Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

31 lip 2011 - 12:14:47

Na samym początku - przepraszam,jeśli zły dział.

Jak rozpoznać oryginalne converse ?
Ostatnio coraz częściej mnie to intryguje. Ponieważ w sklepach typu Diverse badź heavy duty - zapewniają,iż sprzedawane buty są oryginalne. Dlaczego,więc niektóre pary tak bardzo się różnią od siebie ? Nie chodzi mi teraz o kolor bądź inne rzeczy,ale dlaczego (powiedźmy,że w sklepie heavy duty) sprzedawane są converse z 8 dziurkami na sznurówki przy czym w diversie ( na przykład oczywiście) te same mają tylko 7 dziurek ?
Dlaczego na pięcie pod gwiazdką czasem znajduję się " r" , a czasem w ogóle tego nie ma . A ponoć i te i te są oryginalne,z gwarancją,tak ?

Ostatnie dwa zdjęcia pożyczone ze strony converse . pl , dlaczego więc ten sam model , ma 8 dziurek , a drugi 7 ?
Mam nadzieję,że rozwinie się ciekawa rozmowa. Opiszcie swoje odczucia na ten temat .Sądzicie ,iż są to podróbki ? Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie. Piszcie. Pozdrawiam !;)
Zapraszam do rozmowy na ten temat ;)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-31 12:19 przez koniczynka_.

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

31 lip 2011 - 12:21:24

Myślę że to po prostu inne modele :)
Nie mogą ciągle produkowac tych samych, muszą w nich co sezon przecież coś zmienic :D
A ceny są różne, bo np. model w tym samym kolorze, ale z zeszłego sezonu będzie tańszy od aktualnej kolekcji, a te z nadrukiem na przecenie można kupic za 100 zł, a nawet mniej jak ma się farta ze swoim rozmiarem :)
No i każdy sklep ustala swoją włsną cenę

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

31 lip 2011 - 12:24:40

Cytat
czarno_czarna
Myślę że to po prostu inne modele :)
Nie mogą ciągle produkowac tych samych, muszą w nich co sezon przecież coś zmienic :D
A ceny są różne, bo np. model w tym samym kolorze, ale z zeszłego sezonu będzie tańszy od aktualnej kolekcji, a te z nadrukiem na przecenie można kupic za 100 zł, a nawet mniej jak ma się farta ze swoim rozmiarem :)
No i każdy sklep ustala swoją włsną cenę

" Nie mogą ciągle produkować tych samych " .
Coś mi się nie wydaje :P Poza tym większość conversów z sklepu np. heavy duty są z chin . I co Ty na to powiesz ? :)
Gdzieś czytałam ,że powinno być USA albo jeszcze coś innego,ale na pewno nie chiny. :)

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

22 sie 2011 - 20:52:34

szczerze, to ja też nie wiem, znalzałam na allegro, sprzedawcę, który niby ma kilka rozamirówek i różne kolory, buty są nowe i sprzedaje je po 139 zł, tylko, że zdjęcia śą tak zrobione, że nie da się zobaczyć po której stronie jest to "kółko" , bo prawidze conversy znaczek mają zawsze po wewnętrznej stronie buta ;)

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

22 sie 2011 - 20:56:28

myś­lę , ze to zależy od modeli :)

niezweryfikowana
Posty: 158
Ostrzeżenia: 1/5

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

23 sie 2011 - 13:39:52

W sumie wydaje mi się, że jak kupuję się w pewnych, renomowanych sklepach to nie ma szans, żeby trafić na podróbkę. Sprawy mają się inaczej, jeżeli szukamy czegoś na allegro, czy na bazarze. Wtedy faktycznie trzeba dokładnie sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z podróbami.

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

23 sie 2011 - 13:45:43

kogo to obchodzi? Trampki to trampki...

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

23 sie 2011 - 13:49:24

Poznać orginał możesz między innymi po tym, że te kreseczki które są na około nie mogą się w żadnym miejscu równać ze sobą.
Kolejna sprawa to naszywka na języku. Ta oryginalna jest wykonana z porządnego materiału, a litery są zwarte i wyszywane odpowiednim ściegiem. Podróbki są zwykle cienkie, liche, a napis rozciągniety.
Noski. Converse mają to do siebie, że ich trampki posiadają świetny kształt nawet przy rozmiarach powyżej 43, a jest to zasługa dobrze wyprofilowanego i 'odlanego' noska!
Ten w oryginalnych butach jest równiutki, a linia czysta i równa. W podróbkach często nie jest nawet czarna tylko w kolorze szarym i ma pełno nierówności, jakby ktoś malował ją pędzlem przy trzęsących się dłoniach.
wkładka. Napis jest drukowany, ale wygląda bardziej jak pieczęć. Raczej nie powinna się szybko ścierać, ale to już zależy od naszych stóp ;) W podróbkach napis jest nadrukowany zwykłą farbą, która brudzi nam skarpetki, skórę i schodzi szybciej niż mogłoby się wydawać
Zapomniala jeszcze o podeszwie. Gdybyś mogla zrobić fotkę to powiedziałabym Ci czy to orginał. Na podeszwie zazwyczaj jest taka malusia kropka z gumy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-23 13:54 przez alpina.

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

23 sie 2011 - 13:58:06

alpina, ta malusia kropka z gumy, to taka gwiazdka?

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

29 sie 2011 - 11:07:27

Jeżeli idzie o szlufki to chyba zależy od rozmiaru. Do dziecięcych nie wpakujesz 8 szlufek a do 40 już tak:) w 34 jest jeszcze 7 szlufek:) a w 39 już 8.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

16 sie 2012 - 12:34:00

Najprościej chyba kupić z pewnego źródła i wtedy nie trzeba się martwić czy to oryginał czy nie. Ja osobiście trampki uwielbiam, conversy kupuję w klubie zakupowym, pojawiają się co jakiś czas. Kosztują około połowę mniej niż w sklepie. Kiedyś kupiłam z outletu, ale mam chyba pecha z rozmiarem, bo zazwyczaj mojego nie ma.

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

10 wrz 2012 - 19:20:56

wcale nie muszą mieć osiem dziurek bo nawet na orginalnej stronie conversów są z siedmioma, nie spotkałam nią jeszcze z tymi trampkami bez ,,r"

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

10 wrz 2012 - 19:27:32

zależy to od: rozmiaru, modelu.

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

10 wrz 2012 - 19:32:33

Ja mam bez "r" pod gwiazdką i 7 dziurek. Kupowane w sklepie-hurtowni, według mnie porządnym, na 99% oryginalne ;)
A czy tylko ja mam takie wrażenie, czy te gumy na czubku nie są równe?

zweryfikowana
Posty: 317
Ostrzeżenia: 1/5

Jak rozpoznać oryginalne converse ?

10 wrz 2012 - 19:36:18

Cytat
OkoSaurona
kogo to obchodzi? Trampki to trampki...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

LILOU