Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 08:36:35

Chciałam poruszyć problem który jest i będzie na szafie, dopóki administracja coś z tym nie zrobi.
Chodzi o Kopiowanie zdjęć i umieszczanie ich bez zgody właścicielki!!
tutaj macie przykład:
laska bezczelnie kopiuje moje zdjęcia, w dodatku "przywłaszczając" je sobie dając znaczek na środku.
Robi to świadomie- mimo tego że na moim profilu pod zdjęciami mam wyraźnie napisane "ZAKAZ KOPIOWANIA".
Nie wiem jak można być tak chamskim, bezczelnym i nie szanować innych ludzi.
Dla mnie takie kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć to zwykła KRADZIEŻ i moim zdaniem administracja powinna takie konta BLOKOWAĆ lub zmienić stronę szafy tak aby nie można było kopiować zdjęć!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-21 10:50 przez jwooow.

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 08:41:45

zgadzam się z tobą, nawet jesli juz ktos by chciał takie zdjęcie to wypadałoby najpierw spytac o zgodę a nie brac zdjęcie i jeszcze chamsko podpisywac ze to jej ;/ eh..

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 08:43:11

Zawsze możesz ją oskarżyć o naruszenie praw autorskich.

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 08:49:39

no właśnie o to chodzi :/ nie mam już słów jak można tak robić to zwykła kradzież

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 09:04:35

Cytat
Bershka_
zgadzam się z tobą, nawet jesli juz ktos by chciał takie zdjęcie to wypadałoby najpierw spytac o zgodę a nie brac zdjęcie i jeszcze chamsko podpisywac ze to jej ;/ eh..


zawsze możesz zgłosić problem Administracji

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 09:08:00

już usunęła to zdjęcie.

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 09:10:27

brońcie swoich praw, drogie panie, dokładnie tak! :):)

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 09:11:57

co z tego jak zgłosze, administracja usunie zdjęcie a za 2dni znowu jakaś laska wystawi :) tak jest cały czas. Na niektórych portalach jest tak że nie można skopiować fotki (po prostu się nie da) i tak powinno być też tutaj. Wiem że już ktoś pisał o tym administracji ale administracja nie zareagowała na ten problem - a szkoda!

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 09:16:40

Cytat
jwooow
co z tego jak zgłosze, administracja usunie zdjęcie a za 2dni znowu jakaś laska wystawi :) tak jest cały czas. Na niektórych portalach jest tak że nie można skopiować fotki (po prostu się nie da) i tak powinno być też tutaj. Wiem że już ktoś pisał o tym administracji ale administracja nie zareagowała na ten problem - a szkoda!

to może po prostu rób na zdjęciach znaki wodne,nikt nie wstawi zdjęcia z widocznym twoim podpisem.

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 09:17:57

A mi to lotto,nieraz widziałam swoje zdjęcia skopiowane. Mam większe problemy w życiu :) ale powodzenia w dochodzeniu swoich praw tym,którym na tym zależy.

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 09:23:24

Masz problemy dziewczyno. Jakie pismo jej wystosowalas, a wystarczylo napisac na privie kilka słów ;) jak wariatka jakas :D hehe

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 09:24:27

Myślę, że sprawę kopiowania takich zwykłych "sklepowych" zdjęć można byłoby przeżyć, ale kopiowanie zdjęć na których znajduje się autorka zdjęcia jest nieodpowiednie (co najmniej!). Ale niestety myślę, że wrzucając zdjęcia do internetu nigdy nie wiemy, co tak na prawdę się z nimi wydarzy.

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 09:25:53

Masz rację,że nie powinno się brać czyiś zdjęć bez zgody,ale z tym bulwersem to przesadziłaś. Zawsze wstawiając jakąś treść do internetu wyrażamy "cichą zgodę" na rozprzestrzenianie tego, a jeśli nie chcemy czegoś rozprzestrzenić to nie wstawiamy-proste. Na świecie może być milion takich zdjęć jak Twoje,ale nie koniecznie będą one Twojego autorstwa i wtedy jakaś firma,czy korporacja może pozwać Ciebie o kopiowanie ich pomysłu,bo się okaże,że pomysł na takie właśnie zdjęcie jest ich.Wystarczyło dziewczynie zwrócić uwagę a nie wrzucać jej paragrafy na pół strony i jeszcze o tym wątek zakładać. Co my mamy ją na stosie za to spalić,czy po prostu przyznać Ci rację?

KOPIOWANIE zdjęć bez czyjejś zgody

21 kwi 2013 - 09:29:03

Cytat
Mee1990
A mi to lotto,nieraz widziałam swoje zdjęcia skopiowane. Mam większe problemy w życiu :) ale powodzenia w dochodzeniu swoich praw tym,którym na tym zależy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOŻCIE ZNALEŹĆ! :))