Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 21:21:31

Cześć dziewczyny razem z chłopakiem (raczej bardziej ja, on jest typem która chce mieć wszystko ustalone zaplanowane itp.) chciałaby wstać ubrać i iść na dworzec, zobaczyć gdzie pojedzie w danym momencie i pojechać przed siebie i tak przez może 2 tygodnie na pewno chciałabym jechAĆ gdzieś poza granice.
wersja druga, opcja korzystniejsza dla mojego faceta :P
czyli ustalamy np. cel podróży plus małe pod punkciki do których pojedziemy żeby przenocować coś zjeść i wypić.
przemieszczając będziemy się pociągami,busami tramwajami itp.

Dziewczyny ogólnie co sądzicie o tym pomyśle? jakie plusy i minusy ? ktoś był na takich wakacjach >?

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 21:24:56

tułać sie autobusami masakra jak dla mnie.
Wole wykupić wycieczke w biurze podróży:)
Ale co kto lubi:)

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 21:28:04

chodzi mi o to by "liznąć" życia ludzi z danego kraju/miasta na pewno gdy będziemy zmęczeni i będziemy mieli dość będziemy korzystać z taksówki.
Nie chce leżeć kolejne wakacje plackiem na plaży

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 21:33:56

ciekawe :D ja bym wolała plan bo nagle w lesie będziesz, ani spać ani jesć i co?lepiej wiedzieć gdzie jaki hotel jest a nie bez przygotowania

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 21:35:15

O takich wakacjach zycia akurat nie marze
Ale od miesiaca trąbie facetowi, że chce wybrac sie na wakacje zycia, jeszcze przed 30-stka, zanim to bede chciala rodzic dzieci.
Mam 27 lat i chce gdzies wyjechać i na maksa zaszaleć, bo wiem, ze jak zajme sie tworzeniem rodziny to wycieczki zejda na dalszy plan
Takie wakacje to jakas wyspa, palmy, drinki z parasolkami :P, imprezy, itp.

mój facet tego nie rozumie...

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 21:36:35

Dla mnie ciekawe, sama kiedyś nad takim czymś myślałam (mimo że sama wolę mieć wszystko zaplanowane). Wolałabym to niż jakąśtam wycieczkę w biurze, bo nie jestem osobą leniwą ani jeszcze starą i warto takie coś wypróbować. Korzystajcie póki macie na to ochotę, żeby potem mieć co wspominać.

Wersja druga jest bardziej rozsądna, pierwsza by się szybko skończyła bo by się wam wyczerpały pomysły. Weźcie pod uwagę też zagranicę, bo zawsze to jakaś przygoda.

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 21:40:10

Witam. Gdy byłam w waszym wieku jeździło się stopem, co prawda zawsze mieliśmy ze sobą namioty, jeździliśmy grupą czteroosobową, w ten sposób zwiedziłam całe demoludy. Masz rację uważając że tylko w ten sposób możesz naprawdę poznać kraj do którego jedziesz.Uważam że pomysł jest rewelacyjny.

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 21:47:05

powiedzcie mi czy szukać jakiś ludzi-znajomych czy jechać tylko z chłopakiem? Nie wiem czy na tak "nieprzewidywalną" wycieczke jest sens kogoś brać

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 21:51:00

pomysł jest fajny , ale warto troszke zorganizowac taki wyjazd , co warto zobaczyc w danym miejscu , jakie miasta was intersuja , czyli w jaki kierunek Polski czy zagranice macie zamiar wyruszyc , gdzie mozna sie przenocowac itd. itp.
bo jak to widzisz , że pojdziecie na dworzec pkp czy pks i wsiadziecie do pierwszego lepszego paciagu czy autobusu , wydajne mi sie to bez sensu

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 21:51:24

Cytat
persone
powiedzcie mi czy szukać jakiś ludzi-znajomych czy jechać tylko z chłopakiem? Nie wiem czy na tak "nieprzewidywalną" wycieczke jest sens kogoś brać

ja z moim facetem mamy zasade, ze na wycieczki nikogo nie zabieramy, bo to tylko dodatkowy balast

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 23:43:56

nikt nie był na takich wakacjach ??

wakacje życia ?co sądzicie ?

14 mar 2014 - 23:56:39

A mogę zapytać ile macie przeznaczone na taką podróż pieniędzy?

wakacje życia ?co sądzicie ?

15 mar 2014 - 00:17:58

Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale ja byłam na podobnych wakacjach, dwa razy :)
Wprawdzie nie było to "idziemy na pks i jaki będzie autobus, to w ten wsiadamy" bo to bez sensu :>

Na pierwszym takim wyjeździe byłam parę lat temu, ok. 2 tygodnie, droga po całej Polsce, ok. 8 miast odwiedziliśmy. Mieliśmy ustalone tylko jakie miasta chcemy odwiedzić i ... nic więcej :) Nocleg wszędzie znalazł się sam, a jakby się nie znalazł to o jakiś hostel nie trudno było, za małe pieniądze (no chyba, że spanie w wieloosobowych pokojach Cię odstrasza). Plan korygowaliśmy na miejscu. I tak, z Wrocławia wyruszyliśmy do Krakowa, tak paru znajomych oprowadziło nas po mieście i namówili nas na zostanie dzień dłużej. Potem kierunek Lublin, Zamość i Chełm. Dalej Warszawa, tam cały dzień i nocny pociąg do Gdańska, po drodze też Gdynia i Sopot, no i powrót do Wrocławia. Co zobaczyć wyznaczaliśmy sobie po drodze, na co akurat mieliśmy ochotę. W polskich miastach raczej nie poznasz "jak ludzie żyją", bo w każdym mieście podobnie raczej, za granicą to też prędzej w małych miejscowościach, bo jak wjedziesz do takiego np. Paryża to jest tam tak tłoczno i turystycznie, że ciężko wyczaić to "prawdziwe życie".

Drugą podróż miałam rok temu, Ukraina. Z plecakami, namiotem. Niestety tutaj okazało się, że czerwiec to jeszcze nie sezon na namioty tam, i spaliśmy pod namiotem tylko raz, w lesie, gdy nie znaleźliśmy szlaku. Potem udało nam się znaleźć nocleg w Sudaku za 14zł, w altance na działce. I tak jechaliśmy sobie od Kijowa, do Symferopolu, i przez prawie cały Krym.

A co do zabierania kogoś ze sobą, to jestem zdania, że na takie wyjazdy to im mniej tym lepiej. Podziwiam tych, którzy podróżują tak sami, Ale jeśli z facetem jesteście zgodni to też powinno być ok. Mniej osób na wyjeździe to mniej osób, które musi ustalić "co robimy teraz" - czyli prościej. Niektórzy nie wyobrażają sobie wyjazdu bez paczki znajomych, ale ja takie wolę w formie np. wyjadu w góry czy nad jezioro, gdzie nie ma dużo ustalania i dokonywania wyborów.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-20 10:59 przez skasna.

wakacje życia ?co sądzicie ?

29 maj 2023 - 16:19:24

Wszystkim rodzicom, którzy zastanawiają się, jak zachęcić dziecko do aktywności na wakacjach, polecam zapoznać się z artykułem na stronie https://wirtualneszlaki.pl/inne/jak-zachecic-dziecko-do-aktywnosci-w-wakacje. Zawiera on mnóstwo praktycznych porad, które mogą okazać się niezwykle pomocne.

wakacje życia ?co sądzicie ?

24 paź 2023 - 18:54:50

Zawsze chciałam mieć opaleniznę, która trwa i wygląda naturalnie. Teraz to możliwe dzięki Melanotan dostępnemu na https://melanotan.biz/ Dzięki niemu mogę cieszyć się złocistym kolorem skóry bez obawy o szkodliwe promienie słoneczne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziewczyny jakie polecacie lumpeksy w Warszawie na Śródmieściu?