Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:03:34

Ostatnio powstaje duzo tematów dotyczących wyboru bucików na jesień, zimę. Zastanawiam się dlaczego większosc z was ( zauwazylam po watkach) kupuje buty nie skorzane, sztuczne.
Wchodzisz do sklepu. Na półkach stoją rzędy kolorowych
butów. Jedne podobają Ci się mniej, inne bardziej, a za wygląd niektórych powinno się karać producentów. Możesz wybierać.

Dlaczego wybieracie takie buty? (wykonane z eko skory?)
- bo są dużo tańsze?
-bo sa dla was wygodniejsze?

ja nie wyobrazam sobie chodzenia w sztucznych butach. Musze miec buty ze skory naturalnej, moze byc zamsz ale naturalny.
W calej reszcie zle sie czuje, poci mi sie noga, wogole zle takie buty wplywaja mi na stopy.

zalety obuwia skorzanego:

Przede wszystkim miękkość – odczuł ją każdy, kto po długim chodzeniu w syntetycznym obuwiu, włożył nogę do dobrze wykonanego buta skórzanego. Miękkość skóry sprawia, że niezależnie czy mamy skórzane czółenka czy sandały – buty te zawsze są wygodne. Po drugie naturalność – skóra ma takie właściwości, które umożliwiają zachowanie komfortu cieplnego stopy, nie dopuszczają do przepocenia buta, a nawet wówczas – nie wpływają na utrzymywanie się nieprzyjemnego zapachu. Po prostu – stopa oddycha. Wspomniane właściwości skóry sprawiają także, że nie musimy bać się przykrych odparzeń.

Ważną zaletą skóry jest także jej trwałość. Skórzane buty, jeśli oczywiście będziemy je odpowiednio pielęgnować, przetrwają lata. Ta cecha obuwia sprawia, że wyższe ceny obuwia skórzanego nie wyglądają tak strasznie – wszak kupowanie co orku nowej pary butów ze skóry ekologicznej spowoduje podobne koszty. Kolejną pozytywną stroną takich butów jest prestiż. Zwykle (choć nie zawsze), buty takie różnią się od syntetyków jakością wykonania i wyglądem. Jeśli zależy nam na dobrej prezencji – nie wahajmy się i wybierzmy obuwie skórzane.


wady obuwia ekologicznego:

Skóra ekologiczna przypomina wyglądem skórę naturalną, jednak w rzeczywistości jest materiałem niższej jakości, mniej wytrzymałym, po prostu syntetykiem. Nie wchłania ona też wilogoci tak jak naturalna skóra, nie jest więc w stanie zapewnić odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co skutkuje poceniem się stóp.

Nazwa “skóra ekologiczna” to pojęcie marketingowe, które zostało wymyślone prawdopodobnie po to aby wprowadzić w błąd niezorientowanych konsumentów i tym samym zwiększyć sprzedaż. Termin “ekologiczna” pochodzi zapewne od tego, że przy produkcji tego typu materiału nie ucierpiało żadne zwierzę.


moze same napiszcie zalety i wady obuwia ekologicznego i skorzanego.


pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-13 15:08 przez TakamSemJam.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:06:25

ja nie mam tego problemu
noga mi się w sztucznych nie poci
jak widzę jakieś fajne ze skórki naturalnej to kupuję, ale jak coś mi ze sztucznej się podoba to też biorę

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:07:13

Nie jestem posiadaczką wielu par ale się wypowiem :)
Mnie zawsze kusi cena eko-butów (poza tymi z sieciówek,one mają zabójcze ceny..), ale za każdym razem gdy kupię nie skórzane to płacę obolałymi stopami i pęcherzami. Wolę mieć mniej par butów, kupować na wyprzedażach ale skórzane.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:07:32

Kupowałam głównie dlatego, ze są tańsze. Jako studentka nie stać mnie było wydać jednorazowo 300-400 zł na buty. Wiem, że takie buty mogą być na kilka lat, ale dla mnie taka kwota na jeden raz to spory wydatek. W tym roku mam trochę pieniążków odłożonych i przymierzam się do skórzanych butów :)

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:07:55

no ja akurat też kupuję buty skórzane tylko i wyłącznie jeśli chodzi o buty na jesień, zimę i wiosnę gdy zależy mi na tym, żeby było mi ciepło, żeby but nie przemakał, żeby mi się stopa nie pociła gdy mam ubrane buty przez 15 godzin itd itd.

a czemu dziewczyny kupują buty sztuczne? Bo są tańsze, bo nigdy nie miały skórzanych i nie widzą, że warto zainwestować, bo wolą mieć 3 pary byle jakich butów z ccc niż jedne porządne na kilka lat :)

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:08:53

Balerinki spokojnie mogę nosić sztuczne,ale kozaki wolę z naturalnej skóry ;)

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:09:51

nie wiem, o co chodzi z tym, że buty z eko skorki są niewygodne, noga sie poci, pęcherze sie robia itp, nigdy w życiu nie miałam takich problemów

a buty z eko skóry kupuję dlatego, że są tańsze, nie stać mnie na buty za kilkaset zł

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:10:21

Cytat
nicolenkaa
no ja akurat też kupuję buty skórzane tylko i wyłącznie jeśli chodzi o buty na jesień, zimę i wiosnę gdy zależy mi na tym, żeby było mi ciepło, żeby but nie przemakał, żeby mi się stopa nie pociła gdy mam ubrane buty przez 15 godzin itd itd.

a czemu dziewczyny kupują buty sztuczne? Bo są tańsze, bo nigdy nie miały skórzanych i nie widzą, że warto zainwestować, bo wolą mieć 3 pary byle jakich butów z ccc niż jedne porządne na kilka lat :)

tez kiedys kusily mnie sztuczne, ale po pecherzach na nogach, i innych nieprzyjemnosciach, kupuje juz tylko skorzane. Wole miec jedna pare, ale porzadna.
Cytat
Jednafiga
nie wiem, o co chodzi z tym, że buty z eko skorki są niewygodne, noga sie poci, pęcherze sie robia itp, nigdy w życiu nie miałam takich problemów

a buty z eko skóry kupuję dlatego, że są tańsze, nie stać mnie na buty za kilkaset zł

ale jak kupisz 5 par butow eko za hym minimum 60 zl, to byloby cie stac na jedna porzadna pare butow skorzanych.

Sama kiedys nosilam tylko sztuczne. Teraz jak kupuje tylko skore widze duza roznice, naprawde.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-13 15:12 przez TakamSemJam.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:11:46

Cytat
Wredzia
Kupowałam głównie dlatego, ze są tańsze. Jako studentka nie stać mnie było wydać jednorazowo 300-400 zł na buty. Wiem, że takie buty mogą być na kilka lat, ale dla mnie taka kwota na jeden raz to spory wydatek. W tym roku mam trochę pieniążków odłożonych i przymierzam się do skórzanych butów :)

Zgadzam się i też jestem studentką, ale np udało mi się kupić zwykłe klasyczne i skórzane (!) baletki z gino rossi za jakieś 180zł, chodzę w nich kolejny rok. :)

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:14:38

Sandałki i inne lekkie "popierdalajki" mogą być "eko", szczególnie, że często mam po prostu ochotę na jakieś konkretne buty i szkoda mi na kaprys wydać kilkaset zł. Jednak kozaki i klasyka w stylu czarnych szpilek czy klasycznych balerin tylko i wyłącznie skórzana. To buty na lata.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:14:57

Cytat
kosemet
Cytat
Wredzia
Kupowałam głównie dlatego, ze są tańsze. Jako studentka nie stać mnie było wydać jednorazowo 300-400 zł na buty. Wiem, że takie buty mogą być na kilka lat, ale dla mnie taka kwota na jeden raz to spory wydatek. W tym roku mam trochę pieniążków odłożonych i przymierzam się do skórzanych butów :)

Zgadzam się i też jestem studentką, ale np udało mi się kupić zwykłe klasyczne i skórzane (!) baletki z gino rossi za jakieś 180zł, chodzę w nich kolejny rok. :)

Baletki nawet taniej skórzane kupisz, ale na kozaki czy botki trzeba trochę więcej wydać ;)

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:15:55

Cytat
TakamSemJam
Cytat
nicolenkaa
no ja akurat też kupuję buty skórzane tylko i wyłącznie jeśli chodzi o buty na jesień, zimę i wiosnę gdy zależy mi na tym, żeby było mi ciepło, żeby but nie przemakał, żeby mi się stopa nie pociła gdy mam ubrane buty przez 15 godzin itd itd.

a czemu dziewczyny kupują buty sztuczne? Bo są tańsze, bo nigdy nie miały skórzanych i nie widzą, że warto zainwestować, bo wolą mieć 3 pary byle jakich butów z ccc niż jedne porządne na kilka lat :)

tez kiedys kusily mnie sztuczne, ale po pecherzach na nogach, i innych nieprzyjemnosciach, kupuje juz tylko skorzane. Wole miec jedna pare, ale porzadna.
Cytat
Jednafiga
nie wiem, o co chodzi z tym, że buty z eko skorki są niewygodne, noga sie poci, pęcherze sie robia itp, nigdy w życiu nie miałam takich problemów

a buty z eko skóry kupuję dlatego, że są tańsze, nie stać mnie na buty za kilkaset zł

ale jak kupisz 5 par butow eko za hym minimum 60 zl, to byloby cie stac na jedna porzadna pare butow skorzanych.

Sama kiedys nosilam tylko sztuczne. Teraz jak kupuje tylko skore widze duza roznice, naprawde.

nie kupuję 5 par, tylko jedną, bo na tyle mnie stać, witamy w Polsce ;)
a skórzane miałam dwa lata temu, bardzo drogie, dostałam je w prezencie... po zimie były do niczego, pomimo odpowiedniej pielęgnacji sól całkiem je zniszczyła i na stałe zrobiły się na nich paskudne zacieki. Tak czy siak jednorazówki. A wygodniejsze wcale nie były, różnica na prawdę znikoma.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:17:13

Cytat
Wredzia
Cytat
kosemet
Cytat
Wredzia
Kupowałam głównie dlatego, ze są tańsze. Jako studentka nie stać mnie było wydać jednorazowo 300-400 zł na buty. Wiem, że takie buty mogą być na kilka lat, ale dla mnie taka kwota na jeden raz to spory wydatek. W tym roku mam trochę pieniążków odłożonych i przymierzam się do skórzanych butów :)

Zgadzam się i też jestem studentką, ale np udało mi się kupić zwykłe klasyczne i skórzane (!) baletki z gino rossi za jakieś 180zł, chodzę w nich kolejny rok. :)

Baletki nawet taniej skórzane kupisz, ale na kozaki czy botki trzeba trochę więcej wydać ;)

ja w ubiegłym roku kupiłam botki lasockiego skórzane, wiązane za 139zł ;) w dodatku był weekend ze zniżką dla klubowiczów i zapłaciłam niecałe 100zł :D przechodziłam całą jesień, zimę, wiosnę, po śniegu, błocie, kałużach a buty wyglądają jakby nigdy nikt ich nie nosił :) uwielbiam to ! W takich butach nawet po podeszwie nie widać, że są użytkowane.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:17:40

Niestety buty skórzane są dużo droższe od tych,jak to ujęłaś, "sztucznych" a często rozwalają się tak samo szybko,pomimo odpowiedniej pielęgnacji. Dużo firm wyrobiło sobie markę, a teraz leci w kulki. No i obsługa w takich sklepach gdzie sprzedają skórzane buty,jest często niemiła,chyba,że wygląda się jak manekin wzięty z wystawy sklepowej Zary,nie wspominając o reklamacji. Sorry,coś mi się z telefonem dzieje:p



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-13 15:26 przez keyy.

Buty skorzane czy sztuczne?

13 wrz 2013 - 15:21:35

Kompletnie nie potrafię zrozumieć lasek wydających 150 a czasem do 200 złotych w sklepach na botki/kozaki ze sztucznej skóry a to jest bardzo częste. Czasami już od tych 200 złotych jak ma się szczęście i dobre oko można upolować fajne buty z naturalnej skóry. Osobiście wole dołożyć i poszukać "butów idealnych", bo trwałość jak i wykonanie tych tańszych pozostawia wiele do życzenia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

StylePit