Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:26:27

cóż...czytając Wasze komentarze dochodzę do wniosku, że każda dziewczyna, którą mijam po ulicy powinna chodzić w skórzanych butach. Pracuję w sieciówce i powiem szczerze, że sprzedajemy bardzo dużo butów ze sztucznego materiału. Tak więc wiele osób chodzi w takich butach :)
ja mam inne priorytety niż chodzenie w samych skórzanych butach (mam jedne oficerki). Wolę za 400 zł przeznaczyć na zakup czegoś fajnego i potrzebnego do mieszkania :)

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:30:02

Cytat
keyy
Cytat
brunetka71
ty masz trudności ze zrozumieniem czy jak?ja przecież nie napisałam do ciebie ze ty nie wiesz ,tylko w związku z twoim wątkiem z którym się zgadzam zresztą na temat odpowiedniej pielęgnacji ze tez tak jest ,może zastanow się zanim mnie skrytykujesz bo mi wcale nie chodziło ze ty nie wiesz itd. masakra nic już nie wolno napisac tutaj bo zaraz atak,ja może pisze swoje zdanie w atkach ,ale nikgo nie atakuje tym bardziej jeśli czegos po prostu nie rozumie :) wiec pomysl troszkę zanim cos napiszesz
W takim razie to nieporozumienie,myślałam,że do mnie pijesz,bo zacytowałaś moją wypowiedź i w swoim poście nie napisałaś,że chodzi ogólnie o ludzi.
Dużo przypadków było takich,że buty skórzane szybko się rozwalały pomimo odpowiedniej pielęgnacji i niechętnie przyjmowane są one na reklamację. Szkoda,bo zawsze wolałam dorzucić parę złotych i mieć buty na dłużej.
nie nie, no co ty ,sory za słowa ,ale zle się zrozumiałyśmy:) ja się zgadzam z toba ze pielegnacja ,dopisałam tylko ze właśnie musza wiedzieć o odpowiedniej pielegnacjii:)

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:30:58

Cytat
brunetka71
Cytat
nocosty_
To moze ja się wypowiem. Nie kupuję skórzanych wyrobów z powodów ETYCZNYCH. Jestem weganką, nie jem mięsa, ani produktów odzwierzęcych, kupuję tylko nietestowane na zwierzakach kosmetyki. Dlaczego mam więc dawać przyzwolenie na bestialstwo w innych dziedzinach? Nie rozumiem- swojego psa obdarłabyś ze skóry i zrobiła buty? Czym on się różni od tej krowy, czy kozy? Dlaczego inne zwierze ma być materiałem na czyjeś widzimisie? Nie ma ŻADNEJ różnicy (pomijając biologię oczywiście) pomiędzy zwierzęciem domowym, a hodowlanym. To tylko wyimaginowane przydzielanie zwierząt do danych 'grup' by móc je swobodnie eksploatować. Nie chcę na nogach butów z krówy, która karmiona hormonami, dawała trzy, czy czterokrotną normę mleka (dzienną!). Umęczona, wiecznie w oborze, gdy już stanie się niepotrzebna, przerabiana jest na buty. Nie zgadzam się na to. Po prostu. Ekologiczne buty także są wygodne. Dobrej jakości eko buty są w stanie wytrzymać kilka sezonów w świetnym stanie. Irytuje mnie pierdzielenie, że takie buty zaraz się rozwalą. Zrobią to, owszem. Jeśli kupisz w sklepiku za 20zł, albo w szajskich sieciowkach typu h&m. Można ocenić jakość buta po wyglądzie- dotknąć, sprawdzić szycie, materiał. Nie rozumiem tłumaczenia "noszę skórzane bo inne się popsują". To absurd
to ci się chwali jak najbardziej ,ja osobiście podziwiam takie osoby ,które sa konsekwentne w tym co robia ,ja również kocham zwierzęta ,i dlatego wiem ze ludzie tacy jak ty sa dobrymi ludzmi ,z jednym się tylko nei zgdzam ,piszesz ze nie jesz nic od zwierzat ,rozumie z enie jesz ,również ,słodyczy ,np. galaretek ,do których wykorzystywana jest zelatyna ,czy cukierkow i innych do których wykorzystywane sa barwniki powstałe z owadów, jakby nie patrzec ,to tez stworzenia zyjace sa,i jest masa innych produktów ,do których sa wykorzystywane wyroby ze zwierzat a nawet o tym niewiesz ,dlatego mysle z eniema tak naprawdę człowieka który nic zwierzęcego nie je ,no chyba ze taki który zyje sam w dżungli i zywi się ,owocami

Nie jem słodyczy. Jem jedynie niektóre ciastka, do których produkcji nie użyto jajek. To samo tyczy się wszelkiego rodzaju margaryn- większość ma maślankę, więc nie korzystam z żadnej. Czytam skład. Generalnie większość gotuję sama z podstawowych produktów (łącznie z wyrabianiem mlek roślinnych). Z "gotowców" kupuję tylko podstawowe produkty: mąki, owoce/warzywa, nasiona, cukier, ziarna. Chleb piekę sama, albo smażę owsiane placki na śniadanie (do chleba ktory robię wystarczą ziarna, woda, siemię liane). Ciasta piekę sama (bez jajek, z mlekiem roślinnym), gotuję obiady także sama- z warzyw z ogódka, ziaren/ makaronu (bez jajek). Korzystam z przypraw. To wszystko. Czytanie składu nie boli ;) Od czasu, do czasu jem kupne ciastka z mąki, tłuszczu roślinnego, cukru- wsio. I żyję :) Nie lubię stwierdzeń, że się "nie da". Nie ma rzeczy niemożliwch, są tylko ludzie leniwi ;)

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:35:10

Jezeli jest to obuwie skorzane a'la mala czarna, czyli zawsze i wszedzie do wszystkiego pasuje, a w dodatku jest eleganckie - ok. Moge kupic skorzane.

Ale po co mam wydawac kase na obuwie, ktore dopiero weszlo do butiku mody (ofiara nie jestem, ale zdarza sie, ze cos mi sie podoba, to normalne), gdzie prawdopodobnie za sezon tego nie bede nosic - przyczyna jest prosta: nie jest to obuwie takie jak w/w skorzane.

Cytat
joanna_C
cóż...czytając Wasze komentarze dochodzę do wniosku, że każda dziewczyna, którą mijam po ulicy powinna chodzić w skórzanych butach. Pracuję w sieciówce i powiem szczerze, że sprzedajemy bardzo dużo butów ze sztucznego materiału. Tak więc wiele osób chodzi w takich butach :)
ja mam inne priorytety niż chodzenie w samych skórzanych butach (mam jedne oficerki). Wolę za 400 zł przeznaczyć na zakup czegoś fajnego i potrzebnego do mieszkania :)
Ano, juz nie wspominajac, ze wiekszosci po prostu nie stac na skorzane buty odlozyc, kiedy musza teraz kupic jakas pare. Nie kosztuja malo, jezeli mowimy o zarobkach Pani Barbary, ktora pracuje jako konserwator powierzchni plaskich w Tesco...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-14 11:39 przez meow-meow.

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:43:23

Brunetka71,głupio mi teraz, przepraszam,serio myślałam,że do mnie pijesz-.- Wybacz:) blackchocolate- możesz mi napisać jak to jest z butami od Nessi i Sala? Często je klienci reklamowali i w ogóle jaka jest ich jakość?

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:46:01

Cytat
nicolenkaa
Cytat
julk77
także wygoda jest moim zdaniem podobna w naturalnej i eko, nie ma dla mnie jakiejś kolosalnej różnicy.

nie przeczę wszystkiemu co napisałaś, ale.. skąd wiesz, że nie ma różnicy, skoro nie nosisz obuwia ze skóry naturalnej?

Obecnie nie, ale kiedyś nie miałam żadnych oporów żeby nosić skóre i jeść mięso, po prostu zaczęłam się nad tym zastanawiać i stwierdziłam że nie kosztuje mnie to dużo wysiłku żeby zamiast kotleta zjeść penne albo ubrać się w ładną i tańszą kurtkę z eko skóry niż w być może śliczną kurtkę z naturalnej skóry ale w o wiele większej cenie, a zwierzęciu nic życia nie wróci. Pomyślałam, że ja się za bardzo nie wysilam a być może jakoś tym zwierzakom pomagam. Ale dopóki tak nie myślałam przy zakupie rzeczy ze skóry patrzyłam przede wszystkim na wygląd, bo nigdy nie mogłam rozkminić na czym polega ta cała różnica pomiędzy rzeczami eko i natural.Nooo może naturalne są troche cieplejsze, ale za 200 czyli średnio za tyle ile kosztuje skórzana kurtka, kupię kurtkę eko i jeszcze 2 swetry więc gdzie ta ekonomia?

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:47:25

Osobiście jestem za tym, aby mieć zarówno buty ze skóry naturalnej, jak i ekologicznej. W przypadku butów zimowych, wybieram tylko te z prawdziwej skóry. W zeszłym roku kupiłam jedne w Wojasie i nie noszą żadnych śladów użytkowania (chodziłam w nich przez całą zimę). Po prostu poszłam po rozum do głowy po jeszcze poprzedniej zimie. Wtedy w listopadzie kupiłam buty ze skóry eko w CCC, które rozsypały się już w styczniu (reklamacji oczywiście nie przyjęli). Trzeba było kupić nowe, bo cóż miałam zrobić. Tym razem padło na Deichmanna. I co? Po niedługim czasie zaczęły się rozklejać.
Nikt mi nie wmówi, że nie widać różnicy pomiędzy butami z jednej i drugiej skóry. Praktycznie wszystkie eko, które miałam, prędzej czy później rozsypywały się. A nie niszczę butów szybko.
Nie mówię o wszystkich modelach, ale buty ze skóry naturalnej z sieciówek typu CCC czy Deichmann również często pozostawiają wiele do życzenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-14 13:19 przez kas1991.

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:52:57

chyba główną wadą obuwia skórzanego jest jego cena;)
noo..ale mam hopla, też jesteś za skóra naturalna. wyszukuje rozne promocje, na wyprzedażach jak widze buty z 300zł przecenione na 100 to nie mogę się oprzec.

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 12:05:28

Cytat
keyy
Brunetka71,głupio mi teraz, przepraszam,serio myślałam,że do mnie pijesz-.- Wybacz:) blackchocolate- możesz mi napisać jak to jest z butami od Nessi i Sala? Często je klienci reklamowali i w ogóle jaka jest ich jakość?

wg mnie nessi chyba była najmniej reklamowana i najlepiej się sprzedawała bo mają dość ciekawe modele
wg mnie jakość polskich skórzanych butów jest średnia
ja gdybym miała kupić to skórzane szpilki bo wiem że nie nosiła bym ich codziennie i tak szybko nie zniszczyła

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 12:07:14

Owszem, zdarza się czasami skórzany szajs jednak kupując skórzane buty masz większą szanse, ze będą trwale, ale tez wygodne.

Kocham buty, ubóstwiam szpilki i kiedyś miewałam ataki nałogu, kupowałam po 4-5 par tanich szpilek, które zalegały mi w szafie bo i tak nie nadawały się do chodzenia - były źle wyprofilowane, odparzały mi stopę, bolało mnie śródstopie bez względu na wysokość obcasa. Pewnego dnia tu na szafie dorwałam skórzane sztyblety od jakiegoś włoskiego szewca, który ma tylko swoje showroomy (szafowiczka nie zdawała sobie sprawy z wartości botów). To już będzie ich trzeci sezon ze mną, nigdy nie wymieniałam fleków, nigdy nie przemokły, mimo, ze dużo chodzę i styczność z kałużami w jesień to norma. Nadal wyglądają jak nowe i pewnie będę je eksploatować jeszcze kilka lat. I tak zaczęła się moja miłość do skórzanych butów. Wyrzuciłam wszystkie plastyki i kupuje tylko skórzane obuwie :)

Dobre buty u kobiety to jak dobry zegarek u faceta, dodaje klasy każdemu outfitowi.

Jeśli chodzi o sieciowki, miałam kilka par balerin z Topshopu i są naprawdę świetne, natomiast radze unikać Reserved - marna jakość, Zara - interesujące wzornictwo, buty źle wyprofilowane, wysokości obcasów nie do codziennego użytkowania.

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 12:18:43

buty zimowe - tylko skórzane.
( ostatnio zakupiłam takie za ledwo co ponad 100 zł i nie narzekam - wyglądają solidnie, są wygodne no i podstawowa sprawa - szyte a nie klejone )

w dni ciepłe i tak biegam w adidasach.


Jeśli ktoś często zmienia styl to i tak nie kupi butów na lata bo pójdą w odstawkę - i dla takich osób są buty tanie ale nie trwałe.

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 12:29:00

ja kupuję buty sztuczne bo zwyczajnie nie stać mnie na drogie skórzane buty. zaraz padnie argument jak na pierwszej stronie że lepiej zamiast pięciu par sztucznych kupić jedne skórzane bla bla bla ale ja np nie wyobrażam sobie chodzenia codziennie w tych samych butach, do każdego stroju. lubię zmieniać buty i musiałabym tych skórzanych butów mieć przynajmniej 5 par a na jedne mnie nawet nie stać, więc...

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 12:38:54

byty na jesien/zime wolę skórzane. trwalsze, cieplejsze. na wiosnę i lato nie kupuję skórzanych butów, bo zwykle latam w trampkach. W szpilkach chodzę od święta, wiec tez mogą byc sztuczne

Buty skorzane czy sztuczne?

23 wrz 2013 - 10:26:13

Ja kiedyś kupowałam obuwie sztuczne bo wychodziłam z założenia, że lepiej jest mieć 3 pary zwykłych niż jedną skórzaną, ale wiecie co? To się zmienia z wiekiem...
W zeszłym roku kupiłam pierwszą swoją parę obuwia w sklepie Conhpol...i od tej pory kupuję tylko obuwie skórzane, teraz już jak poznałam markę to nawet przez internet.

http://conhpol.pl/sklep/kategoria/damskie/conhpol-bis/nowa-kolekcja

Faktem jest to, że noga w obuwiu skórzanym się poprostu relaksuje!!!
To nie to co chińska nic nie warta ekoskóra...
Pozatym w tych tanich butach z improstu minusem jest to, że wystarczy raz przypocic buta, a już z niego śmierdzi...
Ja zainwestowałam w skórkę od Polskiego producenta i jestem zachwycona!!!:)

niezweryfikowana
Posty: 419
Ostrzeżenia: 5/5

Buty skorzane czy sztuczne?

02 sty 2014 - 10:42:39

A kto powiedział, że buty skórzane muszą być wyjątkowo drogie? No właśnie - wcale nie muszą, najlepszy przykład - http://www.merg.pl/product-pol-17209-100-SKORZANE-Ocieplane-BUTY-za-kostke-Casual.html Wszystko jest kwestią szukania dobrej oferty. A promocji nie brakuje, tym bardziej teraz, przy wyprzedażach. Jeśli buty ze skóry można kupić poniżej 100 złotych to już jest moim zdaniem bardzo dobra cena.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nowa kolekcja KAZAR