Obecnie rozmawiamy o:

Zabieg na zmarszczki

gorący temat

Skojarzenia

wczoraj o 23:47

Bluzki damskie

wczoraj o 22:47

Czy masz w swojej torebce?

wczoraj o 22:35

Zimowa kurtka

wczoraj o 22:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Administrator
Posty: 338

Inkkas - coś więcej niż buty

13 wrz 2013 - 14:33:34

W dobie wszelkiego rodzaju eko gadżetów, obecnych niemal we wszystkich dziedzinach naszego życia, ekologia wdarła się nawet do świata mody. Coraz więcej polskich i zagranicznych projektantów oferuję ubrania z recyklingu, ekologiczne materiały, naturalne barwniki czy wegańskie buty. Do tych ostatnich dołączyła niedawno marka Inkkas, oferująca całkowicie ekologiczne buty produkowane w Peru.


Inkkas to marka butów, od ośmiu lat produkowanych w stolicy Peru, Limie. Do zeszłego roku pozostawała jedynie lokalną produkcją peruwiańską oraz główną pamiątką przywożoną przez turystów odwiedzających ten kraj. Od 2012 roku Inkkas stał się brandem globalnym. W myśl zasady fair trade firma stara się pomagać lokalnym rzemieślnikom sprzedać swój produkt poza granicami kraju i kontynentu Ameryki Łacińskiej. Obecnie marka Inkkas dostępna jest m.in. w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Japonii, Dubaju, Izraelu, a od niedawna również w Polsce. Jej filozofia opiera się na budowie trwałych relacji pomiędzy producentami a dystrybutorami, którzy wprowadzając markę na rynki krajów zachodnich, przyczyniają się do zwalczania ubóstwa w kraju takim jak Peru, który podobnie jak inne państwa Trzeciego Świata jest marginalizowany w procesie globalizacji oraz na arenie światowego biznesu. Dodatkowym atutem jest brak wykorzystywania taniej siły roboczej, ponieważ organizacje zrzeszone w ruchu fair trade zapewniają swoim pracownikom sprawiedliwe wynagrodzenie za ich pracę, stawiając potrzeby ludzi ponad zyskiem.


Buty Inkkas wywodzą się z Peru, gdzie odbywa się cała, wyłącznie ręczna produkcja. Chcąc utożsamiać się z tym miejscem, firma nie tylko działa na zasadach fair trade ale jednocześnie współpracuje z fundacją Amazon Watch, największą na świecie organizacją chroniącą lasy tropikalne Amazonii oraz jej rdzennych mieszkańców. Inkkas przeznacza na fundację 10% zysku z każdej sprzedanej pary. Jak mówi hasło przewodnie marki, kupując buty Inkkas nie nabywasz jedynie produktu, a mały kawałek lepszego świata.


Jednak Inkkas nie to nie tylko szczytne idee i filantropia. Buty cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów ze względu na swoją jakość i trwałe wykonanie, co zawdzięczają ręcznej produkcji, podczas której każdy but zanim trafi na sklepową półkę przechodzi przez ręce wielu pracowników, oceniających jego wykonanie.
Do produkcji butów używa się tradycyjnych tkanin popularnych we wszystkich krajach Ameryki Południowej, tak zwanych aguayos. W kulturze Indian te ręcznie tkane chusty z wełny lamy bądź alpaki, używane są do wielu rzeczy; szyte są z nich tradycyjne stroje, używa się ich jako obrusów, nosidełek dla dzieci bądź w roli plecaka. Są nieodłączną częścią tamtejszego folkloru.


Nie trzeba jednak jechać do Peru aby poczuć namiastkę peruwiańskiego klimatu. Teraz za sprawą butów Inkkas każdy może mieć oryginalny peruwiański produkt, ze świadomością, że kupując go pomógł rdzennym mieszkańcom, a nie ich wykorzystał.
W Polsce buty dostępne są w internetowym sklepie amazonikka.pl oraz w sklepach we Wrocławiu i w Warszawie.

Inkkas - coś więcej niż buty

13 wrz 2013 - 14:36:04

wow fajne

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Buty skorzane czy sztuczne?