Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8
niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 1/5

Jak rozciągnąć buty?

19 gru 2018 - 10:35:57

Ja oddawałam do szewca. Zostawia się buty na kilka dni i on je rozciąga w takim urządzeniu.

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 1/5

Jak rozciągnąć buty?

21 lut 2019 - 09:52:30

Jeden ze znanych domowych sposobów to mokre skarpety. Zakładasz je na stopy (skarpety powinny być trochę wyciśnięte - tak, aby nie kapała z nich woda) i wsuwasz <moderacja> buty. Powinnaś w nich pochodzić przez jakiś czas po domu, a na noc najlepiej wypchać obuwie gazetami.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-02-25 12:39 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 3/5

Jak rozciągnąć buty?

15 mar 2019 - 14:42:38

U mnie zawsze sprawdza się chodzenie po domu w butach w grubej skarpetce. ;) wiele też słyszałam o polaniu ich wodą i chodzeniu w nich wtedy też w skarpecie, ale u mnie pierwsza metoda służy najlepiej. :)

Jak rozciągnąć buty?

28 mar 2019 - 09:16:03

Cytat
sanderssss
U mnie zawsze sprawdza się chodzenie po domu w butach w grubej skarpetce. ;) wiele też słyszałam o polaniu ich wodą i chodzeniu w nich wtedy też w skarpecie, ale u mnie pierwsza metoda służy najlepiej. :)

Ja też po prostu chodzę w takich butach po domu, ale zwykle i tak mam poobcierane stopy :(

Jak rozciągnąć buty?

04 maj 2019 - 12:43:07

Ciekawy temat poruszyłeś. Nawet nie wiedziałem, że jest to możliwe.

Jak rozciągnąć buty?

21 paź 2019 - 21:46:14

Ja w środku pryskam buty perfumem i wtedy w skarpetce rozchodzę;) czy sam perfum pomaga to nie wiem... kiedyś wyczytałam że działa

Jak rozciągnąć buty?

24 paź 2019 - 07:52:37

Ja jak mam taki problem sięgam po stary, klasyczny, drewniany rozpychacz do butów :)
takim domowym sprawdzonym sposobem jest tez woda w butach :D wystarczy napełnić dwa szczelne woreczki wodą i umieścić je w butach. Następnie całość włożyć na całą noc do zamrażarki. Woda podczas zamarzania będzie zwiększać swoją objętość i delikatnie rozciągnie obuwie :)

Jak rozciągnąć buty?

29 gru 2019 - 11:08:32

Buty dopasowują się do stopy, jak ubierze się je na mokrą skarpetę i trochę w nich pochodzi.

Jak rozciągnąć buty?

10 sty 2021 - 21:56:49

Witam kochane nie wiem czy ktoś polecał już ten sposób bo dużo tego czytania A ja mam mało czasu. Więc dwa woreczki strunowe do nich wlewamy wodę na około 3/4 pojemności wciskamy woreczki w miejsce które chcemy rozciągnąć i całość wkładamy na noc do zamrażalnika rano wyciągamy buty i zostawiamy do odtajenia wyciągamy rozmrozone woreczki i gwarantuje że buty rozciągną się. Jeżeli dalej są jeszcze ciasne powtarzamy czynność z większą ilością wody lub z dokladniejszym wciśnięciem woreczka w ciasne miejsce.
Wiadomo ilość powtórzeń zależy od tworzywa z jakiego zrobiony jest but ale praktycznie zawsze działa.
Pozdrawiam serdecznie karina

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Jak rozciągnąć buty?

20 mar 2021 - 10:39:50

Ja ze względu na nietypowy rozmiar 42/43 i trudności w zakupie butów bardzo dbam i mam dwie pary butów po udanej renowacji.Jedne z nich(sznurowane lakierki) niszę(oczywiście nie non stop) od 1998 roku i dałam je do renowacji dwa lata temu.Wyszło super.
Po renowacji mam też wysokie skórzane kozaki też bardzo dobrze wyglądają .
No ale ja mam świadomość ,że zakup nowych butów to problem.Nawet szmaciane Vansy skużą mi po kilka lat
https://klasycznebuty.pl/pl/c/Uslugi-szewskieRenowacja/63



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-03-29 10:17 przez nataliii23.

Jak rozciągnąć buty?

05 maj 2021 - 09:14:59

Tez słyszałam o metodzie na mokre skarpety, wiec moze mokre i grube skarpety tym bardziej pomogą :D

Jak rozciągnąć buty?

16 cze 2021 - 18:42:52

Ja słyszałam świetny sposób o włożeniu do zamrażarki, ale wiadomo, buty powinny być nowe XD na ile to się sprawdza to pojęcia nie mam, jednak warto spróbować. Albo jak dziewczyny wyżej pisały - do szewca, a on już zrobi z nimi porządek.

Jak rozciągnąć buty?

05 sie 2022 - 12:17:43

Polecam spraye do rozciągania butów :)

Jak rozciągnąć buty?

27 mar 2023 - 08:51:30

ja polecam użyć prawideł do butów, są różne rodzaje żeby rozciągnąć różne partie butów. ja mam swoje z falconu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Torba fitness na co dzień ?