Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 12:40:59

Cytat
lady-myrkur
Aj... małe :( Bo ja się kocham w samoyedach:)
oh samoyed -moje marzenie:)

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 12:42:13

bernardyn albo labrador :) sa boskiee

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 12:44:11

nie ma lepszych i gorszych psów... ;p
zależy od ciebie jakiego chcesz.
bo obawiam się że tu dziewczyny podają rasy swoich psów i dla nich właśnie te są naj ;]]

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 12:45:24

Cytat
wieszz
ja mam maltanczyka :)
jest kochane,ale uparty,wredny,rzuca sie na inne psy;D. jest malym nieznosnikiem;P
trzeba go czesto czesac,uwazac,zeby nie wlazil w bloto...nie zjadl czrgos niedobrego;p..trzeba codziennie przemywac mu oczy..jest przy nim duzo roboty;)

Dajesz szczeniaczkowi swój napój - najlepiej od razu kup sobie tabletkę na odrobaczenie ;-) Młode psiaki (nawet odrobaczone) często przenoszą owsiki i inne wesołe stworzona na ludzi w ten sposób - dawanie buzi, oblizywanie talerza i takie tam ;-)

Ja też jestem za adopcją psiaka ze schroniska. Jeśli rasowe - zastanów się, jaki tryb życia prowadzisz. Jeśli masz duży ogród i lubisz biegać, świetny będzie owczarek, jeśli mieszkasz w bloku - mała rasa. Terriery są bardzo inteligentne (i wszystkie myśliwskie), labradory łatwo utuczyć (a nie ma nic gorszego niż nadwaga u psa - odejmuje mu nawet 4 lata życia!). Ja zakochałam się w westach i jack russel terrierach - wesołe, inteligentne, ruchliwe, wbrew pozorom bardzo wojownicze i potrafią stanąć w obronie pana (więc powinny być dobrze prowadzone i układane - źle wychowane potrafią ugryźć!)
Złe zachowanie psa - gryzienie, szczekanie bez powodu, rzucanie się na inne psy i ludzi - prawie zawsze jest wynikiem złego wychowania, dlatego nie warto mówić o "najlepszym"/"najgorszym" psie. Masz takiego psa, jakiego sobie wychowasz :)

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 12:53:00

ja polecam sznaucery (np miniaturki) z tego względu, że nie gubią sierści, co jest istotne, jeśli zamierzasz trzymac psa w domu.

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 12:55:36

ha, nie przepadam za małymi psami więc nie wiem co polecić z typowych 'rasowców'.
Osobiście udaję się do schroniska w tym roku po jakiegoś niedużego kundelka (warunki nie pozwalają na dużego psa), Tobie również polecam się tam wybrać ;)

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 12:55:45

owczarek podhalański ;D

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 12:56:47

Ja mam boxera :)
Ale jeśli chodzi o małe psy....
Boston terier, Buldożek francuski, fox terier, sznaucer miniaturowy albo toy spanielek :)

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 12:57:41

ja mam yorka i jest najwierniejszym ,najposluszniejszym i najkochanszym psem jakiego znam:)
nieistotna jest rasa,wazne jest to jak Ty go wychowasz i bedziesz kochac:)

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 12:59:09

Cytat
modliszka80
labrador!!!!!!!!!!!!
zgadzam się!!!

zweryfikowana
Posty: 1.021
Ostrzeżenia: 1/5

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 13:13:09

Dziwne.. Każdy pies jest "najlepszy" - kwestia podejścia, wychowania, a niezależnie od rasy, wyglądu będzie Twoim najlepszym przyjacielem.

A co do mały psów to są one głośnymi wredotami. Mam kochaną sznaucerkę miniaturkę. Podstępna, głośna, mała wredotka i nie lubi dzieci, a do tego ciekawskie jajeczko.



Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 13:18:26

A co powiesz na to maleństwo w typie jamnisia szorstkowłosego? http://allegro.pl/show_item.php?item=1188959309
Jestem wolontariuszką w schronisku w Olsztynie, znam tam masę cudownych psów. Często zdarzają się i rasowe jeśli na tym Ci zależy, ale osobiście uważam, że kundelki są najwspanialsze, a zwłaszcza ze schroniska:)

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 13:22:39

A ja mam małęgo pieska ze schroniska co prawda ma 2 latka ale jest ułożona i grzeczna i przede wszystkim oddana. Jeżeli chodzi o rasowe pieski to mnie się podobają beagle albo bassety.

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 13:31:29

Dość dziwne pytanie ;p to tak, jakby zapytać, którzy ludzie (biali, czarni itd) są najfajniejsi ;p
Tak, jak przedmówczynie, wzięłabym psiaka ze schroniska. Nie rasowego, wypieszczonego, tylko takiego, który czeka na dobry, kochający dom. Tak naprawdę, takie zwierzaki są w stanie pokochać nas bezgranicznie... Miałam kiedyś rasowego pudelka. Nie przepadał za mną zbytnio ;/ właściwie to nikogo za bardzo nie lubił. I żył dość krótko, a kundelki zazwyczaj dożywają naprawdę sędziwego wieku (ze względu na zróżnicowanie genetyczne).

Jaki pies jest najlepszy.?

17 sie 2010 - 13:32:08

z moich ulubionych ras:

Sznaucer miniatura - mialam kiedys cudownego sznaucera, niezwykle lagodne i wesole stworzenie, ale to prawda, ze dosc halasliwe...

Beagle - piekny i przyjacielski psiak, ale to rasa mysliwska, wiec potrzebuje duzo ruchu, taki piesek musi sie porzadnie wybiegac

Bokser - jak dla mnie najwierniejszy z pieskow, spojrzenie w jego ciemne, wielkie oczyska straaasznie rozczula;) ale to rowniez energiczny pies, "niewybiegany" moze robic sie agresywny

Zgadzam sie rowniez z innymi dziewczynami, ze warto sprobowac adopcji psiaka ze schroniska!!! :))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Darmowa karma dla chętnych