Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

47 minut temu

elektryka sklep

53 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:22:44

Cytat
nicolenkaa
Cytat
Wredzia
Cytat
kosemet
Cytat
Wredzia
Kupowałam głównie dlatego, ze są tańsze. Jako studentka nie stać mnie było wydać jednorazowo 300-400 zł na buty. Wiem, że takie buty mogą być na kilka lat, ale dla mnie taka kwota na jeden raz to spory wydatek. W tym roku mam trochę pieniążków odłożonych i przymierzam się do skórzanych butów :)

Zgadzam się i też jestem studentką, ale np udało mi się kupić zwykłe klasyczne i skórzane (!) baletki z gino rossi za jakieś 180zł, chodzę w nich kolejny rok. :)

Baletki nawet taniej skórzane kupisz, ale na kozaki czy botki trzeba trochę więcej wydać ;)

ja w ubiegłym roku kupiłam botki lasockiego skórzane, wiązane za 139zł ;) w dodatku był weekend ze zniżką dla klubowiczów i zapłaciłam niecałe 100zł :D przechodziłam całą jesień, zimę, wiosnę, po śniegu, błocie, kałużach a buty wyglądają jakby nigdy nikt ich nie nosił :) uwielbiam to ! W takich butach nawet po podeszwie nie widać, że są użytkowane.

Za taką kwotę to faktycznie fajny łup ;) Ale co do lasockiego, moja koleżanka miała i reklamowała po miesiącu, natomiast mojej mamy kozaki z lasockiego wytrzymały dwa miesiące;p Także nie mam do tej firmy zaufania. Teraz przymierzam się Ryłko.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:23:26

Jednafiga

jesli chodzi o buty na zime to wogole sobie nie wyobrazam eko. Kupuje tylko Badury, Emu mam 3 rok. Idealne. Zadnych zaciekow nic. W tym roku tez kupilam Badury,Nessi- te drugie nie wiem jak sie sprawdza bo jeszcze tej firmy nie miałam.Wygoda nieporownywalna jak dla mnie.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:29:01

no ja lasockiego mam tylko te jedne i bardzo jestem zadowolona :) pozostałe moje skórzane buty to tamaris i caprice :)

poza tym - zgadzam się, że jest dużo byle jakich skórzanych butów w sklepach, czasem ciężko stwierdzić, czy akurat te buty są warte swojej ceny. Ja jak kupiłam moje pierwsze skórzane buty i okazały się strzałem w dziesiątkę to teraz kupując kolejne staram się kupować takie, które mają z podobnego materiału podeszwę i obcas, podobne wykończenie i jeszcze się na tym nie zawiodłam :) więc kupując skórzane buty trzeba też uważać na to jak są wykonane, niestety.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:29:04

ja zazwczaj kupuje sztuczne, czy to w sklepikach zwyklych czy w sieciowkach. Na skórzane po prostu nie mam kasy to raz, a po dwa lubie mieć dużo butów :) więc jeśli mam kupić sobie botki skórzane na jesień za 250 zł to wolę kupić dwie pary, jedną kupuję za 90 zł a drugą za 40 :)

Własnie teraz mam taką sytuację, ze kupiłam w CCC botki jenifer za 120 zł, dowiedziałam się ze na all są IDENTYCZNE za 44 zł :) Także dziś lecę oddać swoje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-13 15:30 przez kara2606.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:31:01

baleriny kupuję zwykłe, a kozaki czy botki zawsze skórzane, wiem, że dłużej wytrzymają i nie będą przemakać

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:32:13

Cytat
TakamSemJam
Jednafiga

jesli chodzi o buty na zime to wogole sobie nie wyobrazam eko. Kupuje tylko Badury, Emu mam 3 rok. Idealne. Zadnych zaciekow nic. W tym roku tez kupilam Badury,Nessi- te drugie nie wiem jak sie sprawdza bo jeszcze tej firmy nie miałam.Wygoda nieporownywalna jak dla mnie.

ale po co mnie tak nakłaniasz? Kazdy kupuje co chce, ja nie kupię skórzanych, bo jak większości osób mnie nie stać i tutaj masz odpowiedź na swoje pytanie. W Polsce wydać kilkaset zł na buty to nie mało.
Co do wygody to też nie jestem przekonana, bo jak mówię - miałam i te i te i różnica niezbyt wielka. Jedyne co, to te skórzane mniej przemakały, ale dwa lata temu miałam buty za 50 zł z wyprzedaży i do dzisiaj sie trzymają, ciepłe i wyglądają jak nowe ;)

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:32:28

Cytat
kara2606


Własnie teraz mam taką sytuację, ze kupiłam w CCC botki jenifer za 120 zł, dowiedziałam się ze na all są IDENTYCZNE za 44 zł :) Także dziś lecę oddać swoje

no i właśnie. Botki z jennifer za 120 zł, i co? Że niby są warte swojej ceny? Za 44zł to spoko, rozumiem, ale dać 120 zł ? Za tą cenę serio można upolować skórzane :)

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:33:15

Właśnie wczoraj zastanawiałam się, dlaczego tutaj na Szafie najczęściej pokazywane są buty ze sztucznej skóry, które już na katalogowym zdjęciu wyglądają bardzo nieestetycznie, a co dopiero w rzeczywistości...

Ja kupuję buty tylko ze skóry naturalnej i polecam każdemu, wolę mieć mniej par, ale za to porządne.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:34:45

Cytat
Jednafiga
Cytat
TakamSemJam
Jednafiga

jesli chodzi o buty na zime to wogole sobie nie wyobrazam eko. Kupuje tylko Badury, Emu mam 3 rok. Idealne. Zadnych zaciekow nic. W tym roku tez kupilam Badury,Nessi- te drugie nie wiem jak sie sprawdza bo jeszcze tej firmy nie miałam.Wygoda nieporownywalna jak dla mnie.

ale po co mnie tak nakłaniasz? Kazdy kupuje co chce


dlaczego myślisz, że ona cię nakłania ?:D myślisz, że pisze to specjalnie dla ciebie ?:D Oczywiście, że kupisz i będziesz chodzić w czym tylko zapragniesz i nie nasza to sprawa, bo nie nasze stopy :D wątek jak wątek, za bardzo się chyba wczułaś. ;))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-13 15:35 przez nicolenkaa.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:37:29

bo :
1. szybko niszcze buty
2. nie stac mnie na buty skórzane i to chyba jest argument większości ludzi!
3. Co roku lubie miec nowe buty wiec szkoda mi 400 zł które wyrzuce za rok bo przestana mi sie podobac
a jeszcze po 4 to ze droższe nie jest równoznaczne z tym ze sa lepsze. takie moje zdanie, kupiłam w zeszłym roku droższe kozaki bo myslałam, że bede miałachociaz na 2 sezony, taaa jasne, pomimo zapewniem producenta ze to solidny i dobry but ropadł się.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-13 15:39 przez truskawka_ang.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:38:03

Cytat
nicolenkaa
Cytat
Jednafiga
Cytat
TakamSemJam
Jednafiga

jesli chodzi o buty na zime to wogole sobie nie wyobrazam eko. Kupuje tylko Badury, Emu mam 3 rok. Idealne. Zadnych zaciekow nic. W tym roku tez kupilam Badury,Nessi- te drugie nie wiem jak sie sprawdza bo jeszcze tej firmy nie miałam.Wygoda nieporownywalna jak dla mnie.

ale po co mnie tak nakłaniasz? Kazdy kupuje co chce


dlaczego myślisz, że ona cię nakłania ?:D myślisz, że pisze to specjalnie dla ciebie ?:D Oczywiście, że kupisz i będziesz chodzić w czym tylko zapragniesz i nie nasza to sprawa, bo nie nasze stopy :D wątek jak wątek, za bardzo się chyba wczułaś. ;))

Kochana, ja nie do Ciebie mówię, więc się z łaski swojej nie wtrącaj ;)

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:40:39

Cytat
nicolenkaa
Cytat
kara2606


Własnie teraz mam taką sytuację, ze kupiłam w CCC botki jenifer za 120 zł, dowiedziałam się ze na all są IDENTYCZNE za 44 zł :) Także dziś lecę oddać swoje

no i właśnie. Botki z jennifer za 120 zł, i co? Że niby są warte swojej ceny? Za 44zł to spoko, rozumiem, ale dać 120 zł ? Za tą cenę serio można upolować skórzane :)

No żeby upolować z kolei skorzane za 120, to bym musiala pewnie poczekac do wyprzedaży.... a też jestem wybredna, mało butów mi się podoba hehe :P

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:41:59

Jak buty, to tylko ze skóry. W eko noga latem się poci, a zimą marznie. But musi być porządny, z dobrych materiałów, wyprofilowany. Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy jaką krzywdę czynią stopom pakując je w tanie, niewyprofilowane i nieoddychające buty.

Co do cen to się nie zgodzę, bo jak się dobrze poszuka to można znaleźć skórzane buty do 200zł (kozaki nieco drożej). Weźmy choćby takie firmy jak Eksbut, czy Maciejka. Sama właśnie mam na nogach baleriny Clarks za które dałam całe 100zł ;)

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:42:21

Cytat
truskawka_ang
bo :
1. szybko niszcze buty
2. nie stac mnie na buty skórzane i to chyba jest argument większości ludzi!
3. Co roku lubie miec nowe buty wiec szkoda mi 400 zł które wyrzuce za rok bo przestana mi sie podobac

sztuczne buty ja tez szybko niszczę :) nawet bardzo :D na szczęście te które kupuję teraz nie rozklejają się, są niewrażliwe gdy uderzę czubkiem o krawężnik (co często mi się zdarza) i co najważniejsze nie zdzierają się w nich fleki :) co do 3 punktu to się zgodzę :) jednak ja staram się kupować skórzane buty w okolicach 200 zł w wtedy raz w roku na jesień mogę sobie na takie pozwolić :)
Cytat
truskawka_ang

a jeszcze po 4 to ze droższe nie jest równoznaczne z tym ze sa lepsze. takie moje zdanie, kupiłam w zeszłym roku droższe kozaki bo myslałam, że bede miałachociaz na 2 sezony, taaa jasne, pomimo zapewniem producenta ze to solidny i dobry but ropadł się.

i nie reklamowałaś ? Takie buty zazwyczaj mają 2-4 lata gwarancji :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-13 15:43 przez nicolenkaa.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:46:28

Co do kupowania butów skórzanych po 120 zł-fakt,można takie dorwać,ale głównie na wyprzedażach,gdzie zostają zazwyczaj duże numery lub/i całkiem małe. Noszę 36,37,przeważnie ten drugi rozmiar i rzadko kiedy trafiam na ładne buty skórzane w niższej cenie.
Teraz mam urodziny i chciałam sobie kupić te botki Nessi- miała je któraś? Poleca tę firmę? No i myślałam o jakichś szpilkach czerwonych,klasycznych ale o tęgości F,bo z G mi klapią. Wiem,że Ryłko takie produkuje,ale trochę przereklamowana ta firma jest.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-13 15:48 przez keyy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

StylePit