Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Męskie buty na wysokich obcasach

19 gru 2013 - 10:49:44

Cytat
kasia11121994
tragedia ;/ od razu chłopak jest nazywany pedałem . to kobiety powinny chodzić w szpilkach a nie mężczyźni .

Męskie buty na wysokich obcasach

19 gru 2013 - 10:52:02

A okresu byście nie chcieli mieć ?

Męskie buty na wysokich obcasach

19 gru 2013 - 11:08:34

Nie no, ja jakaś nietolerncyjna nie jestem, ale znam naprawdę masę ludzi, którzy szpilki u mężczyzn traktują jako manifest homoseksualizmu, i z powodu właśnie braku tolerancji reagują dość... impulsywnie na takie rzeczy ( co zresztą idzie zauważyć nawet po wypowiedziach niektórych szafowiczek ). Autorze wątku, nie mam na celu cie krytykować, bo naprawdę nie wiem, czy ubierasz wysokie buty ze względu na swój styl, czy może w walce o równouprawnienie:D ale wiem jedno, że na twoim miejscu nigdy nie wyszłabym w szpilkach na ulicę polskiego miasta bojąc się w najlepszym razie drwiących spojrzeń a w najgorszym ciosu butelką w głowę. Niestety sądze, że coś takiego jak męskie buty na obcasie w takim np. CCC jeszcze długo w Polsce nie nastąpi...

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 1/5

Męskie buty na wysokich obcasach

29 lis 2017 - 13:22:35

Myślę, że ludzie są dość ograniczeni w swoim postrzeganiu rzeczywistości. Mają do głowy wtłoczone pewne schematy myślowe i się ich trzymają, nie zastanawiając się nad tym, czy one mają w ogóle sens. Wielu rzeczy nie akceptujemy lub akceptujemy tylko dlatego, że po prostu TAK SIĘ PRZYZWYCZAILIŚMY.

Podobnie jest z butami na obcasie i ich rzekomą "kobiecością". Spróbujcie stanąć z boku, spojrzeć na to z dystansem i odpowiedzieć szczerze, co takiego obiektywnie kobiecego jest w obcasach, że nie tolerujecie ich u facetów? W zasadzie obcasy u facetów miałyby nawet więcej sensu niż u kobiet, bo to u facetów większą uwagę zwraca się na wzrost. Niska kobieta nikogo nie razi, niski facet ma przewalone. Więc byłoby wręcz bardziej zrozumiałe, gdyby to oni, a nie my, za pomocą obcasów chcieli dodać sobie centymetrów.

Co nie znaczy, że męskie buty na obcasie mi się podobają. Ale to dlatego, że i ja mam takie ograniczenie, biorące się z przyzwyczajenia, o którym wyżej pisałam. Dla mnie facet powinien nosić buty zwyczajowo uznawane za męskie, choćby nawet takie sportowe https://allani.pl/wyszukaj/adidas/buty-meskie , tylko że ja, w przeciwieństwie do wielu tutaj, nie uważam tego mojego gustu i przyzwyczajenia za jedyny poprawny porządek świata. (Inna sprawa, że mi obcasy nawet u kobiet średnio przypadają do gustu).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-29 13:23 przez magrat_garlick.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ubrania ciążowe