Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dress code

24 lip 2011 - 09:16:55

Być może powielę temat, ale mam spory problem.
Otóż poszłam do pracy, gdzie wymagany jest dress code.
Nigdy nie korzystałam z eleganckich ubrań, ani nie korzystałam na pewno z etykiety ubioru.
Czy możecie mi przekazać jakieś praktyczne wskazówki co wolno, a co nie wolno?
Czy spódnica w innym kolorze jak czarny może być brana pod uwagę?
Czy sukienka może być prosta, jednak nie czarna?
Czy muszą być czarno-białe rzeczy, szpilki, itd.
Bardzo dziękuję za pomoc.
Może same w pracy również macie takie wymogi, to może któraś miałaby zdjęcia jak mniej więcej można się ubierać :)

Dress code

24 lip 2011 - 09:24:44

Ja na szczęście mam w pracy mundurek szyty na mnie na miarę i nie muszę się o to martwić :)

Dress code

24 lip 2011 - 09:24:56

też się chętnie dowiem:) podbijam

Dress code

24 lip 2011 - 09:26:05

Wszystko zależy od pracy do jakiej się wybierasz. Zazwyczaj najróżniejszego rodzaju garsonki (różne kolory). Mogą być sukienki ale obowiązkowo do tego jakiś żakiet. Niezbyt wielkie dekolty, zawsze rajstopy (ewentualnie pończochy) i półbuty (zasłaniające palce) na niezbyt wielkim obcasie (wysokie szpilki odpadają). Do tego delikatne dodatki (nie sztuczna duża biżuteria, ale raczej srebro, złoto) i skromny, nie wyzywający makijaż.

Dress code

24 lip 2011 - 09:26:19

ostatnio było o tym w DDTVN ;) jeśli w pracy obowiązuje cię dress code to lepiej dowiedz się jakich zasad musisz przestrzegać? nie ma jednego dress code dla wszystkich zakładów pracy przecież ;) ale jedyne co zapamiętałam to zasłanianie ramion i, że nie wszystko musi być czarno-białe

Dress code

24 lip 2011 - 09:32:07

Cytat
Delvila
Wszystko zależy od pracy do jakiej się wybierasz.

Jako agent nieruchomości, który ma kontakt z klientami biznesowymi bezpośrednio.





Czytałm to, niewiele mi pomogło, bo w zasadzie sama sucha wiedza.

Dress code

24 lip 2011 - 09:35:08

Cytat
dzidziusia
Cytat
Delvila
Wszystko zależy od pracy do jakiej się wybierasz.

Jako agent nieruchomości, który ma kontakt z klientami biznesowymi bezpośrednio.





Czytałm to, niewiele mi pomogło, bo w zasadzie sama sucha wiedza.

Chciałam pomóc w ten sposob, poniewaz jescze nie pracuje i nie mam pojecia :)

Dress code

24 lip 2011 - 16:52:30

Cytat
marieis
Cytat
dzidziusia
Cytat
Delvila
Wszystko zależy od pracy do jakiej się wybierasz.

Jako agent nieruchomości, który ma kontakt z klientami biznesowymi bezpośrednio.





Czytałm to, niewiele mi pomogło, bo w zasadzie sama sucha wiedza.

Chciałam pomóc w ten sposob, poniewaz jescze nie pracuje i nie mam pojecia :)


No tak, to faktycznie przeszkadza

Dress code

24 lip 2011 - 17:02:26

Kolory raczej stonowane, ewentualnie jakiś kolorystyczny akcent typu bluzeczka fuksja pod beżowym żakietem. Spódniczki minimum lekko przed kolanko a najlepiej do pół kolanka nie wyżej, bez mini, wyzywających dekoltów, guzików rozpiętych, odsłoniętych ramion i na pewno bez bielizny "wyzierającej" spod ubrania. Nie nosi się też jeansów i t- shirtów. Myślę, że należy tu wspomnieć o stonowanym makijażu i tipsach - tzn o ich zaniechaniu!

Dress code

24 lip 2011 - 17:09:08

kiedys gdzies czytalam bardzo fajny artykul na temat dress code'u ..
byly wymienione typowo ubrania, tkaniny, kolory jakie sie powinno ubierac... niestety nie posiadam teraz tego artykulu...
ale mysle ze jesli bedziesz zakladac szpilki (niekoniecznie na wyoskim obcasie) do tego ołówkowa spódnica i koszula bez dekoltu to bedzie ok...
top secret ma swietne kolekcje ubran wlasnie pod taki styl...

Dress code

25 lip 2011 - 15:09:42

Cytat
lena-222

top secret ma swietne kolekcje ubran wlasnie pod taki styl...


O to już coś, tylko na początek na pewno ciężko będzie z tym top secret finansowo, ale może z czasem warto wiedzieć :)

niezweryfikowana
Posty: 853
Ostrzeżenia: 9/5

Dress code

25 kwi 2022 - 12:10:01

Jeśli chodzisz w sportowych, to polecam zmianę na cięższe loafers lub mokasyny. Aczkolwiek szpilki też warto jest mieć w swojej szafie https://togethermagazyn.pl/dlaczego-warto-miec-w-swojej-szafie-czarne-szpilki/ Najlepiej klasyczne czarne. W balerinach się zamęczysz. Dżinsy zmień na czarne /inny ulubiony kolor/ spodnie, kup jedną większą marynarkę, gładki tshirt, dobrą jakościowo lekką koszulę (to ważne, bo można je znienawidzić przez niewłaściwy materiał). I już masz wygodną, ale elegancką bazę. Resztę dokupisz stopniowo. Dużo zależy od firmy i ich wymagań do stanowiska. U mnie niby jest dress code, ale nikt, kto nie pracuje z klientem, z niego nie korzysta.
Mnie akurat odpowiada skandynawski luźny styl, ale musisz znaleźć swój, żeby czuć się sobą.

Dress code

29 cze 2022 - 18:39:56

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w takim klasycznym, eleganckim stylu, to myślę że minimalizm może Ci bardzo pomóc. Tak naprawdę ciężko jest coś popsuć w takim ubieraniu, jeśli stosujesz się odpowiednich zasad, takich podstaw. Warto tutaj sobie poczytać na przyklad na ten temat - https://kobietanaczasie.pl/minimalizm-w-szafie/. Nie będziesz przytłoczona ilością ubrań, a dzięki temu łatwiej będzie Ci układać outfity.

Dress code

01 sie 2022 - 13:49:05

Mi się wydaje że wszystkie białe koszulki i koszule będą spoko, do tego jakieś spodnie typu cygaretki i zwykłe buty. To się wpisuje w klimat smart-casual i powinno być okej do pracy. Możesz kupić ze dwa komplety garniaków czy garsonek i też już będzie w czym chodzic ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

leginsy na wymianke ??? poszukiwane