Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 22:27:26

Mi raz się zdarzyła taka śmieszna sytuacja:) Byłam z koleżanką w takim malutkim, dosyć drogim sklepiku, ceny rzędu 100 zł za t-shirt, a tu samotnie sobie wisi czarny długi sweterek z zipem za 30 zł. Myślę sobie: jedynki nie dopisali? Ma 8 dziur? Ale spytałam pana uprzejmie, czemu tak tanio, pan uprzejmie wyjaśnił, że to ze starej dostawy, ostatnia sztuka, nie mają już gdzie wieszać po nowej dostawie i chcą się pozbyć. I sweterek służy mi już rok:)

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 22:37:11

Może i cena bluzki to np. 10zł, ale ostatnio zauważyłam, że dziewczyny w przesyłce piszą np. 15zł (list ekonomiczny!). Albo ostatnio ktoś dodał bluzkę za 5zł, a cena przesyłki 30zł.
Strasznie nie lubię, jak ktoś tak 'kantuje' ;p

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 22:40:16

Cytat
xkyokox
Może i cena bluzki to np. 10zł, ale ostatnio zauważyłam, że dziewczyny w przesyłce piszą np. 15zł (list ekonomiczny!). Albo ostatnio ktoś dodał bluzkę za 5zł, a cena przesyłki 30zł.
Strasznie nie lubię, jak ktoś tak 'kantuje' ;p

O tego nie cierpię. Najgorzej jest na allegro, gdzie nawet przy odbiorze osobistym jest podana kwota dostawy np 8 zł za to, że sama przyjdę do sklepu i odbiorę- MASAKRA

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 22:42:21

Wiem z doświadczenia, że ceny niskie niestety odstraszają, bo sama mam sklepy. Czasami jak zrobię tunikę za 16-20zł (nowe) to słyszę jak klientki pod nosem mruczą, że coś musi być nie tak, bo cena za niska. Niby zależy wszystkim na oszczędzaniu i kupowaniu tanich i fajnych ciuszków, a jednak nie do końca tak jest. Prędzej ta tunika zejdzie za 29zł niż 16zł.

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 22:43:49

Cytat
viosna
Cytat
xkyokox
Może i cena bluzki to np. 10zł, ale ostatnio zauważyłam, że dziewczyny w przesyłce piszą np. 15zł (list ekonomiczny!). Albo ostatnio ktoś dodał bluzkę za 5zł, a cena przesyłki 30zł.
Strasznie nie lubię, jak ktoś tak 'kantuje' ;p

O tego nie cierpię. Najgorzej jest na allegro, gdzie nawet przy odbiorze osobistym jest podana kwota dostawy np 8 zł za to, że sama przyjdę do sklepu i odbiorę- MASAKRA

na allegro to już zdążyłam się przyzwyczaić, ale na szafie to zaobserwowałam dopiero od niedawna i wydaje mi sie to strasznie nie fair ;/

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 22:45:06

Cytat
viosna
Cytat
xkyokox
Może i cena bluzki to np. 10zł, ale ostatnio zauważyłam, że dziewczyny w przesyłce piszą np. 15zł (list ekonomiczny!). Albo ostatnio ktoś dodał bluzkę za 5zł, a cena przesyłki 30zł.
Strasznie nie lubię, jak ktoś tak 'kantuje' ;p

O tego nie cierpię. Najgorzej jest na allegro, gdzie nawet przy odbiorze osobistym jest podana kwota dostawy np 8 zł za to, że sama przyjdę do sklepu i odbiorę- MASAKRA

Wczorajszy hit: cena za nowe koturny 1zł. Piszę komentarz, żeby właścicielka wystawionej rzeczy zmieniła cenę. Dopiero po chwili inna użytkowniczka uświadomiła mnie, że przesyłka kosztuje 100zł :D

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 22:48:06

warszawa0000 - dobre :D
No to widzę, że nowa 'era' się tutaj zaczyna. Najpierw była plaga oszustek, teraz naciągaczek :)

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 22:48:49

Cytat
warszawa0000
Cytat
viosna
Cytat
xkyokox
Może i cena bluzki to np. 10zł, ale ostatnio zauważyłam, że dziewczyny w przesyłce piszą np. 15zł (list ekonomiczny!). Albo ostatnio ktoś dodał bluzkę za 5zł, a cena przesyłki 30zł.
Strasznie nie lubię, jak ktoś tak 'kantuje' ;p

O tego nie cierpię. Najgorzej jest na allegro, gdzie nawet przy odbiorze osobistym jest podana kwota dostawy np 8 zł za to, że sama przyjdę do sklepu i odbiorę- MASAKRA

Wczorajszy hit: cena za nowe koturny 1zł. Piszę komentarz, żeby właścicielka wystawionej rzeczy zmieniła cenę. Dopiero po chwili inna użytkowniczka uświadomiła mnie, że przesyłka kosztuje 100zł :D

Moim zdaniem to taki chwyt przeciwko allegro. Od każdej sprzedanej rzeczy pobierane są prowizje, wysokie prowizje. Nie sa one jednak pobierane od ceny wysylki, dlatego sprzedajacy znalezli sobie nowy patent jak ominac wysokie koszty sprzedazy. Oczywiscie nie stostuje takich metod, ale przypuszczam, ze beda one coraz czesciej spotykane, wiec trzeba uwazac ;)

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 22:52:44

wydaje mi sie ze jsli jest niska cena to wiekszosc osób uważa że ciuszek, rzecz jest zniszczony i stąd taka też jego cena..

a nie biorą pod uwagę faktu że może ciuszek jest faktycznie w stanie BDB ale ktoś poprostu chce sie szybko pozbyc bo potrzebuje pieniążków..

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 22:58:45

Cytat
warszawa0000

Wczorajszy hit: cena za nowe koturny 1zł. Piszę komentarz, żeby właścicielka wystawionej rzeczy zmieniła cenę. Dopiero po chwili inna użytkowniczka uświadomiła mnie, że przesyłka kosztuje 100zł :D

Jestem w szoku!

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 23:12:48

mazswojejzonyNajlepsze jest to, że kilka minut później ktoś je kupił. Mam nadzieję, że nabywca zdawał sobie sprawę ile wynosi koszt przesyłki O.o

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 23:15:12

ja wręcz szukając jakiejś rzeczy staram się wybrać najtańszą ofertę ;) dla pewności proszę albo o dodatkowe informacje, albo dodatkowe zdjęcia.

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 23:21:47

ja jestem dosc dlugo na szafie ale zawsze zagladalam na forum robie wlasnie porzadki w szafie i wystawiam ciuszki od 5zl wzyz choc bardzo dbam o ciuchy i sa wszystkie w bardzo dobrym stanie sama sie dzis zastaniawailam nad tym jak widze u niektorych bluzeczka za 50zl i juz sprzedana
ludzie to maja pomysly
z tymi pomyslami chodzilo mi o kuturny oczywiscie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-09 23:23 przez madziaszymonek.

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 23:24:36

Ja zauważyłam ze dziewczyny chętniej kupują u mnie rzeczy, które mam wystawione drożej. a ja kupuję też te tanie, często pytam o dodatkowe zdjęcia przedmiotu ;)

Czy niskie ceny odstraszają?

09 cze 2012 - 23:26:51

jestem przekonana ze to prawda;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

buty !