Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 19:09:14

Hej dziewczyny ;)
Mam problem. Nie chcę opowiadać całej historii jak to się stało, bo jestona długa, ale poplamiła mi się dosłownie cała sukienka, jak ta z fotki :( Strasznie mi się ona podoba i chce ją odratować jakoś :(
Sukienka jest koloru kremowego. Stąd moje pytanie... Czy da radę czymś usunąć bardzo mocne plamy i przebarwienia ? Znacie jakiś "złoty" środek?
Jest ona okropnie poplamiona i w dodatku nie wiem czym... Pożyczyłam ją koleżance i ona pokryje koszt oczywiście, ale mówi, że nie pamięta... musiała być nieźle pijana, bo to wygląda jak jakaś krew i nie wiadomo co jeszcze... ;|
Ew. może by ją "przefarbować" na jakiś ciemniejszy kolor? Brąz, czarny...? Coś nie raz czytałam tu na forum o takich barwnikach, ale nie miałam z nimi nigdy do czynienia, możecie mi powiedzieć gdzie mogę je dostać, w jakiej cenie i jak się ich używa? Raczej barwnik to ostateczność, bo wolałabym moją kremową sukienkę, ale jeśli będzie trzeba ... ehh :(


Dziękuję Wam za odpowiedzi i pomoc, pozdrawiam !!:)




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-29 19:09 przez Albi21.

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:02:29

Oj współczuję. I dlatego nie pożyczam ciuchów.
Ale niestety Ci nie pomogę :(

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:05:47

oj ja znam tylko vanish..

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:08:41

Krew wywabiałam pastą komfort( ale nie BHP), nie wiem czy jeszcze dostaniesz.
W jakimś markecie kupowałam w takich niedużych płaskich buteleczkach(każda do innych plam)środki do usuwania plam. Były skuteczne ale nazwy nie pamiętam. Jeżeli są tłuste( widzisz pod światło)spróbuj Ludwikiem(nie innym).

Dobry zwyczaj- nie pożyczaj :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-29 20:13 przez szasa.

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:10:32

a probowałas w pralni chemicznej?? oni naparwde ratuja zniszczone rzeczy :)

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:12:12

w biedronce jest taki wybielacz w pudełku nazywa się OXY pomoczyć w nim sukienkę uprac jak nie puszczą to jescze raz ewentualnie oddać sukienkę do pralni a koleżanka niech poniesie koszt prania

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:12:57

oddaj do pralni lepiej samemu nie kombinować

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:12:59

Skoro koleżanka zapłaci za czyszczenie to może zanieś ją do pralni chemicznej... Tam powinni coś poradzić :D

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:13:10

Spróbuj płynem do naczyń najlepiej LUDWIK
Ja poplamiłam sobie całą kurtkę tłuszczem i mi puściło :D

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:13:41

Kiedyś wylałam błyszczyk do ust w kieszeni w spodniach, nie chciało zejść żadnymi wybielaczami ani niczym innym ,próbowałam proszek do pieczenia, cytryna. Nic. Zaczęłam je często wrzucać do prania i po jakimś czasie po tych praniach plama znikła.

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:14:50

oddałabym do pralni. ajesli nie da rady, to jak piszesz- farbowala. moja kolezanka kiedys farbowala sobie ciuchyi wychodzily super, tylko zalezy jeszcze z jakiego materialu jest wykonana, barwiniki nie chwytają tak samo dobrze wszystkich. powodzenia, trzymam kciuki za odratowanie kiecki;)

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:15:39

niech ci odkupi kieckę, bo wątpię, żeby coś pomogło.

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:15:45

soda oczyszczona plus woda utleniona ;) usuwa wszstko :)

Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:17:21

polecam vanish w sprayu każda plama schodzi i nie niszczy materiału. wypróbowałam wiele razy. koszt powyżej 20zł



Straaszne plamy, czym usunąć? :(

29 lut 2012 - 20:18:45

ja dlatego nie pożyczam odkąd koleżanka oddała mi moją sukienkę z naderwanymi kamyczkami i nie raczyła nawet przepraszam powiedzieć!
a na Twoim miejscu zażądałabym zwrotu pieniędzy lub odkupienia identycznej i już!nie założyłabym jej już więcej...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciuszki