Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 00:07:53

Mówi się że moda na futra trwa zawsze i nigdy nie mija, co rou w kolorowych pismach widzę mnóstwo modelek w różnego rodzaju futerkach ale na ulicach spotykam niezwykle rzadko. Jak jest u was? nosicie futra? lubicie? pokażcie swoje+ całe stylizacje z futrami w roli głównej. Próbuję się przekonać ale jakoś nie umiem sobie wyobrazić całości stylizacji ani wybrać modelu.
Zdjęcie przykładowe z ali.


FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 07:44:20

Jedno wielkie NIE dla naturalnych futer. Polecam poczytac na temat tego biznesu, gdy zostaniesz uswiadomiona na ten temat, nigdy nie bedziesz chciala go juz ubrac :) Tym bardziej, ze w naszym klimacie nie ma takich temperatur, by trzeba bylo je nosic;)

FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 08:32:55

Mi się podobają ale te sztuczne no i tez zależy od kroju, nie podobają mi się te obszerne :)

FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 08:45:45

@marlenabogucka akurat naturalne nawet mi przez myśl nie przeszły :D

FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 08:47:20

noszenie futer dla snobizmu stanowczo NIE. chyba ze ktos ma futro tak jak po babci z lat 50 no to jeszcze ok chodz teraz nie ma takich zim by je nosic. Przemysł futrzarski powinien zostac zlikwidowany bo to jak tam tarktuje sie zwierzeta to jest jakas masakra.

Cytat
ciezkolekkozyc
@marlenabogucka akurat naturalne nawet mi przez myśl nie przeszły :D
A ty myslisz ze te na fotce to jakie sa ? to sa własnie naturalne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-03 08:48 przez agata74.

FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 08:50:06

@agata74 nie wiem jakie, nie znam się na tym kompletnie ALE nie wydaje mi się zeby były naturalne bo kosztują 60 dolarów na aliexpress:D

FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 08:57:37

Cytat
ciezkolekkozyc
@agata74 nie wiem jakie, nie znam się na tym kompletnie ALE nie wydaje mi się zeby były naturalne bo kosztują 60 dolarów na aliexpress:D
No jesli dla ciebie wyznacznikiem jest cena to gratuluje.Akurat z tamtych rejonów zalezy im by sprzedac jak najwiecej i zyskac wiele w tamtych rejonach ludzie zyja za 3-4$ dziennie wiec...

FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 09:12:02

@agata74 a ja gratuluję jeśli takim ,,tonem'' piszesz do każdego kto się na czymś nie zna i próbuje poradzić na forum. Owszem, byłam przekonana że wyznacznikiem jest między innymi cena.

FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 09:39:37

Ja nie noszę i nie zamierzam.

FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 10:37:18

Cytat
ciezkolekkozyc
@agata74 a ja gratuluję jeśli takim ,,tonem'' piszesz do każdego kto się na czymś nie zna i próbuje poradzić na forum. Owszem, byłam przekonana że wyznacznikiem jest między innymi cena.
Jesli cie uraziłam to przepraszam nie miałam takiego zamiaru. Cena nie zawsze jest wyznacznikiem zwlaszcza jak jest to ali.Tam pełno rzeczy z królików czy jenotów jedyny problem to co otrzymasz bo mozesz otrzymac produkt taki jak na fotce albo cos zupełnie innego nawet nie podobnego od tego co zamawiałas. U nas ceny sa wysokie bo raz posrednicy to oni najwiecej zarabiaja a dwa lokalni wytwórcy gdzie musza utrzymac zwierzeta a to kosztuje znacznie wiecej niz w azji to samo dotyczy taniej siły roboczej. nastepna sprawa futro sztuczne nigdy nie bedzie wygladało jak naturalne. Owszem sa podróbki np. króliki sprzedawane jako szynszyle ale jak ktos miał doczynienia ze zwierzeciem to odrózni bez problemu.Następna kwestia to jakosc tego futra a raczej skórkiz której robią takie rzeczy. Dla twojego uswiadomienia to zeby miec kurteczke z szynszyli taka do biodra to potrzeba 300 takich zwierzatek wiec zanim kupi sie takie futro warto jest sie dowiedzec ile zwierzatek oddało swoje zycie bys mogła lansowac sie w takim futerku.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 20:51:50

Ja nie noszę futer, ale mam takiego sztucznego włochacza, który przypomina ptaka z ulicy sezamkowej. Noszę czasami do spodni.

FUTRA nosicie?

03 sty 2018 - 21:52:24

Cytat
marlenabogucka
Jedno wielkie NIE dla naturalnych futer. Polecam poczytac na temat tego biznesu, gdy zostaniesz uswiadomiona na ten temat, nigdy nie bedziesz chciala go juz ubrac :) Tym bardziej, ze w naszym klimacie nie ma takich temperatur, by trzeba bylo je nosic;)
SAMO SEDNO!! Zgadzam sie w 100%
Poza tym jak widze paniusię w naturalnym futrze to widzę ja wyłącznie jako pustą, nieczułą lalę, dla której cierpienia innych istot nic nie znaczą.
Świnie i bydło niestety ludzie wciąż jedzą, dlatego pozostaje po nich dużo skór-w tym wypwdku jestem jak najbardziej za ich wykorzystaniem (alternatywa byłaby utylizacja tych skór- calkiem bez sensu).
Natomiast hodowanie i okrutne (prądem) zabijanie milionów zwierząt (które ani przez moment nie zaznały normalnego zycia) WYŁĄCZNIE po to, by puste paniusie mogły szpanować- to ohyda i zaprzeczenie człowieczeństwa!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-03 22:09 przez aster.

FUTRA nosicie?

04 sty 2018 - 20:53:50

Zdecydowanie NIE! Zwierzęta obdziera się ze skóry żeby pozyskać surowiec. Konają w nieprawdopodobnych męczarniach. Poza tym futro wygląda kiepsko i pogrubia sylwetkę nawet u bardzo szczupłej kobiety.

FUTRA nosicie?

08 sty 2018 - 09:16:17

dlaczego skupiacie się tylko na tych naturalnych? być może tak jak napisała @agata74 te ze zdjęcia takie właśnie są ale ja nie jestem ekspertem więc nie rozróżniam. Pytanie dotyczyło sztucznych i byłam ciekawa jak je nosicie i czy nosicie a teraz zastanawiam się czy serio nie nosicie czy nagonka na futra naturalne was powstrzymuje przed pokazaniem swoich futerek w obawie że zostaniecie posądzone o to że to naturalne itd..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

FUTRA nosicie?

14 sty 2018 - 23:26:06

@ciezkolekkozyc może dlatego, że "futro" kojarzy się z naturalnym i dlatego. Tak jak napisałam noszę włochacza i myślę, że jest to fajna alternatywa oczywiście jeśli nie obawiasz się, że będzie pogrubiał.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szaliki, chusty, kominy