Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Otóż mam problem w postaci ogromnego biustu w rozmiarze /70JJ. Przy tak dużych piersiach dobór stanika to dla mnie ogromny problem. Od pewnego czasu kupuję biustonosze od Ewy Michalak na sklepie internetowym, nie będę jednak ukrywała że ich cena jest troszkę za duża jak na moje obecne możliwości. W większości sieciówek, rozmiary kończą się na F, lub jeśli już uda mi się znaleźć coś w okolicach mojego rozmiaru to biustonosz ten jest przeważnie bardzo źle dopasowany. . Jakie znacie sklepy (stacjonarne lub internetowe) gdzie można dostać duże rozmiary biustonoszy w przystępnych cenach?
PS. Przystępna to oznacza do mnie zakres do 120 złotych.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

A Brastop? Sklep wyprzedażowy, miewają staniki (np. Curvy Kate, Fantasie) przecenione na ok. 12-16 funtów, przesyłka zwykła 6 funtów, polecona 10 - wychodzi ok. 120-130 zł już z tą przesyłką.

Jeśli masz trochę obmierzonych modeli "brytyjczyków" i wiesz, co na Tobie leży a co nie, to możesz też polować na Ebayu.

Poprzeglądaj też różne "biuściaste" sklepy, znajdziesz adresy na "stanikowej mapie" i w "spisie dobrych sklepów" na Stanikomanii.
MyBra i NoszeBiustonosze mają np. kilka niedrogich Curvy Kate, Dopasowana - Kris Line'y...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-14 02:24 przez takaona.

Witam,mam ten sam problem ale go w pewnym sensie rozwiązałam. Od kilku lat kupuję biustonosze w sklepie internetowym MELISSA.Panie są bardzo uprzejme i służą pomocą. Są stale w kontakcie z klientką.Jeżeli po zakupie i przymiarce coś mi nie pasowało, po interwencji i korespondencji,ewentualnie telefonicznie nanosiłam zmiany(przy zwrocie towaru,panie poprawiały i dostałam jaki chciałam). Nawet będąc z wizytą u lekarki w przychodni pani doktor zapytała gdzie kupuję takie ładne biustonosze, ponieważ też ma taki problem.Polecam bardzo. Basia

Cytat
angela11-155
Otóż mam problem w postaci ogromnego biustu w rozmiarze /70JJ. Przy tak dużych piersiach dobór stanika to dla mnie ogromny problem. Od pewnego czasu kupuję biustonosze od Ewy Michalak na sklepie internetowym, nie będę jednak ukrywała że ich cena jest troszkę za duża jak na moje obecne możliwości. W większości sieciówek, rozmiary kończą się na F, lub jeśli już uda mi się znaleźć coś w okolicach mojego rozmiaru to biustonosz ten jest przeważnie bardzo źle dopasowany. . Jakie znacie sklepy (stacjonarne lub internetowe) gdzie można dostać duże rozmiary biustonoszy w przystępnych cenach?
PS. Przystępna to oznacza do mnie zakres do 120 złotych.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
no widzisz problem się rozwiązał sam .
Dziewczyny są bardzo pomocne

też mam ten problem, chodzi mi o duży biust. Ja kupuje biustonosze firmy ava, nipplex, vena, są to firmy które specjalizują się w biustonoszach dla większego biustu,cenowo różnie, zależy od modelu, czy to nowość czy już raczej obiegany model, ale ceny plasują się od 65 zł do około 95.....czasem trafiają się droższe ale rzadko. Gdzie dostać? allegro, avaro jeśli chodzi o internet, ale jeśli wolisz zmierzyć to w wielu sklepach z bielizną można dostać bieliznę tej firmy. Ja mam swój patent idę do sklepu, mierze i zazwyczaj kupuje np. biały, wracam do domu spisuję z metki nazwę, firmę rozmiar i kupuje w sieci (zazwyczaj taniej) taki sam ale np. w innym kolorze. Uważam że to dobry pomysł bo mam pewność że kupie dobry a przy okazji trochę oszczędzam:)

Dziewczyny, ale jak ona ma 70JJ, to chodzi o rozmiarówkę angielską...

W polskiej (poza Ewą Michalak i Kris Line) potrzebowałaby 70P-70R.
Tego żadna polska firma poza tymi dwoma wymienionymi wcześniej nie ma.

Dalia czy Gorsenia dochodzą chyba do M, Melissa w linii "maxi" dochodzi do N, ale po pierwsze dla autorki to i tak za mało, a po drugie te staniki są w ok. 155 zł, przy tej cenie lepiej dorzucić parę zł i kupić Effuniaka, i lepsze wzornictwo, i dużo lepsze konstrukcje.

Mam podobny problem - przy rozmiarze 65 H ( brytyjskim). Bywają na allegro biustonosze angielskie w cenie ok. 100 - 130 zł, takie jak moja ulubiona Freya, którą mogę kupić w ciemno, bo wiem, że dobrze leży i zawsze pasuje rozmiar. Trzeba po prostu śledzić aukcje zawężając kryteria do rozmiaru. W moim przypadku polskie firmy raczej odpadają, a szkoda, bo. np. Samantha czy Ewa Bień ma piękne wzornictwo.

bardzo trudno u nas o DOBRY biustonosz w dużym rozmiarze, który będzie wygodny i dobrze podtrzymujący ciężki biust. A jeszcze żeby cena nie była z kosmosu to już graniczy z cudem. Prawdę mówiąc najlepsze biustonosze jakie dotychczas miałam udawało mi się wyszperać nowe z metkami z second handach za cenę 20-30 zł sztuka max.

Cytat
takaona
Dziewczyny, ale jak ona ma 70JJ, to chodzi o rozmiarówkę angielską...

W polskiej (poza Ewą Michalak i Kris Line) potrzebowałaby 70P-70R.
Tego żadna polska firma poza tymi dwoma wymienionymi wcześniej nie ma.

Dalia czy Gorsenia dochodzą chyba do M, Melissa w linii "maxi" dochodzi do N, ale po pierwsze dla autorki to i tak za mało, a po drugie te staniki są w ok. 155 zł, przy tej cenie lepiej dorzucić parę zł i kupić Effuniaka, i lepsze wzornictwo, i dużo lepsze konstrukcje.

Nie obraźcie się dziewczyny ale troszkę zgłupiałam. Czyli rozmiarówka stosowana u Ewy Michalak nie jest Polska? Bo z tego co znalazłam na internecie w Brytyjskiej rozmiarówce mój rozmiar był by troszkę inny. Możecie rozwinąć tę kwestię?

Cytat
angela11-155
Otóż mam problem w postaci ogromnego biustu w rozmiarze /70JJ. Przy tak dużych piersiach dobór stanika to dla mnie ogromny problem. Od pewnego czasu kupuję biustonosze od Ewy Michalak na sklepie internetowym, nie będę jednak ukrywała że ich cena jest troszkę za duża jak na moje obecne możliwości. W większości sieciówek, rozmiary kończą się na F, lub jeśli już uda mi się znaleźć coś w okolicach mojego rozmiaru to biustonosz ten jest przeważnie bardzo źle dopasowany. . Jakie znacie sklepy (stacjonarne lub internetowe) gdzie można dostać duże rozmiary biustonoszy w przystępnych cenach?
PS. Przystępna to oznacza do mnie zakres do 120 złotych.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Sklep Change polecam!
Był to drugi sklep do którego poszłam i tam już zostałam, noszę rozmiar G65 i jest mi ciężko w innych sklepach tudzież sieciówkach znależć taki rozmiar, który pod biuste miałby mało a w miseczkach duzo miejsca ;)
Pierwszym sklepem był Instimissimi ale tam aby dostać mój rozmiar, muszę zamawiać zwężanie obwodu u ich krawcowej, jak dla mnie totalnie bez sensu, szkoda bo komplety mają przepiękne...

Kurczę Dziewczyny, tak Was czytam i naprawdę zazdroszczę... chciałabym mieć taki naturalny biust jak Wy, bez interwencji chirurga... serce
Wiem, że niektóre z Was pewnie stwierdzą, że to udręka, bo nie raz słyszałam tego typu opinię, ale ja uważam, że to bardzo kobiece..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-15 18:12 przez XxAtmospherexX.

Cytat
angela11-155
Cytat
takaona
Dziewczyny, ale jak ona ma 70JJ, to chodzi o rozmiarówkę angielską...

W polskiej (poza Ewą Michalak i Kris Line) potrzebowałaby 70P-70R.
Tego żadna polska firma poza tymi dwoma wymienionymi wcześniej nie ma.

Dalia czy Gorsenia dochodzą chyba do M, Melissa w linii "maxi" dochodzi do N, ale po pierwsze dla autorki to i tak za mało, a po drugie te staniki są w ok. 155 zł, przy tej cenie lepiej dorzucić parę zł i kupić Effuniaka, i lepsze wzornictwo, i dużo lepsze konstrukcje.

Nie obraźcie się dziewczyny ale troszkę zgłupiałam. Czyli rozmiarówka stosowana u Ewy Michalak nie jest Polska? Bo z tego co znalazłam na internecie w Brytyjskiej rozmiarówce mój rozmiar był by troszkę inny. Możecie rozwinąć tę kwestię?

Ewa Michalak ma rozmiarówkę naśladującą brytyjską, czyli z miseczkami z podwójnymi literami (A, B, C, D, DD, E, F, FF...). Taką samą ma też obecnie polski Kris Line. Tyle, że rozmiary Kris Line nie będą się zgadzać z tak samo nazwanymi rozmiarami np. Freyi, bo marki brytyjskie przeskakują co 2,5 cm między miseczkami, a Kris Line tu akurat zachowuje tradycję polską i przechodzi co 2 cm.

Ewa Michalak to jeszcze inna bajka, bo jej staniki są bardzo ścisłe, więc zaniża się obwód mniej niż w innych firmach. A to się przekłada też na wielkość miseczki (wraz ze zmianą obwodu miseczkę trzeba przeliczyć).

Trzeba po prostu stosować kalkulatory/tabelki danego producenta :)

coś o tym wiem . Jestem szczupła osobą, pod biustem mam 65/70 a biust mam bardzo duży . Polecam biustonosze firmy DALIA .

Cytat
Isiaa1993
coś o tym wiem . Jestem szczupła osobą, pod biustem mam 65/70 a biust mam bardzo duży . Polecam biustonosze firmy DALIA .

Ja mam podobnie jestem szczupła (pod biustem 71-72) a biust niestety przeogromny...

zweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 5/5

Ja też mam problem z zakupem stanika o większym rozmiarze :( Przez długi czas, za namową koleżanki zamawiałam je na miarę, jednak to była bardzo droga sprawa. A wiadomo jak to kobieta lubię mieć wybór! Jakiś miesiąc temu skusiłam się na stanik z alles i.... super! Świetna jakość, wygoda i pięknie wymodelowany biust! Polecam Wam kochane bardzo, bardzo!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Święta, święta...prezenty