Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 11 12 --> ->|

jak często kupujecie ciuchy?

24 mar 2014 - 13:21:59

Nie wiem jak tak można, ja kupuję ciuchy raz na kilka miesięcy ..

jak często kupujecie ciuchy?

24 mar 2014 - 13:28:27

Mniej niż bym chciała ;) Zwyczajnie nie stać mnie na cotygodniowe zakupy, ale wychodzę z założenia, że lepiej kupić sobie coś raz na miesiąc/dwa miesiące, niż obudzić się po roku i zorientować się, że buty dziurawe, kurtka wyblakła, a w torebce urwało się ucho. I wtedy tragedia bo nie ma pieniędzy na nowe:p Wolę z każdej wypłaty kupić sobie jeden drobiazg, niż później wydawać od razu większą kwotę. Ale to już kwestia organizacji. Można odkładać z każdej wypłaty jakąś niewielką kwotę i zaszaleć z BIG zakupami na wyprzedażach :)

jak często kupujecie ciuchy?

24 mar 2014 - 13:34:03

Uważam, że masz problem :)
Ja nowych rzeczy nie kupuję praktycznie wcale. Tydzień temu kupiłam buty, a wcześniej w sklepie kupiłam coś w listopadzie. Czasami znajdę coś w sh za grosze i to tyle z moich zakupów :)

jak często kupujecie ciuchy?

24 mar 2014 - 19:54:10

Myślę, że wiele dziewczyn z Szafy i nie tylko tak ma... Wiele moich znajomych również. Też uważam, że kupuję za dużo i za często, choć zawsze staram się kupować tzw. okazje,czyli nie przepłacać. Dobrym pomysłem (u mnie) jest wyznaczanie sobie miesięcznych limitów, np 250-300 zł/lub mniej spisywanie wszystkich zakupów na kartce lub w excelu ;-), omijanie sklepów, chodzenie z paroma złotymi w portfelu czy bez karty ;-) Wiem, łatwo radzić, a samemu popełnia się te błędy... Dobry pomysł to tez sprzedaż ciuchów, ponieważ szybko mi się nudzą sprzedaję rzeczy ubrane max.kilka razy, za niska cenę. I zasada: sprzedam coś, to moge sobie kupić coś nowego. Z drugiej strony człowiek zarabia więc dlaczego "paru złotych" w miesiącu ma sobie odmówić na ciuchy (jeśli oczywiście inne potrzeby zabezpieczone)?

jak często kupujecie ciuchy?

14 kwi 2014 - 12:55:42

mi się zdarza nawet kilka ciuszków w tygodniu,ale jest też tak że cały miesiąc jedna rzecz,jednak zależy u mnie to od tego czy mam kasę,bo jeśli nie to odpuszczam:) no i najczęściej kupuje coś przecenionego czy w ciuszkach:)

jak często kupujecie ciuchy?

02 paź 2014 - 13:09:34

Wybacz autorko, ale to co piszesz o Twojej niepohamowanej chęci posiadania jakiegoś ciuchu świadczy o tym, że masz spory problem ze sobą. Nie dość, że nie potrafisz się ograniczyć, to jeszcze okłamujesz męża i masz obsesję na punkcie zakupów.
Polecam terapię szokową i zero zakupów przez co najmniej 2 miesiące, albo wizytę u psychologa (albo i jedno i drugie). A jak nie potrafisz się ogarnąć sama, to zlikwiduj swoją kartę do bankomatu i niech gotówkę (wyłącznie na najpotrzebniejsze rzeczy) wydziela Ci mąż.
W ogóle Cię nie rozumiem, nie rozumiem jak można żyć zakupami. Nie wiem czy tak nudne masz życie i nie ma w nim żadnych pasji, czy zainteresowań, że tak się nakręcasz tymi zakupami czy jak? W głowie masz tylko buciki, torebki, lakiery do paznokci, chyba nie ma tam miejsca na jakąś dobrą książkę czy film:/ Smutne:/ Pewnie, że czasem można na coś "zachorować", ale na litość boską nie co tydzień.

[EDIT] STARY WĄTEK, Z PAŹDZIERNIKA, ALE 2013 R. ODŚWIEŻONY PRZEZ POPRZEDNICZKĘ Z REKLAMĄ.
Niestety dopiero teraz zauważyłam datę:/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-02 13:17 przez justangel.

jak często kupujecie ciuchy?

02 paź 2014 - 13:32:37

Ochotę na to żeby coś sobie kupić to ja mam co dzień:) Ale staram się być rozsądna w kupowaniu bo mam sporo innych wydatków a fajnie byłoby też coś odłożyć...
a tak na prawdę kiedy w tym wszystkim miałabym chodzić?
Myślę, że potrzebę posiadania czegoś nowego, czegoś na topie napędzają nowe kolekcje, niby ''niższe ceny'' i przede wszystkim media, które krytykują gwiazdy, które np. ''gdzieś już były w tej sukience'' .
Pewnie, ze czasem można sobie kupić coś droższego. Ale na wyprzedażach można naprawdę znaleźć dużo fajnych rzeczy!

jak często kupujecie ciuchy?

02 paź 2014 - 13:45:26

Cytat
sroczka10014
Hehe zabawne kupujemy i chowamy przed mezem a potem mowimy ze to stare mimo ze ma jeszcze metke:):):)
Dokladnie :D Ostatnio statam sie powstrzymywac od kupowania tzw. 'Byle czego' staram sie robic zakupy na wyprzedarzach, lub korzystam z kuponow promocyjnych ;-)

jak często kupujecie ciuchy?

02 paź 2014 - 13:46:14

widze, że nie jestem sama... ja 2 razy w miesiącu to jest minimum, nawet jak nie mam już kasy, nie pojde np. do lekarza, ale pójde na zakupy. paranoja

jak często kupujecie ciuchy?

02 paź 2014 - 15:14:44

Cytat
makeupkit
widze, że nie jestem sama... ja 2 razy w miesiącu to jest minimum, nawet jak nie mam już kasy, nie pojde np. do lekarza, ale pójde na zakupy. paranoja

masz rację :)

jak często kupujecie ciuchy?

04 paź 2014 - 21:05:41

Ja mam takie "napady kupowania" 2-3 razy do roku szczególnie w okresach zmian pogodowych lato zima czy zima-wiosna, wtedy chodze po sieciówkach, ciucholandach czy internecie ciuchów które mi wpadły w oko gdy przeglądałam blogi czy magazyny modowe. Staram się szukać okazji czy fajnych rzeczy w sh i zazwyczaj jest tak że nie wracam z niczym. Swój budżet ratuje tym że sprzedaje poprostu w czym niechodze czy to co mi się niepodoba. Napoczątku serce boli gdy trzeba się rozstać z ciuchem hehe ale wtedy mówie sobie że miałam to 2 razy na sobie więc po co ma leżeć dalej ;)

jak często kupujecie ciuchy?

06 paź 2014 - 17:02:13

Ciuchy kupuje niespecjalnie często, bo wolę mieć niewiele, ale klasyczne, dobrze dopasowane i porządne ubrania. Częściej kupuje torebki i dodatki, bo one całkiem zmieniają strój. Klikam na allegro zazwyczaj, albo sobie wyszukuje jakieś fajne strony w necie. Ostatnio się uparłam na etorba.pl i już 3 modele od nich mam - tak żeby pasowały do butów ;)

jak często kupujecie ciuchy?

09 paź 2014 - 22:52:03

to zalezy, jak mam pieniadzy wiecej to kupuje jak szalona:D Ale zaczełam kupowac z głowa od paru lat, tzn. w sumie kupuje wiecej bo wynika to z wyzszych zarobków, ale te zakupy sa bardziej przemyslane, nie wpadam do sklepu i nie kupuje wszystkiego co popadnie a raczej rzeczy, które mi pasują do innych ubrań. Ostatnio też wiecej książek:) W każdym miesiącu coś kupie, czasem wiecej, czasem mniej.
Akurat ja zbieram zawsze paragony z zakupów (nie liczac zywnosci i kosmetyków) i pod koniec roku podliczam ile w danym wydałam:)

jak często kupujecie ciuchy?

09 paź 2014 - 22:57:53

Za często... za dużo. Już nie mam miejsca w szafach ale chęć posiadania czegoś nowego, ładnego jest silniejsza :P

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

jak często kupujecie ciuchy?

15 paź 2014 - 10:54:21

Ja co miesiąc praktycznie muszę sobie coś kupić. Tańszego albo droższego ale robię sobie takie prezenty :)
Co sobie zamówiłam w zeszłym miesiącu? Nowe conversy. Zbliża się zima ale przydadzą mi się do chodzenia w pracy ponieważ buty najwygodniejsze. Zamawiałam w taniozchin: http://sklepzchin.pl/ - cena 40 zł :P
Tak więc szkoda było nie skorzystać z okazji.
W tym miesiącu na pewno będę musiała sobie zrobić pewien porządek w szafie bo ciuchów mam bardzo wiele i szczerze to mało już mam miejsca na nowe zdobycze.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Moje łowy