Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

futerkowy ogon

30 paź 2010 - 20:05:32

Cytat
leluma
Cytat
agata74
Cytat
leluma
mój ogonek jest z futerka naturalnego. pewnie niektórych to zdenerwuje....
leluma z jakiego zwierzaka takie ladne futerko
już kiedyś poruszałyśmy tę kwestię;( szynszolowego życia:(
aha tak tez myslalam, szynszyla ma charakterystyczne futerko samam mam szyla w domku ale zywego :)

futerkowy ogon

30 paź 2010 - 20:05:59

Cytat
martyna661
a mi sie podoba. moj chlopak jest mysliwym i takie "liski" wcale nie sa pozyteczne, bo tylko wscieklizne roznosza wsrod innych lesnych zwierzat. ogolnie sa po ochrona, ale gdy juz sie strzeli takiego, to futerko zdejmuje sie, gdy jest ono juz martwe, wiec nie umiera w zadnych katuszach.. a co to innych futer. dziczyzne, sarnine, jagniecine i wiele wiele innych roznych gatunkow mies tez sie je i zgadzam sie z dziewczyna, ktora napisala, ze takie zabite zwierze, mozna wygorzystac do konca ;)

ej no proszę Cię, ludzie też nie są pożyteczni - roznoszą choroby, zabijają, kradną i inne okrutne rzeczy robią - czy to znaczy, że teraz mamy ich zabijać i garbować ich skórę żeby np. sobie zrobić efektowny abażur??

a co do wykorzystywania do końca takich zwierząt to proponuje jeszcze robić mydełka z kości! pff



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-30 20:06 przez martischa.

futerkowy ogon

30 paź 2010 - 20:07:09

A to mój, mi się podoba i nie obchodzi mnie co myślą inni :D



futerkowy ogon

30 paź 2010 - 20:09:24

Może was to dziwić, ale za 30 zł spokojnie kupi się prawdziwy lisi ogon. Ogony są w dużej większości "odpadami" po wyrobie futra naturalnego; więc firmy zajmujące się kuśnierstwem sprzedają je tanio.

Nigdy w życiu nie przyczepiłabym sobie kawałka trupa do torebki. Nie wiem co to za chora moda.
Ale większość dla "looku" pewnie by zrobiło wszystko, więc nie dziw że nie mają skrupułów...

Cytat
martyna661
a mi sie podoba. moj chlopak jest mysliwym i takie "liski" wcale nie sa pozyteczne, bo tylko wscieklizne roznosza wsrod innych lesnych zwierzat. ogolnie sa po ochrona, ale gdy juz sie strzeli takiego, to futerko zdejmuje sie, gdy jest ono juz martwe, wiec nie umiera w zadnych katuszach.. a co to innych futer. dziczyzne, sarnine, jagniecine i wiele wiele innych roznych gatunkow mies tez sie je i zgadzam sie z dziewczyna, ktora napisala, ze takie zabite zwierze, mozna wygorzystac do konca ;)

To może Ciebie też wykorzystać po śmierci do końca co? Ręce opadają... Choć w sumie byli już jedni tacy, w latach 40. XX wieku, co to z ciał robili mydło i powidło... może do tego też wróćmy?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-30 20:12 przez leia.

zweryfikowana
Posty: 3.549
Ostrzeżenia: 1/5

futerkowy ogon

31 paź 2010 - 19:57:25

jest na pewno sztuczny z taką cenę, można kupować bez obaw, bardzo fajna rzecz ;)

futerkowy ogon

15 lut 2014 - 14:56:20

Owszem ładny. Jak się ma tylko 1 taki ogonek to trzeba o niego dbać bo łatwo porwać takie cuś. TRZEBA go szanować abyście nie musieli/ły co chwila kupować nowych.

futerkowy ogon

15 lut 2014 - 14:59:31

Moim zdaniem, jak jest napisane, że jest prawdziwe to jest prawdziwe (jeśli nie jest to wtedy sprzedawca kłamie). W opisie aukcji powinno być czy futro jest EKO czy nie, a jak nie ma to zawsze możesz zapytać - cała filozofia.
Swoją drogą, powiedzcie np. takim Jakutom, że mają się przerzucić na sztuczne skóy i futra. Chyba by pozamarzali :P




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-15 15:01 przez ellamaria1.

futerkowy ogon

15 lut 2014 - 15:06:59

W Chińskim centrum są takie kity chyba za 3 zł :)

futerkowy ogon

15 lut 2014 - 15:12:56

Mozna znalezc sztuczne ale tak czy siak dla mnie jest to obrzydliwe... nawet jak futerko jest sztuczne to to dalej imituje oderżnięty zwierzęcy ogon :/ Co w tym fajnego czy ładnego? równie dobrze mozna by sobie przyczepić do torebki sztuczna noge kota, albo niby odciete uszy królika... zawsze z niesmakiem bede patrzyla na panienki pedzace za ta idiotyczna moda.

Cytat
ellamaria1
Moim zdaniem, jak jest napisane, że jest prawdziwe to jest prawdziwe (jeśli nie jest to wtedy sprzedawca kłamie). W opisie aukcji powinno być czy futro jest EKO czy nie, a jak nie ma to zawsze możesz zapytać - cała filozofia.
Swoją drogą, powiedzcie np. takim Jakutom, że mają się przerzucić na sztuczne skóy i futra. Chyba by pozamarzali :P

jak ja kocham takie logiczne i sensowne porównania... ;]
Oni tego nie robią by być hot i feszyn! tak jak napisalas nosza te futra by nie zamarznac, by przezyc itd...Puste lalki nosza np takie prawdziwe lisie kitki bo są na topie i tyle. Nie ma co tego porownywac, bo zabijanie zwierzat zeby przeżyc bo sie nie ma innego wyboru, a zabijanie aby podążać za modą to dwie odrębne sprawy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-15 15:17 przez soso.

futerkowy ogon

15 lut 2014 - 15:15:36

Tylko wieśniary kupują takie rzeczy z prawdziwego futra, dobrze że szukasz sztucznego.

Też uważam jednak że to idiotyczna ''moda'', na co komu takie coś? Jaki to ma w ogóle cel? Niby nie ma nic złego w np. noszeniu prawdziwego futra, które się ma w rodzinie od pokoleń, ale co się tym daje do zrozumienia ludziom, którzy to widzą? Jak dla mnie to jest reklama, a ja nie popieram czegokolwiek związanego nawet luźnie z odbieraniem życia zwierząt.

elamaria Hahahaha. Poważnie porównujesz ludzi, którzy inaczej by zamarzli na śmierć do wieśniar które noszą rzeczy z prawdziwym futrem, bo im się tak podoba?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-15 15:20 przez ludziorka.

futerkowy ogon

15 lut 2014 - 15:18:43

jakby byly prawdziwe to by nie kosztowaly 20 zł tylko 200...

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

futerkowy ogon

15 lut 2014 - 15:24:17

huehuehuehuehue taka szkoda, że to wątek sprzed kilku lat ;_;

Cytat
veruch
jakby byly prawdziwe to by nie kosztowaly 20 zł tylko 200...

wiesz ile lisów jest wyżynanych na polowaniach? to nie norka, to nie jest tyle warte i do tego głupi ogon a nie płaszcz - na szczęście dla lisa.
gdyby było inaczej nie każdy cebulak mógłby sobie pozwolić na króliczą łapę pod lusterkiem w samochodzie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zostawić czy sprzedać/wymienić?