Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

Bielizna komplety damskie

dzisiaj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:13:00

Jak w temacie. Poszukuję takowych.
1. Czy jest mi ktoś w stanie polecić dobrą firmę z tych butów, ponieważ wiem, że są tysiące? Liczę na osobę posiadającą takie buty.
2. Czy ktoś wie, kiedy można załapać się na wyprzedaże tych butów? Może jednak uda się wykroić cenę, a słyszałam, że tam np. w HiMOUNTAIN są, tylko nie wiem kiedy.

EDIT: Zapomniałam dodać, że pytanie kieruję do osób używających tych butów w wędrówkach górskich. Nie interesuje mnie, czy sprawdzają się w zimie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-18 19:38 przez Slyth.

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:18:57

ja od trzech lat smigam w butach heavy duty ze skóry i sprawują się super. Dałam za nie nna przecennie 160 zł i polecam, następnym razem kupiłabym takie same. Moja siostra natomiast kupiła Salomony (wiadomo juz większa kasa) ale ma je od 7 lat i co sie z nimi stało to wytarła się gąbka, bo ściągała bez rozsznurowania. Dodam że w swoich chodzę w zimie na zmianę z kozakami a latem uzywam na wyprawy w góry:)

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:29:39

Super, dzięki bardzo.
Czekam na inne opinie.

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:32:37

ja mam z campusa

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:37:02

a jesteś z nich zadowolona? sprawdzają się jeśli chodzi o wędrówki górskie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-18 19:38 przez Slyth.

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:38:37

Musisz zorientować się z jakiego materiału są wykonane. Powinien być nieprzemakalny, a podeszwa gruba i solidna. Warto kupić odrazu coś do impregnowania takich butów, bo o nie trzeba dbać żeby posłużyły. Ja swoje też kupiłam na przecenie 3 lata temu. Dałam 550 zł i nie żałuję, bo służą mi do dziś :) NA trekingach radzę nie oszczędzać ale przecenę jakąś z pewnością znajdziesz ;)

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:39:53

Ja mam timberlandy idealne w góry,na wspinaczke i wycieczki,wygodne i bardzo mocne:)

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:40:43

Ja mam z alpinusa model za kostkę sherpa II lady, są wygodne, dobrze trzymają nogę, podeszwa twarda i nie są śliskie.



Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:42:16

ja zawsze pożyczam od cioci. ma jakieś nieśmiertelne sprzed dwudziestulat. kiedyś to porządne rzeczy robili, nie tak jak teraz. Al grunt, to żeby dobrze ocenić but. Tak, jak piszą dziewczyny, gruba podeszwa z traktorem i SOLIDNE szycia buta, a nie jakiś klej wyciekający na boki

niezweryfikowana
Posty: 710
Ostrzeżenia: 1/5

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:42:17

ja mam salomony, regatta i columbia, musisz patrzec przedewszytskim na materiał obowiązkowo musza byc z gore-texem lub z innym materiałem który posiada membrane nieprzepuszczalnosci "wilgoci-wody-sniegu" ja w swoich salomonach ktore mam powyżej kostki smaiło weszłam do rzeki i było sucho :} miałm dobrze zwiazane buciki i nawet góra nie wesżła woda, {firma merrell jest takze dobra w te gierki :}



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-20 15:41 przez megamaga.

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:42:26

Polecam Alpinusa ;)
mam już kilka lat a nadal jak nowe ;)
kupiłam tanio na all ;)

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:47:24

Nie chcę oszczędzać, po prostu stwierdziłam, że skoro będą przeceny nawet z 800 na 700 to chętnie kupię ;) Potrzebuję butóww góry, nie na zimę.

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:54:40

I pamiętaj, że buty muszą trzymać kostkę w ryzach i być na tyle twarde, że jak kopniesz w kamień albo załóżmy stopa osunie Ci się między jakieś kamienie, to nie poczujesz bólu. Ja swoje buty przetestowałam na górskich szlakach Norwegii i na prawdę byłam z nich zadowolona. I tak jak wcześniej dziewczyny pisały - Gore-tex to podstawa ;)

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

Buty Trekkingowe

18 wrz 2012 - 19:55:20

W tym roku kupiłam sobie moje pierwsze w zyciu buty trekkingowe firmy Regatta, były przecenione na 200zł (kupiłam je na wiosne). Posiadaja oczywiście wotherproff i breathable. Chodziłam w nich po wysokich górach i sprawdziły się w 100%. Po wyciągnięciu nogi z buta stopa nie pachniała potem (oczywiście miałam także skarpetki typowo sportowo górskie do tego typu butów przeznaczone), w czasie chodzenia w deszczowe dni , chodzeniu po błocie po kostki w jaskiniach buty nie przemokły ani trochę ! Naprawde polecam ;)

Buty Trekkingowe

19 wrz 2012 - 15:05:35

Cytat
Slyth

1. Czy jest mi ktoś w stanie polecić dobrą firmę z tych butów, ponieważ wiem, że są tysiące?

Poszukaj sobie butów Hi-Tec. Czytałam w necie trochę dobrych opinii na temat ich butów, tu masz jedną z nich: http://ngt.pl/916,hi-tec-traverse-sympatex.html Co prawda to opis męskich butów, ale nie znalazłam opisu tych które mam :-) Kupiłam je na dopiero na wiosnę i mają dwie duże zalety - rzeczywiście są bardzo wygodne jak dobrze wybierzesz rozmiar (o to dopytaj sprzedawcę w sklepie). Po drugie nie kosztowały dużo - niecałe 300 zł.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rabaty !!!