Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Biżuteria chrześcijańska

22 gru 2016 - 10:27:40

Co myślicie o biżuterii katolickiej w formie urodzinowego prezentu? Myślę o różańcu w nieco innej formie, który chciałabym dać swojej przyjaciółce, np. w postaci bransoletki czy pierścionka. Na holyholy.pl czy innych tego typu sklepach z dewocjonaliami można znaleźć naprawdę piękną biżuterię.. Czy srebrna bransoletka-różaniec z jadeitowymi paciorkami może być odpowiednim prezentem? Oczywiście moja przyjaciółka jest wierząca i wydaje mi się, że taka delikatna ozdoba bardzo do niej pasuje

Biżuteria chrześcijańska

22 gru 2016 - 13:12:49

wybacz ale jedyną rzeczą która ja uznaję do noszenia są medaliki wszelkie rozańce czy w postaci pierscionka czy bransoletki sa jak dla mnie dziwne. wiara jest kazdego indywidualna i prywatną sprawa a obnoszenie sie z nia nie ma nic wspołnego z duchowoscia i jest nie na miejscu. Pamietaj że prezent musi cieszyc a nie wydawać ci sie ze do kogos pasuje. Pasować to moga spodnie, buty, sukienka, a nie rózaniec

Biżuteria chrześcijańska

22 gru 2016 - 22:11:59

Oj prezent dosc kontrowersyjny. Jestem wierząca ale nie wyobrażam sobie obwieszać się tego typu biżuterią, dlatego nie ryzykuj bo mozesz urazić koleżankę. Lepiej postaw na cos modnego i na czasie typu delikatny wisiorek ze znakiem nieskończoności. Ja taki kupiłam kumpeli i nosi go dumnie :)

Oj prezent dosc kontrowersyjny. Jestem wierząca ale nie wyobrażam sobie obwieszać się tego typu biżuterią, dlatego nie ryzykuj bo mozesz urazić koleżankę. Lepiej postaw na cos modnego i na czasie typu delikatny wisiorek ze znakiem nieskończoności. Ja taki kupiłam kumpeli i nosi go dumnie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-22 22:11 przez czokoszok1992.

Biżuteria chrześcijańska

22 gru 2016 - 22:36:10

Jakoś nie przemawiają do mnie tego typu ozdoby. Podobnie jak odzież z symbolami Polski Walczącej. Uważam to za profanację symboli. Wiara i modlitwa to sprawy z którymi nie należy się obnosić w formie błyskotek. Różaniec ma swoje miejsce podczas modlitwy a nie na paluchach trzymających parówę lub wiewając się beztrosko przy sprzątaniu kupy pupila:).

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Biżuteria chrześcijańska

23 gru 2016 - 22:51:47

Kiedyś miałam taki różaniec-obrączka i myślę, że różaniec w takiej formie to bardzo fajny upominek dla kogoś, kto jest wierzący.

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

Biżuteria chrześcijańska

29 gru 2016 - 20:48:52

Wydaje mi się, że to dobry pomysł. Sama kiedyś dostałam podobny prezent, noszę do dziś i bardzo sobie chwalę. Tym bardziej, że dzisiaj biżuteria chrześcijańska jest naprawdę piękna... na wspomnianym przez Ciebie sklepie internetowym znalazłam śliczne bransoletki z aniołkami, które zamierzam sprezentować swojej chrześnicy. Czy noszenie religijnych symboli jako wyraz własnej wiary i przekonań może być uznane za profanację? Moim zdaniem nie..

Biżuteria chrześcijańska

29 gru 2016 - 21:49:13

a może bransoletka " ryba "– znak pierwszych chrześcijan i symbol Jezusa Chrystusa.



Biżuteria chrześcijańska

30 gru 2016 - 15:50:32

@Polaris3
@martynawx
Te bransoletki są bardzo ładne i subtelne.
Na pewno lepsze niż różańce w formie pierścionków.

Ja również podzielam poniekąd zdanie @alicja70.
Uważam,że nieco nie na miejscu jest eksponowanie symboli religijnych-a na odzieży już zupełnie (jak dla mnie).
Te bransoletki są dość delikatne i dlatego moim zdaniem...przejdą.
(jeśli już)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Biżuteria chrześcijańska

30 gru 2016 - 16:41:33

Mnie takie bransoletki jakoś nie przekonują i raczej wyglądają na typowe ozdoby. Moja babcia nie rozstawała się z takim podobnym różańcem i modliła się na nim. Nie uważam, że różaniec na palec to jest tylko pierścionek dla wierzącego np. dla mojej babci to nie była tylko ozdoba, a zresztą Ona chyba w ogóle w kategorii ozdób tego różańca nie traktowała.


Biżuteria chrześcijańska

31 gru 2016 - 10:22:47

Martynawx 2 lata temu moja chrzestna przywiozła mi z Meksyku medalik z Matką Boską z Gwadelupe, nigdy bym wcześniej na to nie wpadła, że ten prezent będzie zawsze przy mnie. Dlatego uważam, że podarowanie komuś medalika czy różańca jest jak najbardziej na miejscu. Biżuterii mam całą szufladę w szafie do koloru, do wyboru (he he wczoraj po raz kolejny robiłam w niej porządki), a ten medalik jest jedyny w swoim rodzaju i bardzo wyjątkowy :)

Biżuteria chrześcijańska

22 sty 2017 - 14:21:19

@martynawx ja dla mojej młodszej siostry wybrałam, też na holyholy.pl właśnie srebrną bransoletkę z poziomym krzyżykiem, i delikatnymi cyrkoniami. Bransoletka jest naprawdę śliczna! Bardzo się spodobała... oczywiście siostra jest osobą wierzącą. Jak dla mnie eksponowanie symboli religijnych przez kogoś kto się z nimi utożsamia jest jak najbardziej na miejscu i nie widzę w tym niczego dziwnego, choć prawdą jest, że krzyż coraz częściej bywa traktowany jako symbol graficzny i niestety niewiele ma wspólnego z poglądami osób, które go noszą...

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 2/5

Biżuteria chrześcijańska

22 sty 2017 - 19:37:00

Ja nie rozumiem tego typu biżuterii

Biżuteria chrześcijańska

23 sty 2017 - 11:28:56

Ten wątek jest bezsensowny. Widać to, że jedna osoba pozakładała kilka kont i promuje jakąś stronę z dewocjonaliami...ehh

Biżuteria chrześcijańska

23 sty 2017 - 14:38:01

to mnie się nie podoba .
Różaniec to różaniec , krzyz to krzyż symbolika religijna a nie jakaś ozdoba
To tylko artysci rewiowi i patałachy wymyślili takie fanaberie..

Biżuteria chrześcijańska

24 sty 2017 - 13:01:01

To chyba średni prezent :P Not

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Która bluzka do spódnicy?