lepiej, ale z kolei nie wiesz czemu młode nie mają metryk ? czy np. suka jest tylko z rodowodem, ale nie może być suką hodowlaną, więc to już może mieć jakieś wady, które przekaże potomstwu.. :((

hej. mam goldena retiervera .. zlocistego.Pies bardzo onanowany lubiacy zabawy -.wychowuje roczne dziecko .mozna powiedziec.. pies tej rasy to duzy pieszczoch . . jednym jego minusem jest to iz strasznie lnieja. Mieszkam w domku wiec myslalam ze to nie bedzie taki wielki problem ale ta siersc jest wszedzie mimo tego iz czesze psa kilka razy dziennie. .. zadaj sobie tez pytanie pod katem czystosci jesli mieszkasz w bloku odradzam nowofunlanda ze wzgledu na niego .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nowy dom dla labladorka