Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak uszyc tego typu spodnice?

13 lut 2011 - 21:46:58

dzieki za wszystkie wskazowki . zobaczymy co mi z tego wyjdzie:) , ale jak to mowia jak nie sprobujesz to nie bedziesz wiedziec czy potrafisz . orjanna, i anula dzieki za lopatologiczne tlumaczenie wlasnie takie potrzebuje .bo jestem kompletna noga z szycia moge robic wszystko lacznie z ukladaniem terakoty , ale szyc nie potrafie:( a ze bardzo mi sie podobaja tego typu spodniczki to postanowilam pokombinowac .
uff wymodzilam dwie spodnice jeszsze tylko do jednej musze wszyc zamek i jak beda juz calkiem gotowe to dodam zdjecia tylko sie nie smiac z krzywego sciegu i tak uwazam ze jak na poczatkujaca nigdy nie szylam maszyna nie jest zle :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 21:12 przez agata74.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.797

jak uszyc tego typu spodnice?

17 lut 2011 - 20:09:34





dziewczyna bardzo ładnie wyjaśniła, nawet bez rozumienia tekstu da się zrobić;p

jak uszyc tego typu spodnice?

08 mar 2011 - 11:47:01

Usztywania się klejonką czyli flizeliną, ona z jednej strony ma klej. Przykładasz do materiałku ta flizelinę ta stroną z klejem i prasujesz i ci sie nakleja.

Flizelina (z niem. Vlieseline) - włóknina powstała z termicznego połączenie włókien syntetycznych (m.in. polipropylenowych, polieterosulfon), bądź ich sklejenia. Stosowana w krawiectwie do usztywniania i modelowania kształtu wyrobów odzieżowych, np. bluzek, marynarek i żakietów. Flizeliny odzieżowe są pokryte masami termoplastycznymi (zwanymi klejem) nanoszonymi w postaci punktowej lub proszkowej. Masy te mają niski poziom topliwości (ok. 100 stopni). Proces podklejania opiera się na wykorzystaniu różnicy topliwości masy termoplastycznej i włókien polipropylenowych i polieterosulfonowych.

Cytat
orijanna
wykrój pas wsadź do niego usztywniacz dziewiarski/krawiecki, zaprasuj ładnie na kant
wykrój dolną część spódnicy, zmarszcz, poobrabiaj, żeby się nie siepało :D
zmarszcz u góry
wzmocnij góre fastrygą
wsadź w środek paska
sfastryguj ponownie razem z paskiem
i obleć to wszystko maszyną
prościzna :)
***pasek możesz zrobić na guziczek*** a od paska w dół spódnicy ze 3 napy, żeby nie trzeba było wszywać zamka błyskawicznego

Fastryga nie służu do wzmacniania tylko żeby się łatwiej coś wszywało i nie trzeba było szpileczkami się bawić ;o



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-08 16:35 przez kasialenka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

JAKIE MAM DOBRAĆ BUTY??