Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

witam, chciałam się was poradzić...wybieram sie z meżem na pogrzeb do jego dalszej rodziny na pogrzeb, dowiedzilam sie dzis, a to ma być pojutrze wiec niebardzo zdarze cos kupić.Nawet nie chodzi o czas czy kase tylko oglónie mam ciezko z doborem ubran dla siebie/ Nie byłam na pogrzebie od wielu lat i nie posiadam jako takich stosownych ubran na taka okoliczosć. Coprawda posiadam czarne spodniczki i bluzki, ale spodniczki sa zdecydowanie za krótkie, a bluzki albo wydekoldowane albo koronkowe albo na ramiaczka itd. Pozatym mamy teraz dosc goracy okres...to tez jest swego rodzaju problem bo w chłodnijszy dzien czarna marynarka na biały top byłaby rozwiazaniem.
Nie posiadam też czarnych spodni (nie liczac leginsow ale leginsy raczej nie sa chyba stosownych strojem).Wogóle rzadko chodze w ciemnych ubraniach, bo najzwyczajniej mi nie pasuja.
Chciałam sie was poradzić czy nie bedzie niestosowne jesli założe gładka czarna bluzkę z baskinką, pod szyje ale bez rekawów, czarne buty typu peep toe na obcasie i spodnie w kolorze jasnego rozmytego zółtego taki prawie kremowy odcień, bardzo pastelowy.Ubranie wyglada na eleganckie i stonowane z elementami czarnego.Ale nie jest zbyt pogrzebowe. Chodzi mi głownie o te spodnie? Czy jasne wypada zalożyć? Prosze o pomoc

Bluzka ok i buty też. Myślę że w sumie jeśli to dalsza rodzina męża to mogłabyś te spodnie ubrać chociaż do końca nie jestem przekonana.
A nie masz chociaż szarych spodni? Albo koleżanki od której mogłabyś pożyczyć?

Miałam ostatnio ten sam problem. Na szczęście znalazłam w szafie klasyczną, czarną sukienkę. Co do Twojego stroju to myślę, że będzie jak najbardziej w porządku. W poniedziałek na pogrzebie widziałam ludzi ubranych w białe spodnie czy nawet jakieś kolorowe koszule w kratkę. A był to pogrzeb osoby dla nich bliskiej, nawet bardzo bliskiej. A jeżeli to pogrzeb kogoś z dalszej rodziny to nie ma co się męczyć w czerni od góry do dołu.

Jasne spodnie raczej nie...gdyby był to dodatek ( typu torebka, buty) czarny kolor to podstawa. Zależy też jaką rodzinę ma twój mąż ( chodzi o to czy będą bardzo na to zwracać uwagę). Osobiście ubrałabym:
I.czarną sukienkę
II. spódniczkę + białą koszulę, a rękawy podwinęła, lub biały top i wytrzymać w marynarce
III.leginsy + dłuższą białą koszulę.
Mam nadzieję że pomogłam :)

no z tymi spodniami to rzeczywiście problem, trochę nie za bardzo... nie masz żadnych ciemniejszych?

jasne że wypada. To nie jest ktoś z bliskiej rodziny dlatego uważam, że nie musisz ubierać się na czarno. Albo po prostu ubierz dzinsy jeżeli nie jesteś przekonana do tych spodni i tyle...może się nie uparzysz:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-01 19:51 przez AngelsHall.

Cytat
AngelsHall
jasne że wypada. To nie jest ktoś z bliskiej rodziny dlatego uważam, że nie musisz ubierać się na czarno. Albo po prostu ubierz dzinsy jeżeli nie jesteś przekonana do tych spodni i tyle...może się nie uparzysz:P

Niestety z powodu masakrycznie dlugich nóg kupno spodni dla mnie to nielada wyzwanie dlatego mam taki jakie akurat znajde i obecnie mam dzinsy niebieskie granatowe (ale nie wiem czy dzinsy pasuje bo sa malo eleganckie) mam chabrowe morelowe białe i te kremowo-bananowe jakby tak je okreslić Sa jedynymi spodniami o w miare stonowanym kolorze. Pożyczenie od kolezanki raczej nie wchodzi w gre bo kolezanki nosza spodnie o 15 cm krotsze;).

A musisz tam isc ?Mąż może sam pojsc to i tak dalsza rodzina

Cytat
papryczka899
A musisz tam isc ?Mąż może sam pojsc to i tak dalsza rodzina
haha nie pójdzie na pogrzeb bo nie ma w co się ubrać -.- to jest i jej rodzina

Może znajdziesz coś granatowego albo ciemnoszarego?

Moze te chabrowe? Sa ciemniejsze, zestawione z czernia beda wygladac stosownie. Tak mysle.

to jest nie takt ubrac sie od stop do glow na czarno do dalekiej rodziny, kolor czarny zarezerwowany jest dla bliskiej rodziny (matka, ojciec, dzieci, maz, zona) ktore w pełni przezywają żałobę, ubierając sie cala na czarno bedziesz wygladala głupio, Twoj stroj jest odpowiedni z tego co piszesz, na pogrzeb nie pasuja krzykliwe kolory, neonowe, świecące, kolorowe nadmiernie, no i wyzywające, odkryte, krótkie

Wybacz, ale według mnie nie wypada iśćz jasnych spodniach. Pogrzeb, to pogrzeb, tradycją jest ciemny ubiór. Albo może masz chociaż coś granatowego albo w szarościach? Może warto zainwestować w eleganckie spodnie/małą czarną? To na pewno nie jedyna okazja, kiedy przyda ci się elegancki strój. Swoją drogą, to dziwne, że nie masz niczego stosownego w swojej szafie. W każdym razie - pójdziesz w jasnych spodniach i cały czas będziesz się zastanawiać, czy ktoś z rodziny cię nie ocenia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Projekty ciążowe