Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

27 sty 2016 - 16:03:21

Witajcie Szafiarki.
Zajrzałam dziś do SH i powiem Wam, że ceny mnie po prostu powaliły. Sukienki, naprawdę takie sobie minimum 32 zł za sztukę, najzwyklejsze t-schirty 12 zł. Takie koszulki bokserki 10 zł i niektóre zmechacone, rozciągnięte,a niektóre tylko w dobrym stanie. Znalazłam bluzkę mgiełkę, która kosztowała 5 zł. Myślę sobie no szok, taka cena...a tam rozpruty materiał przy rękawie i zaciągnięty przód ściana Sukienka 10 zł, ale cała poplamiona. A...i nie był to dzień dostawy, bo dostawa w poniedziałek, a dziś już środa.
Powiedzcie mi proszę jak to wygląda u Was? Bo jak zerkam na wątki o perełkach z SH, albo na filmy na YT, to dziewczyny robią mega zakupy za grosze. A u nas są zwykłe szmaty z HM, Atmosphere, Ginatricot za większą kasę niż na przecenach nowych ciuchów w sieciówkach. Żeby jeszcze te ciuchy były jak nowe, jakichś dobrych firm, oryginalne...a tu mówię Wam, no po prostu szmaty.
Czy macie w swoich miejscowościach szmateksy, w których jest tanio i można coś fajnego znaleźć, czy to już taka ogólna tendencja, że wcale one nie są tańsze niż sieciówki? Jakie są Wasze obserwacje i doświadczenia?
Jestem bardzo ciekawa jak to jest gdzieś indziej.

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

27 sty 2016 - 16:12:58

w warszawie masz róznie za 100 zł za kg ale mozna tez taniej dorwac rzeczy na wagę od 54- 24 w zależnosci od dnia . ja zawsze patrze na materiał, i na wykonanie bo marka akurat mnie nie interesuje. wiem ze w mniejszych miejscowosciach mocno przeginaja z cenami jesli chodzi o sh a i ich jakosc pozostawia wiele do zyczenia jest np. taka sieciówka apadol i moim zdaniem oni wełasnie przeginaja jest tez inna sieciówka gdzie na metkach jest narysowany wieszaczek i oni tez czesto przeginaja z cenami ale moze ja stałam sie poprostu wybredna ;)

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

27 sty 2016 - 17:50:10

Dzięki za odpowiedź. Może rzeczywiście to kwestia braku konkurencji- to nie było w dużym mieście.
A co do metek, to zwróciłam na nie uwagę własnie dlatego, że te ubrania nie były jakimiś perełkami, nie były wyjątkowe, tylko takie właśnie sieciówkowe. I jeszcze na dodatek większość to te najtańsze sieciówki. A mówię o tym dlatego, że znam ceny w tych sklepach i wiem, że gdy są przeceny, to nowe ciuchy można kupić właśnie za takie ceny jak w naszym SH już znoszone.
Ubolewam nad tym dlatego, że marzyło mi się kupowanie ciekawych, niepospolitych ubrań za grosze ;) Ale chyba nic z tego nie wyjdzie:)

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

27 sty 2016 - 19:03:55

wiesz wystarczy brac przykład z Jacykowa który wyszukuje w sh jakies ciuchy potem je przerabia i to ma sens. Szukanie w sh najnowszych kolekcji dostępnych w sieciówkach właśnie powoduje to że ludzie się zrażają a przeciez z kazdego ciucha mozna wyczarowac super zestaw trzeba tylko chciec i byc kreatywnym

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

27 sty 2016 - 19:59:07

Jeśli chodzi o sieciówki w sh z mojego terenu to mam podobne spostrzeżenia co Starababa. W ogóle wydaje mi się, że ostatnio to wycenia tych rzeczy jest na zasadzie, że o metka jakaś to i cena w górę. Jeszcze jakiś czas temu to widywałam w sh popularne sieciówki, ale jakość była zdecydowanie lepsza od tej co w galeriach. Niestety mam wrażenie, że i to się zmieniło na gorsze, ale może to tylko moje odczucia.

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

27 sty 2016 - 20:30:37

Rzadko kiedy warto robić w wycenionych Sh bo faktycznie się nie opłaca, często podziurawione, czasem trafie fajne ubrania w Poznaniu na Gwarnej jest taki duży ale ceny rosną ok 70 zł w dzień dostawy i sporo ludzi,ale fajną koszulkę w 2 dzień można kupić za ok 5-8 zł na wagę, a czasem się znajdą perełki sweter miły długi bez guzików w dzień wyprzedaży za 10 zł :), więc warto obczaić wiele w okolicy,



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-27 20:31 przez karcia3600.

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

27 sty 2016 - 21:07:46

I tak, i nie. Też mam takie lumpeksy, gdzie np koszulka z krótkim rękawem kosztuje 40zł, ale mam też takie, w których kupuję świetne rzeczy po 1-5 zł. W poprzednim roku kupiłam 160 rzeczy za niecałe 750zł, a i tak przez pierwsze pół roku dopiero zaczynałam poznawać SH i kupowałam mało i drogo ;)

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

28 sty 2016 - 00:01:46

Cytat
karcia3600
Rzadko kiedy warto robić w wycenionych Sh bo faktycznie się nie opłaca, często podziurawione, czasem trafie fajne ubrania w Poznaniu na Gwarnej jest taki duży ale ceny rosną ok 70 zł w dzień dostawy i sporo ludzi,ale fajną koszulkę w 2 dzień można kupić za ok 5-8 zł na wagę, a czasem się znajdą perełki sweter miły długi bez guzików w dzień wyprzedaży za 10 zł :), więc warto obczaić wiele w okolicy,

Niestety w dużych miastach np. w Poznaniu czy Krakowie przesadzają z cenami. Jak widzę cenę za płaszcz używany z domieszką wełny ok 50% za 100 zł to zastanawiam się kto to kupuje.

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

28 sty 2016 - 09:16:29

Cytat
Zuzanna25
Cytat
karcia3600
Rzadko kiedy warto robić w wycenionych Sh bo faktycznie się nie opłaca, często podziurawione, czasem trafie fajne ubrania w Poznaniu na Gwarnej jest taki duży ale ceny rosną ok 70 zł w dzień dostawy i sporo ludzi,ale fajną koszulkę w 2 dzień można kupić za ok 5-8 zł na wagę, a czasem się znajdą perełki sweter miły długi bez guzików w dzień wyprzedaży za 10 zł :), więc warto obczaić wiele w okolicy,

Niestety w dużych miastach np. w Poznaniu czy Krakowie przesadzają z cenami. Jak widzę cenę za płaszcz używany z domieszką wełny ok 50% za 100 zł to zastanawiam się kto to kupuje.
w mniejszych miejscowosciach jest podobnie jak nie gorzej:( ja teraz na ferie z dzieckiem jade do rodziców i tam pobuszuje po sh i moze uda mi sie cos upolowac chodz stałam się mega wybredna i mam specyficzny gust więc myślę ze łowy powinny być udane :D

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

28 sty 2016 - 10:02:00

U mnie w mieście to samo :( Za cenę sukienki w SH kupię nową w jakiejś galerii. Ceny w niektórych SH za głupią kiecę to 80-250zł, LUDZIE! Lubię mieć dobrej jakości markowe ubrania, ale to już przesada.

Za mgiełki wołają 20-50 zł, gdzie normalnie pewnie płacą za nie jakieś 1-2 zł. Rozumiem, że trzeba taniej kupić, drożej sprzedać, ale bez przesady...

Po kilku wizytach w stacjonarnych sh w moim mieście, zaczęłam się rozglądać za jakimiś szmateksami w internecie, powiem wam, że jest tego trochę i ceny o wiele niższe. Mój ulubiony sh to gabciuch.pl, kiedyś kupowałam też na też vintageshop.pl, ale od jakiegoś czasu już chyba nie istnieją. :/

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

28 sty 2016 - 10:09:03

Ja mam u siebie (Bielsko-Biała) świetny,potężny lumpeks :) są tam 2 wielkie hale podzielone na 2 części: rzeczy na wagę i wycenione. Wszystko na wieszakach,pełna kultura :)
Wiadomo,bardziej opłaca się kupować rzeczy na wagę (ostatnio jak byłam kg był po 18zł),a można znaleźć naprawdę fajne rzeczy,tylko trzeba uważać na plamy czy dziury.
A na wycenionych są rewelacyjne ubrania,bluzki czy swetry są średnio po 15-18zł. Według mnie to i tak się opłaca,bo bardzo często znajduję tam rzeczy firmowe,nawet jeszcze nowe z metką lub takie,które jeszcze niedawno były np w H&M po cenie kilkukrotnie wyższej.

Trzeba mieć tylko mnóstwo czasu,bo obejrzenie wszystkiego zajęłoby chyba cały dzień :D
Często zaglądam też do takiego osiedlowego,małego lumpeksu. Kobietka ma głównie sukienki po 20-30zł,ale są rewelacyjne. Przeważnie jeszcze nowe z metkami. W lecie kupiłam nowiutką sukienkę z Reserved za 20zł,gdzie cena z metki to 99zł :)

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

28 sty 2016 - 14:26:53

U mnie różnie bywa, osobiście akurat w okolicy nie mam żadnego dobrego lumpeksu, a w tych co byłam ceny faktycznie z kosmosu. Natomiast w okolicy poprzedniego miejsca zamieszkania nadal zaopatruje się moja mama i kuzynki, i wynajdują fajne, niedrogie a dobre jakościowo i często dobrych firm ubrania.

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

28 sty 2016 - 17:01:17

@Amelia 25, nie dość, że mieszkasz w takim pięknym mieście, to jeszcze masz fajnego lumpa- zazdroszczę:)
Ja mam zamiar poszukać jeszcze innych SH, może jest jakiś, w którym płaci się za kilogram. Ten drogi jest bardzo popularny u mnie i nawet nie wiem, czy są jeszcze jakieś, ale zakładam, że tak. Zrobię porównanie cenowe.

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

28 sty 2016 - 23:03:08

Tylko ja nie rozumiem sprzedających dlaczego wystawiają ubrania podziurawione mocno , czy ludzie to naprawdę kupują? Czasem widzę pod lumpeksami tłumy przed otwarciem w dniu wyprzedaży gdzie jest już wszystko wybrane.

Niskie ceny w SH- prawda czy mit?

28 sty 2016 - 23:15:53

hej :) ja na SH w moim mieście nie mogę narzekać. Najczęściej kupuję w najtańszy dzień gdzie cena to ok.2zł/szt lub na torby, kiedyś wyszło ok.0,90zł/sz hehe :D W innym jest 1,99zł/kg też całkiem spoko.
Najciekawszy jest moment otwarcia sklepu w dzień najtańszy to się nazywa prawdziwa walka :D

Z rok temu też byłam przerażona co do cen w SH, a zazwyczaj wtedy robiłam zakupy w dość dużym i popularnym, ceny w porównaniu z moim aktualnym ulubieńcem są tam ogromne...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zdobycze wczorajsze