Obecnie rozmawiamy o:

Dom - remont i budowa

gorący temat

maszyny przemysłowe

godzinę temu

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zara zwroty

27 sty 2015 - 12:32:44

Hej mam pytanie, pewnie trochę głupie ale może ktoś mógłby mi pomóc :)
Zamówiłam coś online na stronie zary. Niestety okazało się za duże i chciałabym to oddać. Na paragonie znalazłam informację że zwrotu mogę dokonać w ciągi 1 miesiąca od daty wysłania zamówienia z ich magazynu. I tutaj właśnie mam pytanie. Skoro zamówienie wysłano 31 grudnia, to według mojego myślenia czas na zwrot mam do 31 stycznia (1 miesiąc). Zastanawia mnie tylko to czy oni właśnie tak to liczą - 1 miesiąc czyli od 31 grudnia do 31 stycznia. Czy może 1 miesiąc to 30 dni? Nigdy nie zwracałam niczego tak na ostatnią chwilę dlatego właśnie nurtuje mnie to pytanie. Teoretycznie jutro mija 30 dni od wysyłki więc zastanawiam się czy nie powinnam się pośpieszyć z tym zwrotem :)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

zara zwroty

27 sty 2015 - 12:40:50

Nie wiem. Ale masz nr do obslugi klienta to zadzwon i zapytaj.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

zara zwroty

27 sty 2015 - 12:41:19

A na stronie sklepu nie pisze ?

Edit: Pisze tak:
"Zwrotu produktów można dokonać zawsze w ciągu 1 miesiąca od daty otrzymania e-mail potwierdzającego wysyłkę zamówienia."



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-27 12:43 przez malmie.

zara zwroty

27 sty 2015 - 12:45:28

no właśnie 1 miesiąc ale nie niektórzy liczą jeden miesiąc jako 30 dni dlatego mnie to zastanawia

zara zwroty

27 sty 2015 - 12:51:33

Sięgamy do przepisów Kodeksu cywilnego (który reguluje sprawę czynności prawnych dokonanych między osobami prywatnymi i firmami).

art. 112 Termin oznaczony w miesiącach kończy się z upływem dnia, który nazwa lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu (...) reszta nie dotyczy

Zatem bieg zaczyna się 31.12 i kończy 31.01

zara zwroty

27 sty 2015 - 13:40:23

Cytat
SunFlower23
Sięgamy do przepisów Kodeksu cywilnego (który reguluje sprawę czynności prawnych dokonanych między osobami prywatnymi i firmami).

art. 112 Termin oznaczony w miesiącach kończy się z upływem dnia, który nazwa lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu (...) reszta nie dotyczy

Zatem bieg zaczyna się 31.12 i kończy 31.01
ok. dziękuję za odpowiedź :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czółenka na prezent