Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

05 lut 2012 - 23:27:52

Hej dziewczyny,
obecnie jestem na polmetku ciazy:D moja druga pociecha we mnie rosnie:)
przeszukuje portale modowe z odzieza , tak jak szafa i stwierdzam ,ze wiekszosc ciuchow oferowanych przez inne kobiety ( uzywanych) sa jak z innych epok. Te same od lat...
Czym to jest ukierunkowane?
Z posrod nowej odziezy w sklepach on-line sa ciekawe i modne modele ale w cenach,ze oko bieleje, nie rozumiem tego, za kawalek materialu z gumka w pasie,cena czesto wyzsza o 30-50zl..
Co myslisie o tym? moze macie jakies fajne ciazowe stylizacje? odziez na "zbuciu".
Pozdrawiam.

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

05 lut 2012 - 23:30:14

To pewnie zalezy tez od tego, jak sie w ciazy wyglada. Znam osoby, ktore maja malutki brzuszek przez prawie cala ciaze, co pozwala na noszenie w miare 'normalnych' ciuchow, be specjalnych wyrzeczen. moja mama jest obecnie znowu w ciazy i z reguly nosi ciuchy ciazowego dzialu h&m.

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

05 lut 2012 - 23:30:31

wydaje mi się, że lepiej poszukac ubrań nie dla ciężarnych, tylko poprostu bardziej luźnych - to jezeli chodzi o góry. A jezeli chodzi o spodnie to h&m ma niezły wybór, ale nie wiem jak z tym w internecie .

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

05 lut 2012 - 23:32:10

sprawdz na all. ja kupiłam tam kilka naprawde fajnych ciuszków.

Cytat
miss_teen
wydaje mi się, że lepiej poszukac ubrań nie dla ciężarnych, tylko poprostu bardziej luźnych - to jezeli chodzi o góry. A jezeli chodzi o spodnie to h&m ma niezły wybór, ale nie wiem jak z tym w internecie .

h&m ma swietne rurki ciazowe. kupiłam 2 pary, do tego jakies sweterki,tuniki itd. ale nie ciązowe,tylko normalne w wiekszym rozm.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-05 23:34 przez gosiaczek.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 5.158

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

05 lut 2012 - 23:38:13

ja w widocznej ciąży byłam od października do lutego, więc zainwestowałam w ciązowe dżinsy i dwie pary sztruksów (czarne i brązowe). A góra - kierowałam się obwodem piersi, szukałam tunik w rozmiarze 42-44 odcinanych pod biustem i dalej luźnych. największy problem miałam z kurtką na zimę, to było nie do przejścia... skończyło się tak, że kupiłam jakąś kurtke w rozmiarze 50 i samochód :D mogłam jej nie dopinac, auto stało pod domem, podjeżdżałam pod drzwi sklepu czy przychodni i prawie biegiem w tej rozpiętej kurtce :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-05 23:38 przez betulek.

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

05 lut 2012 - 23:56:03

Ogladalam na allegro i duzo ubran mi sie podoba tylko zastanawiam sie nad jakoscia, bo maja dziwne, nie reaalne zdjecia.
Nie pokazuja tego pasa ciazowegi itp.

A co byslicie o legginasach ala jeans ,one sa rozciagliwe i wygodne moze by sie nadaly do dlugiej bluzki?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 5.158

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

06 lut 2012 - 00:01:27

bez pasa sciągaczowego to chyba bym się bała. Zwykłe legginsy tak od 6ego miesiąca zjeżdżają z brzucha w dwie minuty po ubraniu, chyba że kupisz na tyle duże, żeby podciągnąć na żołądek. Nie ma nic gorszego, niż takie majty albo rajstopy zwiniete w wałek pod brzuchem, do tego opuszczające się na dół przy każdym ruchu nogami.

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

06 lut 2012 - 00:05:30

Cytat
betulek
bez pasa sciągaczowego to chyba bym się bała. Zwykłe legginsy tak od 6ego miesiąca zjeżdżają z brzucha w dwie minuty po ubraniu, chyba że kupisz na tyle duże, żeby podciągnąć na żołądek. Nie ma nic gorszego, niż takie majty albo rajstopy zwiniete w wałek pod brzuchem, do tego opuszczające się na dół przy każdym ruchu nogami.

Wlasnie zastanawialam sie czy pas ciazowy pelni tez funkcje podtrzymujaca ,czy tylko przedluzajaca odziez?
mam kila par spodni dobrych w biodrach ale zaszczuplych w pasie i zastanawiam sie jak moge je wykorzystac?

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

06 lut 2012 - 00:10:41

Kupowalam sobie ciuchy L i XL jak bylam w ciazy i wygladalo to super, nigdy nie kupilam sobiw nic ciazowego bo uwazam ze to strata pieniedzy, pozniej wieksze rozmiary mozna od sprzedac.

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

06 lut 2012 - 00:15:52

Cytat
malgosia91k
mam kila par spodni dobrych w biodrach ale zaszczuplych w pasie i zastanawiam sie jak moge je wykorzystac?

przewiąż gumkę przez dziurkę w spodniach i tą gumką zapinaj na guzik, do tego dłuższa bluzka czy tunika, aby nie było widać nieco nieestetycznego zapięcia:)
Ja właśnie tak praktykowałam będąc w ciąży.

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

06 lut 2012 - 00:22:39

Ja nie mam ani jednego typowo ciążowego ubrania "ciuchu" :), noszę wszystko to co przed ciążą(gdy nosiłam rozmiar xs)bluzki, tuniki, legginsy(bo tylko w jeansy się nie mieszczę).Choć nie, mam jedną bluzę o dwa rozmiary za dużą, kupiłam ją ostatnio bo w roziarze xs bym się nie dopięła ale za 5 tygodni rozwiązanie :).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-06 00:23 przez cytrynowamamba.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 5.158

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

06 lut 2012 - 00:23:48

pas ściagaczowy daje ci mozliwość podciągnięcia portek na tyle, żeby trafiły na jakeś miejsce, gdzie moga się zaczepić i tam zostać (przeważnie nie jest śliski, więc się utrzyma)

tu mam jeszcze parę rzeczy przykładowych, rozciągliwe, golfy stonowane w kolorach - można nadrobić biżuterią:



Ciazowe stylizacje- te same od lat?

06 lut 2012 - 00:27:19

Cytat
Atmosphere86
Kupowalam sobie ciuchy L i XL jak bylam w ciazy i wygladalo to super, nigdy nie kupilam sobiw nic ciazowego bo uwazam ze to strata pieniedzy, pozniej wieksze rozmiary mozna od sprzedac.

Również nigdy nie kupiłam odzieży tzw ciążowej. Jednym z powodów była cena, wg mnie wygórowana jak na ciuchy, które nosi się przez kilka miesięcy a później rzuca w kąt. Poza tym czułam się w tych wszystkich tunikach jak w worku - pewnie dlatego że mam niecałe 160 cm wzrostu a w ciąży nosiłam rozmiar S/M. Lepiej czułam się w bardziej przylegających do ciała ubraniach z ładnie wyeksponowanym zaokrąglonym brzuszkiem ;)
Nie wiem, kto projektuje ubrania dla kobiet w ciąży, bo ja czułam się aseksualnie nawet przymierzając te ciuchy a nie o to tu chodzi.

Co do pasów ciążowych, są dobre w zimie bo ogrzewają brzuszek w lecie jest w nich za gorąco jak dla mnie. Nawet te wszyte w spodnie były maga niewygodne, dłuższe siedzenie w takich spodniach było niemożliwe.

Jedyne co kupiłam i byłam bardzo zadowolona to elastyczne tregginsy na gumie, w 9 miesiącu zrezygnowałam z ich noszenia bo już mnie uwierały.

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

06 lut 2012 - 09:51:03

Ubrania w wiekszym rozmiarze sa dobre jak ktos nabierze cialka ale jesli nosze rozmiar spodni M, a kupie xl to bede wygladac w nich antyseksualnie ,a wlasnie takiego efektu nie chce.

Skusze sie chyba na rurki ciazowe z allegro, sa po ok 50zl.
A bluzki- z tym problem najmniejszy.

Apeluje do kobiet w ciazy- podkreslajcie swoj stan i kobiecosc, zamiast chowac atuty w okowach metrow odziezy:D

Ciazowe stylizacje- te same od lat?

06 lut 2012 - 19:44:27

Cytat
malgosia91k
Ubrania w wiekszym rozmiarze sa dobre jak ktos nabierze cialka ale jesli nosze rozmiar spodni M, a kupie xl to bede wygladac w nich antyseksualnie ,a wlasnie takiego efektu nie chce.

Skusze sie chyba na rurki ciazowe z allegro, sa po ok 50zl.
A bluzki- z tym problem najmniejszy.

Apeluje do kobiet w ciazy- podkreslajcie swoj stan i kobiecosc, zamiast chowac atuty w okowach metrow odziezy:D

dokładnie,tez tak uważam:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Outfit na nieoficjalną potańcówkę