Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:38:38

Tak jak w temacie zamówiłam sobie torbę marki ADIDAS, nową, niby właścicielce nie pasowała do stylu i postanowiła ją sprzedać za 100 zł .
Torba przyszła nowa, bo to było czuć . Od razu zauważyłam, że torba jest nie oryginalna, torba jest czarna z białymi obszyciami* i złotym napisem "adidas";(komicznie to wygląda) . Zamek bez tak zwanego kwiatu tylko najzwyklejszy metalowy .
Chciałabym Was ostrzec przed kupowaniem na Tablicy . Tutaj przynajmniej możemy sobie wystawić komentarze i wszystko jakoś wyjaśnić .
I teraz mam problem czy iść z tą oszustką na ugodę, aby ona oddała mi pieniądze, a ja jej torbę czy zgłosić to na policję podpowiedzcie ..

ps Jeżeli któraś z Was ma na sprzedaż oryginalną torbę adidas na sprzedaż mieszczącą A4 niech do mnie napiszę .

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:41:22

czy w ogłoszeniu na portalu wyraźnie widniaj napis "oryginalna torba marki Adidas" czy po prostu torba z napisami Adidas?

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:43:02

najpierw bym do niej napisała o zwrot gotówki, jeśli by nie chciała tego zrobić albo unikała kontaktu zgłosiłabym na policję, jeśli w opisie miała, że torba jest oryginalna.

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:44:33

Wyraźnie było napisane, że torba jest oryginalna .
A jak napisałam do tej kobiety, że sprawę zgłoszę na policję to od razu napisała, że może oddać mi pieniądze .

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:44:57

handel podróbami jest karalny,nie bedzie chciała oddac kasy
to zgłoś na policję...

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:48:00

Skoro chce oddac pieniążki to nie ró więcej problemu tylko wyślij jej oficjalnego pismo drogą elektroniczną oraz wraz z torbą pisemnie, że odstępujesz od zawartej za pośrednictwem portalu umowy sprzedaży ze względu na wprowadzenie kontrahentki w błąd (rzekomo oryginalna torba okazała się podróbką). W razie braku zwrotu pieniądzy na numer konta 1234 (wpisz swoje dane do przelewu) w terminie 14dniowym liczonym od dnia przyjęcia paczki wszczynam postępowanie drogą cywilną oraz karną.

I tyle ;-)

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:48:57

no to o co Ci chodzi? bierz kasę odeślij torbę i po sprawie.... nie ma sensu iść na policję bo nic z tym nie zrobią

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:49:35

ja tam nie miałam problemów z kupowaniem na tablicy.. w ogóle nigdy niegdzie nie miałam jeszcze problemu ze sprzedającym. Teraz mam niestety z systemem PayU na Alledrogo.

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:50:21

Cytat
gansittoblue
ja tam nie miałam problemów z kupowaniem na tablicy.. w ogóle nigdy niegdzie nie miałam jeszcze problemu ze sprzedającym. Teraz mam niestety z systemem PayU na Alledrogo.

a co się stało? ;)

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:51:22

Cytat
SunFlower23
Skoro chce oddac pieniążki to nie ró więcej problemu tylko wyślij jej oficjalnego pismo drogą elektroniczną oraz wraz z torbą pisemnie, że odstępujesz od zawartej za pośrednictwem portalu umowy sprzedaży ze względu na wprowadzenie kontrahentki w błąd (rzekomo oryginalna torba okazała się podróbką). W razie braku zwrotu pieniądzy na numer konta 1234 (wpisz swoje dane do przelewu) w terminie 14dniowym liczonym od dnia przyjęcia paczki wszczynam postępowanie drogą cywilną oraz karną.

I tyle ;-)

Masz rację : )
Ale ja po prostu nie chciałabym żeby ta kobieta oszukiwała też inne dziewczyny .
A z drugiej strony dam sobie z tą sprawą spokój . Ważne, że odzyskam pieniądze, a ona swoją podróbkę .

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:55:08

Cytat
Magda678
Cytat
SunFlower23
Skoro chce oddac pieniążki to nie ró więcej problemu tylko wyślij jej oficjalnego pismo drogą elektroniczną oraz wraz z torbą pisemnie, że odstępujesz od zawartej za pośrednictwem portalu umowy sprzedaży ze względu na wprowadzenie kontrahentki w błąd (rzekomo oryginalna torba okazała się podróbką). W razie braku zwrotu pieniądzy na numer konta 1234 (wpisz swoje dane do przelewu) w terminie 14dniowym liczonym od dnia przyjęcia paczki wszczynam postępowanie drogą cywilną oraz karną.

I tyle ;-)

Masz rację : )
Ale ja po prostu nie chciałabym żeby ta kobieta oszukiwała też inne dziewczyny .
A z drugiej strony dam sobie z tą sprawą spokój . Ważne, że odzyskam pieniądze, a ona swoją podróbkę .
koszty wysyłek niech ci też zwróci

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:55:11

Skoro napisała, że odda pieniądze to nie ma sensu iść na policję..

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 15:56:30

Cytat
alibabato
koszty wysyłek niech ci też zwróci



absolutnie się zgadzam.

Tablicy.pl

26 sie 2013 - 16:08:30

Cytat
SunFlower23
Cytat
gansittoblue
ja tam nie miałam problemów z kupowaniem na tablicy.. w ogóle nigdy niegdzie nie miałam jeszcze problemu ze sprzedającym. Teraz mam niestety z systemem PayU na Alledrogo.

a co się stało? ;)


W sobote allegro miało jakąs awarie.. nie dało sie zalogować przez cześć dnia, nie mogłam nawet wysłąć przelewu. W końcu pieniadze poszły i do tj pory nie dotarły do systemu. mineło już jakieś 60 godzin od posłania pieniedzy i zastanawiamy sie ze spzredającym co robić.. chyba poczekam do jutra i zwróce sie do administracji.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sh Ostrów, Kalisz, Jarocin, Gostyń