Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 10:06:49

Cytat
adzia333
może zacznijmy od tego że skóra naturalna to martwe zwierze?

a mieso jesz ? bo wiesz to tez martwe zwierzeta ? ;D hahah

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 10:13:06

Zawsze kupuję ze skóry .

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 10:16:21

Cytat
keyy
Niestety buty skórzane są dużo droższe od tych,jak to ujęłaś, "sztucznych" a często rozwalają się tak samo szybko,pomimo odpowiedniej pielęgnacji. Dużo firm wyrobiło sobie markę, a teraz leci w kulki. No i obsługa w takich sklepach gdzie sprzedają skórzane buty,jest często niemiła,chyba,że wygląda się jak manekin wzięty z wystawy sklepowej Zary,nie wspominając o reklamacji. Sorry,coś mi się z telefonem dzieje:p
no niestety ale o odpowiedniej pielegnacjii obuwia skórzanego trzeba niestety co nie co wiedzieć:) odpowiednia pielegnacja to nie tylko pastowanie butów ,co powoduje także ze obuwie si eniestety niszczy:) np. kozaki ze skóry licowej nie pastuje się zwykła pasta do butów ,która powoduje pekanie skóry ,tylko naciera się specjalnym tłuszcem do skór,takze wieszkosc ,rozwalania się obuwia skrzanego ,dzieje się z pwodu niewłąsciwej właśnie pielegnacjii:)

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 10:23:55

oczwyście wolę buty skórzane- zwłaszcza na jesień/zimę. są wygodniejsze, ładniejsze i lepiej wykonane. ale noga mi się nie poci ani nie odczuwam specjalnego dyskomfortu w 'sztucznych' butach, więc np takich nabyłam ostatnio 2 pary i będę je nosić na zmianę ze skórzanymi. prawdę pisząc szkoda mi na totalną 'ciapaję' albo deszcz zakładać skórzanych, drogich butów, bo sól i woda szybko mogą je zniszczyć. (nawet skóra nie jest niezniszczalna;)

co do butów na lato typu baleriny - nigdy nie kupuje skórzanych bo są one dla mnie zwykle jednosezonowe, więc taki interes mi się nie oplaca:)

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 10:50:59

Brunetka71- dlatego napisałam " pomimo odpowiedniej pielęgnacji". Skąd wiesz,że nic nie o niej nie wiem i próbujesz mnie uświadamiać? Trochę pokory,w każdym swoim poście pokazujesz ile,w Twoim wysokim mniemaniu, wiesz na dany temat. Jeszcze mi zaraz napiszesz,jak zwykle, że nie powinnam kupować skórzanych butów,bo do nich nie dorosłam. Nie zachowuj się jakbyś wszystkie rozumy pozjadała:)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-14 11:04 przez keyy.

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 10:56:41

a ja nie nosze skórzanych, nie nosze tez tego typu pasków czy torebek i co do zarzutów wcześniejszych nie jem tez mięsa bo nie odpowiada mi to ze nosze na sobie skórę czegoś co żyło

zweryfikowana
Posty: 2.093
Ostrzeżenia: 1/5

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:00:34

jak dla mnie zdecydowanie skórzane....czasem buty z eko skóry z sieciówek kosztują tyle co skóra no name...ja wybieram ta 2 opcje

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:07:33

ja wole eko bo jestem przeciwniczką zabijania zwierząt i ubierania się w ich skóry, wogl jestem wegetarianką i nie lubię takiej myśli, że żebym mogła coś zjeść albo ubrać coś musiało umrzeć... Poza tym jw eko skóra jest po prostu tańsza i moim stopom nic się w niej nie dzieje... także wygoda jest moim zdaniem podobna w naturalnej i eko, nie ma dla mnie jakiejś kolosalnej różnicy. Bardzo się postarałaś, napisałaś przedłuuugi post i wogl podałaś argumenty że eko to zło a naturalna taka cudowna, ale zapominasz że eko też ma zalety a zwykła wady, i dlatego ludzie noszą też sztuczną.

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:10:31

Cytat
keyy
Brunetka71- dlatego napisałam " pomimo odpowiedniej pielęgnacji". Skąd wiesz,że nic nie o niej nie wiem i próbujesz mnie uświadamiać? Trochę pokory,w każdym swoim poście pokazujesz ile,w Twoim wysokim mniemaniu, wiesz na dany temat. Jeszcze mi zaraz napiszesz,jak zwykle, że nie powinnam kupować skórzanych butów,bo do nich nie dorosłam. Nie zachowuj się jakbyś wszystkie rozumy pozjadała:)
a ty masz trudności ze zrozumieniem czy jak?ja przecież nie napisałam do ciebie ze ty nie wiesz ,tylko w związku z twoim wątkiem z którym się zgadzam zresztą na temat odpowiedniej pielęgnacji ze tez tak jest ,może zastanow się zanim mnie skrytykujesz bo mi wcale nie chodziło ze ty nie wiesz itd. masakra nic już nie wolno napisac tutaj bo zaraz atak,ja może pisze swoje zdanie w wąkach ,ale nikgo nie atakuje ,tym bardziej jeśli czegos po prostu nie rozumie :) wiec pomysl troszkę zanim cos napiszesz a co do dorastania ,to cóz ,jak juz się przyczepiłas i poruszyłaś ten temat ,pewnie do wiedzy o butach dorosłaś ,bo do zrozumienia czyis słow może jeszcze nie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-14 11:17 przez brunetka71.

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:11:25

To moze ja się wypowiem. Nie kupuję skórzanych wyrobów z powodów ETYCZNYCH. Jestem weganką, nie jem mięsa, ani produktów odzwierzęcych, kupuję tylko nietestowane na zwierzakach kosmetyki. Dlaczego mam więc dawać przyzwolenie na bestialstwo w innych dziedzinach? Nie rozumiem- swojego psa obdarłabyś ze skóry i zrobiła buty? Czym on się różni od tej krowy, czy kozy? Dlaczego inne zwierze ma być materiałem na czyjeś widzimisie? Nie ma ŻADNEJ różnicy (pomijając biologię oczywiście) pomiędzy zwierzęciem domowym, a hodowlanym. To tylko wyimaginowane przydzielanie zwierząt do danych 'grup' by móc je swobodnie eksploatować. Nie chcę na nogach butów z krówy, która karmiona hormonami, dawała trzy, czy czterokrotną normę mleka (dzienną!). Umęczona, wiecznie w oborze, gdy już stanie się niepotrzebna, przerabiana jest na buty. Nie zgadzam się na to. Po prostu. Ekologiczne buty także są wygodne. Dobrej jakości eko buty są w stanie wytrzymać kilka sezonów w świetnym stanie. Irytuje mnie pierdzielenie, że takie buty zaraz się rozwalą. Zrobią to, owszem. Jeśli kupisz w sklepiku za 20zł, albo w szajskich sieciowkach typu h&m. Można ocenić jakość buta po wyglądzie- dotknąć, sprawdzić szycie, materiał. Nie rozumiem tłumaczenia "noszę skórzane bo inne się popsują". To absurd



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-14 11:12 przez nocosty_.

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:12:03

Cytat
julk77
także wygoda jest moim zdaniem podobna w naturalnej i eko, nie ma dla mnie jakiejś kolosalnej różnicy.

nie przeczę wszystkiemu co napisałaś, ale.. skąd wiesz, że nie ma różnicy, skoro nie nosisz obuwia ze skóry naturalnej?

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:21:43

Cytat
nocosty_
To moze ja się wypowiem. Nie kupuję skórzanych wyrobów z powodów ETYCZNYCH. Jestem weganką, nie jem mięsa, ani produktów odzwierzęcych, kupuję tylko nietestowane na zwierzakach kosmetyki. Dlaczego mam więc dawać przyzwolenie na bestialstwo w innych dziedzinach? Nie rozumiem- swojego psa obdarłabyś ze skóry i zrobiła buty? Czym on się różni od tej krowy, czy kozy? Dlaczego inne zwierze ma być materiałem na czyjeś widzimisie? Nie ma ŻADNEJ różnicy (pomijając biologię oczywiście) pomiędzy zwierzęciem domowym, a hodowlanym. To tylko wyimaginowane przydzielanie zwierząt do danych 'grup' by móc je swobodnie eksploatować. Nie chcę na nogach butów z krówy, która karmiona hormonami, dawała trzy, czy czterokrotną normę mleka (dzienną!). Umęczona, wiecznie w oborze, gdy już stanie się niepotrzebna, przerabiana jest na buty. Nie zgadzam się na to. Po prostu. Ekologiczne buty także są wygodne. Dobrej jakości eko buty są w stanie wytrzymać kilka sezonów w świetnym stanie. Irytuje mnie pierdzielenie, że takie buty zaraz się rozwalą. Zrobią to, owszem. Jeśli kupisz w sklepiku za 20zł, albo w szajskich sieciowkach typu h&m. Można ocenić jakość buta po wyglądzie- dotknąć, sprawdzić szycie, materiał. Nie rozumiem tłumaczenia "noszę skórzane bo inne się popsują". To absurd
to ci się chwali jak najbardziej ,ja osobiście podziwiam takie osoby ,które sa konsekwentne w tym co robia ,ja również kocham zwierzęta ,i dlatego wiem ze ludzie tacy jak ty sa dobrymi ludzmi ,z jednym się tylko nei zgdzam ,piszesz ze nie jesz nic od zwierzat ,rozumie z enie jesz ,również ,słodyczy ,np. galaretek ,do których wykorzystywana jest zelatyna ,czy cukierkow i innych do których wykorzystywane sa barwniki powstałe z owadów, jakby nie patrzec ,to tez stworzenia zyjace sa,i jest masa innych produktów ,do których sa wykorzystywane wyroby ze zwierzat a nawet o tym niewiesz ,dlatego mysle z eniema tak naprawdę człowieka który nic zwierzęcego nie je ,no chyba ze taki który zyje sam w dżungli i zywi się ,owocami

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:22:12

Jakoś tak mam, że muszę mieć buty ze skóry naturalnej. I sandały, i jesienne, i kozaki. Kupuję je w dość okazyjnej cenie, więc nie tracę fortuny. Tak samo mam z kurtkami skórzanymi, zawsze musi to być skóra naturalna, jak i naturalne futerko przy kurtce. Torebki też raczej wybieram ze skóry naturalnej, ale jak wiemy są to dość duże koszty.
Rozumiem, że to raczej nieetyczne nosić tyle zwierząt na sobie, ale cóż każdy ma na koncie jakieś grzeszki

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:23:04

Cytat
brunetka71
ty masz trudności ze zrozumieniem czy jak?ja przecież nie napisałam do ciebie ze ty nie wiesz ,tylko w związku z twoim wątkiem z którym się zgadzam zresztą na temat odpowiedniej pielęgnacji ze tez tak jest ,może zastanow się zanim mnie skrytykujesz bo mi wcale nie chodziło ze ty nie wiesz itd. masakra nic już nie wolno napisac tutaj bo zaraz atak,ja może pisze swoje zdanie w atkach ,ale nikgo nie atakuje tym bardziej jeśli czegos po prostu nie rozumie :) wiec pomysl troszkę zanim cos napiszesz
W takim razie to nieporozumienie,myślałam,że do mnie pijesz,bo zacytowałaś moją wypowiedź i w swoim poście nie napisałaś,że chodzi ogólnie o ludzi.
Dużo przypadków było takich,że buty skórzane szybko się rozwalały pomimo odpowiedniej pielęgnacji i niechętnie przyjmowane są one na reklamację. Szkoda,bo zawsze wolałam dorzucić parę złotych i mieć buty na dłużej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-14 11:24 przez keyy.

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

Buty skorzane czy sztuczne?

14 wrz 2013 - 11:23:59

powiem wam tak, pracowałam w butiku ze skórzanym obuwiem i reklamacje mieliśmy naprawdę często, poza tym ceny mojej szefowej były ogromne a na fakturach?
buty firm takich jak sala, nessi czy innych były 2,5 raza mniejsze niź cena na półce
np botki nessi, cena na sklepie 300... na fakturze z hurtowni 90...

ja praktycznie zawsze noszę trampki ale też wolę te firmowe i wydać więcej bo mam już niektóre 3 lata a w tym roku tak strasznie chciała bym kupić na zimę oryginalne emu ale nie uzbieram tyle ;/ a mama już obiecała mi kurtkę a na tym żałować w tym roku właśnie nie chcę, może złapie gdzieś potem na wyprzedaży :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Lakierowana shopper bag z Zary - rozklejone rączki