Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Lis rudy - futro

14 gru 2012 - 16:08:15

Cytat
Ms_Seniorita
Cytat
askasu
A mnie zastanawia hipokryzja niektórych osób. Futer nie założą, bo to meczenie zwierząt, a mięso wsuwają na obiad, rosół gotują, skórzane paski i buty noszą i pastują je tłuszczem zwierzęcym. Po co te szarpanie się? Obłuda.

ZAWSZE ta sama śpiewka, że skoro jestem przeciwko naturalnym futrom to powinnam wyzbyć się wszystkiego od jedzenia mięsa po wyroby ze skóry kończąc na paście do butów.
Jeść coś muszę, a naturalnych futer nosić nie trzeba. Mamy XXI wiek, a nie epokę kamienia łupanego.
Naturalne futra noszą paniusie, które w głowie nie mają nic poza echem.


Dokładnie tak! Człowiek jest zarówno mięsożercą jak i roślinożercą, w jakiś sposób trzeba dostarczać organizmowi niezbędnych witamin i pierwiastków. Oczywiście można przejść na wegetarianizm i jeść produkty sojowe ale to nie jest taka prosta sprawa. Skóry, futra służyły jako strój ludziom we wcześniejszych epokach, kiedy to mieszkano w jaskiniach i coś trzeba było nosić, nie da się ukryć, że teraz największe znaczenie ma moda i własne widzimisię. Przecież na rynku istnieje tyle innych materiałów do wyrobu odzieży. Sama kilka razy podchodziłam do przejścia na wegetarianizm ale na próbach się skończyło. Najgorsze jest to, że jesteśmy trochę bezsilni jeśli chodzi o sposób zabijania zwierząt. Najlepiej byłoby gdyby odbywało się to w sposób humanitarny ale niestety nie zawsze tak jest. Można się buntować i nie jeść mięsa ale przecież całego świata nie zmienimy, to chyba niemożliwe aby ogromne rzesze ludzi przestały kupować mięso. Jest to bardzo ciężki temat a rozwiązanie tego problemu w dużym stopniu niemożliwe. Można nie jeść mięsa, nie nosić skór, futer itd., ale nadal będą inni którzy będą to robić, będzie popyt, będzie podaż. Oczywiście to jest tak jak z głosowaniem 'Nie głosuję, mój głos nic nie znaczy'- pomyślało milion osób. Temat rzeka... Każdy ma swoją moralność i sumienie, więc niech od niego zależy jakie życie wybiera.

Lis rudy - futro

14 gru 2012 - 16:09:00

I zaraz wrzucacie wszystkich do jednego worka - że skoro jestem przeciw naturalnym futrom, to wpierniczam kotleta przed monitorem albo noszę botki ze skóry. Nie znacie - nie oceniajcie. Ja jestem przeciw i nigdy bym nie założyła futra, nie ważne czy naturalne czy sztuczne. To jest moje zdanie i bede sie go trzymać. Polecam wychodować własne futro.


Lis rudy - futro

14 gru 2012 - 16:20:31

Jem mięso aby przeżyć tak samo jak lis czy inne zwierze futerkowe też je mięso. To się nazywa łańcuch pokarmowy. Jeden osobnik ginie by stać się jedzeniem i drugi mógł żyć.
Natomiast co do futer to inna sprawa bo zwierze ginie na darmo ponieważ nam ludziom futra nie sa potrzebne do przeżycia. I NIE WIDZĘ W TYM HIPOKRYZJI.
Skórzane buty robi się ze skóry zwierząt które idą na mięso czyli nie są zabijane TYLKO dla skóry! Nic się nie marnuje.

Lis rudy - futro

14 gru 2012 - 16:44:39

Cóż, większość osób, jeśli by tylko chciała może przejść na wegetarianizm. Może nie wszystkie, ale zdecydowana większość. Do tego odrzucić skóry i inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Tylko do tego trzeba chęci i bardzo dużo wytrwałości. Łatwiej więc "walczyć" o prawa zwierząt nie kupując futer (na które i tak mało którą byłoby stać) i propogując futra sztuczne. I nazywając innych pustymi lalami noszącymi futra, bo szyneczka na kolację to tylko "łańcuch pokarmowy".

Tak więc szanowne obrończynie praw zwierząt jedzące kotlety proponuję najpierw zmienić swoje życie i pośrednio nie przyczyniać się do zabijania zwierząt, a potem innym zarzucać, że mają krew na rękach i pusto w głowie.

Lis rudy - futro

14 gru 2012 - 16:46:06

Mi się futra nie podobają. Kojarzą mi się ze starszymi paniami.

Lis rudy - futro

14 gru 2012 - 16:57:30

Jeżeli ktoś nie pojmuje czegoś tak prostego jak fakt iż jeść trzeba i mięso jest bardzo ważnym elementem natomiast naturalnych futer nosić nie trzeba, a jedynie jest to zwykłe widzimisię no to owszem, ma w głowie pusto, niestety.

Lis rudy - futro

14 gru 2012 - 17:01:49

pieknie wyglada ja bym sie nie zdecydowala bo jestem wegetarianka ale nie rozumiem tego oburzenia te z was ktore tak atakuja pewnie na obiad jadly schabowego i swinek nie zaluja a liska tak Hipokryzja
czlowiek prymitywny zabijal zeby jesc ale takze zeby sie ubrac i nie mowcie ze teraz sa inne zamienniki ubran ze skor i futer bo miesa tez sa inne zamienniki i rzadko kto o tym pamieta
ja nie jem miesa 8 lat w tym w ciazy takze nie jadlam i zyje wiec mieso wcale nie jest potrzebne do zycia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-14 17:04 przez homopogaevkilo.

Lis rudy - futro

14 gru 2012 - 17:27:29

Cytat
Peggy__Brown
Cytat
Ms_Seniorita
Cytat
askasu
A mnie zastanawia hipokryzja niektórych osób. Futer nie założą, bo to meczenie zwierząt, a mięso wsuwają na obiad, rosół gotują, skórzane paski i buty noszą i pastują je tłuszczem zwierzęcym. Po co te szarpanie się? Obłuda.

ZAWSZE ta sama śpiewka, że skoro jestem przeciwko naturalnym futrom to powinnam wyzbyć się wszystkiego od jedzenia mięsa po wyroby ze skóry kończąc na paście do butów.
Jeść coś muszę, a naturalnych futer nosić nie trzeba. Mamy XXI wiek, a nie epokę kamienia łupanego.
Naturalne futra noszą paniusie, które w głowie nie mają nic poza echem.


Dokładnie tak! Człowiek jest zarówno mięsożercą jak i roślinożercą, w jakiś sposób trzeba dostarczać organizmowi niezbędnych witamin i pierwiastków. Oczywiście można przejść na wegetarianizm i jeść produkty sojowe ale to nie jest taka prosta sprawa. Skóry, futra służyły jako strój ludziom we wcześniejszych epokach, kiedy to mieszkano w jaskiniach i coś trzeba było nosić, nie da się ukryć, że teraz największe znaczenie ma moda i własne widzimisię. Przecież na rynku istnieje tyle innych materiałów do wyrobu odzieży. Sama kilka razy podchodziłam do przejścia na wegetarianizm ale na próbach się skończyło. Najgorsze jest to, że jesteśmy trochę bezsilni jeśli chodzi o sposób zabijania zwierząt. Najlepiej byłoby gdyby odbywało się to w sposób humanitarny ale niestety nie zawsze tak jest. Można się buntować i nie jeść mięsa ale przecież całego świata nie zmienimy, to chyba niemożliwe aby ogromne rzesze ludzi przestały kupować mięso. Jest to bardzo ciężki temat a rozwiązanie tego problemu w dużym stopniu niemożliwe. Można nie jeść mięsa, nie nosić skór, futer itd., ale nadal będą inni którzy będą to robić, będzie popyt, będzie podaż. Oczywiście to jest tak jak z głosowaniem 'Nie głosuję, mój głos nic nie znaczy'- pomyślało milion osób. Temat rzeka... Każdy ma swoją moralność i sumienie, więc niech od niego zależy jakie życie wybiera.
GDYBY WSZYSCY TAK MYSLELI...niestety, mozemy tylko ubolewac, nad brakiem logicznego myslenia u niektorych osob.

Lis rudy - futro

14 gru 2012 - 17:32:26

a wiecie ze pseudo sztuczne futra najczesciej robione sa w chinach i jest to skora z psów???? jak sie je dla mieska obedrze,poczytajcie sobie o tym...
p.s ja ogladalam ostatnio jakis filmik o chinach i tak mowili.tylko zaraz prosze mnie nie jechac:) bo to nie jest jakos potwierdzone,pisze co slyszalam:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-14 17:40 przez lena1604.

Lis rudy - futro

14 gru 2012 - 18:29:20

Cytat
homopogaevkilo
pieknie wyglada ja bym sie nie zdecydowala bo jestem wegetarianka ale nie rozumiem tego oburzenia te z was ktore tak atakuja pewnie na obiad jadly schabowego i swinek nie zaluja a liska tak Hipokryzja
czlowiek prymitywny zabijal zeby jesc ale takze zeby sie ubrac i nie mowcie ze teraz sa inne zamienniki ubran ze skor i futer bo miesa tez sa inne zamienniki i rzadko kto o tym pamieta
ja nie jem miesa 8 lat w tym w ciazy takze nie jadlam i zyje wiec mieso wcale nie jest potrzebne do zycia

a jednak na szafie przewaza opinia, ze mieso jesc TRZEBA, bo inaczej pewnie sie umrze :D
jak ktos jest plytki w temacie to nigdy nie pojmie, ze dobrze ulozona dieta bezmiesna, plus witamina B12, jest bardzo zdrowa

Lis rudy - futro

31 maj 2013 - 16:52:38

Według mnie zabijanie zwierząt do takich celów jest po prostu głupotą.
Po co futro skoro można założyć zwykłą kurtkę. Jak ludzie nie mają wyrzutów sumienia, że to przez nich zwierzęta albo przez całe życie żyją w ciasnych klatkach i na końcu umierają śmiercią niehumanitarną ich cierpienia nie znają granic. Umierają bez jakiegokolwiek ogłuszenia, wykrwawiając się. Albo są łapane w swoich dzikich, naturalnych siedliskach, zabierane od swojej rodziny i również giną w ogromnych cierpieniach. Dodatkowo przewożone kilkaset kilometrów w mrozie, skwarze bez grama jedzenia czy wody. Są ,,na żywca'' obdzierane ze skóry... Tego chcemy? Musimy pomagać zwierzętom, one niestety głosu nie mają.

Lis rudy - futro

29 mar 2014 - 17:59:54

Witam chetnie odkupię to futerko mój e-mail ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Lis rudy - futro

09 mar 2019 - 01:02:58

Szczątki biednego zwierzęcia,masakra !!!!,...to noszą tylko neandertalki,strasznie staromodne ,moda z innej epoki....z epoki kamienia łupanego

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przebranie- grecka bogini?