Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:01:23

Dziś zrodziło się moje marzenie. Chcę w ciągu kilku lat otworzyć dom weselny. Sama wysłuchuję wiele narzekać na sale weselne i organiztorów wesel i moim mieście.
Wiem, ze wiele z was wychodzi za mąż.
I pewnie macie już zaklepane sale.
Na co zwracanie uwagę?
Co chwalicie, a czego nie mozecie zniesc w ofercie lokalu.

Sama wolabym otowrzyc sale gdzies za miastem, ale dosc blisko ok. 2 km, w otoczce zieleni, moze pod lasem (moja miejscowość lezy nad jeziorem).

Orientujecie sie do jakiej kwoty mozna dostac dofinansowanie?

Co mysliscie o okraglych stolach? Czy jestescie za tradycyjnym 'wezykiem'?

Jaka podloga? parkiet? kafelki? wykladzina?



Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:07:09

Nigdy bym się nie zgodziła na okrągłe stoły. Asymiluje to rodziny. A właśnie w tym dniu mają się one poznać :) Zyczę szczęscia i wytrwałości w tym pomyśle. W jakich okolicach będziesz chciała działać?

Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:10:00

ja osobiscie uwazam ze najwazniejsze to klimatyzacja, bo w lecie bylam na weselu gdzie jej nie bylo to podczas tanca partner wyrywal mi sie z rak bo takie spocone mielismy :( masakra, a co do podlogi uwazam ze parkiet odpowiedni (nie znam sie) ale nie kafelki, wiem z doswiadczenia ze kafelki moga byc sliskie co utrudnia taniec :)

Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:11:39

Dokładnie mazury. Okolice Ełku/Suwałk.

Jednak rodziny sadza się razem.
Moi rodzice byli oststnio na weselu i zostali posadzeni pomiedzy drugą rodzinę - teraz czekają aż ja bede miala wesele zeby posadzic ich podobnie, hehe :)

A tak naprawde, mozna w sumie najpier zainwestowac w tardycyjne stoly, a pozniej kupic okragle - i wybor zostawic mlodym.

Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:17:03

okrągłym stołom mówię nie - dzielą ludzi. wolę, żeby wszyscy się bawili razem, a rodzina się poznawała - przecież niektórzy sie spotkają tylko na weselu...

Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:18:11

Sama niedawno miałam swoje wesele a na co zwracałam uwagę szukając odpowiedniej sali?
Na to aby nie była właśnie taką typową szarą salą weselną, na to również aby była możliwość wyjścia na świeże powietrze czyli jakiś ogród, skwer cokolwiek. Aby w niedalekim sąsiedztwie był jakiś nocleg.
Co do stołów.... gusta ludzi są różne więc byś musiała dać wybór, nie każdy będzie chciał okrągłe stoły, ale zdarzą się też pewnie tacy który chętnie się zdecydują na takie rozwiązanie.
Bardzo istotna jest też sama obsługa na weselu. Ja np nigdy nie lubiłam takiej sytuacji przy podawaniu obiadu, że jedna część sali jadła już drugie danie a inni nie dostali jeszcze rosołu. Więc o to też pytałam... 1 kelner na 10 osób to minimum.... wtedy wszystko idzie sprawnie. I menu musi być urozmaicone aby można było z czego wybrać.

Na razie tyle mi się nasuwa na myśl....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-28 23:18 przez Sacrum.

Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:24:07

Pamiętaj , ze choć nie wiadomo jak będziesz się starała to i tak wszystkim nie dogodzisz Mój ślub 20-08-2011r, Mój idealny dom weselny
http://www.osadakarbowko.pl/?galeria,113

Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:29:05

Z tego co opowiadają inni (i wy tez):
*klimatyzajca
*osoby tanczace wchodzą na glowe 'jedzacym' = powinna byc odzielna sala do tanca i odzielna do jedzenia
*duzo obslugi, zeby wszysy mieli na stole te same danie
*swieze powietrze


Czy ktos zna sie na dofinansowaniach?

Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:36:11

ślubu, wesela nie planuję, na żadne w najbliższej przyszłości się nie wybieram:) ale zarzucę link - sala przepiękna:) mój brat grał tam na weselu i powiedział, że na żywo wygląda jeszcze lepiej:) a ja podtrzymuję:) taki wymarzony dom weselny właśnie:)

http://www.bankietygreg.pl/

Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:49:06

o jakie dofinansowanie Ci chodzi? może być z UE, ale również z urzędu pracy, miasta itd.
myślę, że o dofinansowaniach dowiesz się więcej wchodząc na stronę urzędu miasta w Ełku - z tego, co wiem, działa tam wszystko bardzo sprawnie i pod koniec sierpnia/ na początku września były nawet jakieś szkolenia w tej tematyce :)
Jeśli tam nie będzie informacji, powinnaś szukać na stronach informacyjnych: np funduszeeuropejskie.gov.pl.
Ciężko od razu powiedzieć, gdzie masz szukać, bo musiałabyś sprecyzować, jakie chcesz dostać.
kolejne miejsce, w którym możesz się zorientować: ngo.pl - tu są najczęściej informacje o szkoleniach dotyczących zdobywania grantów i dofinansowań, ale tez info o programach pomocowych - tylko trzeba poszukać.

Tak poza tym - jeśli chcesz otworzyć dom weselny, mogłabyś od razu wystartować również z cateringiem, albo mieć już jakąś upatrzoną firmę. Do sali tanecznej - koniecznie nagłośnienie i oświetlenie.

Dziewczyny, czytajcie wątki :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-28 23:56 przez male_p.

Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:54:57

Gdzies na szafie ktos pisal o dotacjach, trzeba miec doskonaly projekt i wiedziec skad ciagac kase. znajoma szafiarki podobno napisala projekt o dotacje na 400tys. zl.

Idealny dom weselny.

28 paź 2010 - 23:58:53

ale dofinansowanie to nie wszystko. najczęściej jest tak, że aby dostać kasę, musisz mieć wkład własny, porównywalny do kwoty, o którą się starasz. albo jest tak, że dostajesz kasę jako zwrot wydatków - po tym, jak sama je poniesiesz.
poza tym projekt/ wniosek to też nie wszystko. jesli starasz się o dofinansowanie z urzędu pracy, musisz być ok 3 miesięcy zarejestrowana jako bezrobotna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-29 00:00 przez male_p.

Idealny dom weselny.

29 paź 2010 - 00:08:52

Cytat
male_p
ale dofinansowanie to nie wszystko. najczęściej jest tak, że aby dostać kasę, musisz mieć wkład własny, porównywalny do kwoty, o którą się starasz. albo jest tak, że dostajesz kasę jako zwrot wydatków - po tym, jak sama je poniesiesz.
poza tym projekt/ wniosek to też nie wszystko. jesli starasz się o dofinansowanie z urzędu pracy, musisz być ok 3 miesięcy zarejestrowana jako bezrobotna.

Super, dzieki za pomoc.

W przszlym roku ide na studia (rocznikowow bede miala 21lat).
Chce isc na sandywaistyke-spec. tlumacz. W sumie moglabym isc na hotelarstwo - mialabym duza wiedze na temat prowadzenia tego biznesu.
Ale rowniez dobrze moze skonczyc skandynawistyke, a w miedzy czasie uczeszczac na szkolenia dot. hotelarstwa itp.

Poki co nie mam wkladu, ale mysle ze juz za jakis rok bede szukac ziemi.

Moj chlopak tez jest za 'wlasnym' jest bardzo zorganizowany, zaradny itp. Jego ridzice maja firme, w ktorej on sam sie udziela i wydaje mi sie ze na plus. Glowa do interesow.

On zadbalby o kucharzy - smakosz, a ja o wystroj - to co lubie.

A czy jest wsrd was kobieta, ktora ma wlasna restaryacje/cattering/sale weselna? Albo ktos z bliskiej rodziny?

Idealny dom weselny.

14 gru 2018 - 08:35:46

Na weselu najważniejsze są tańce, dlatego niedopuszczalne są jakieś kafelki czy wykładzina jako parkiet. Domy weselne powinny mieć drewniane podłogi taneczne, coś takiego jak te oferowane przez meblebankietowe.pl

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 1/5

Idealny dom weselny.

15 gru 2018 - 11:25:17

Gdybym miała fundusze sama otworzyłabym taki idealny dom weselny :) Przede wszystkim z pysznym jedzeniem bo gość najedzony to gość zadowolony :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Imprezowa kolekcja H&M