Obecnie rozmawiamy o:

przyjazne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

30 minut temu

elektryka sklep

36 minut temu

wakacje last minute

51 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Za 2 tygodnie mam wesele koleżanki. Kupiłam ostatnio piękną białą rozkloszowaną sukienkę- myślicie, że wypada iść na wesele w białej sukience? Jeśli np dobrałabym wyraziste dodatki w intensywnym kolorze.
Doradźcie bo czasu coraz mniej i nie wiem, czy kupować kolejną sukienkę :(

jest tyle pięknych sukienek w delikatnych kolorach, na pewno coś wybierzesz :) moim zdaniem nie wypada iść w białej sukience- ten kolor jest zarezerwowany dla Panny Młodej. Byłam na weselu, gdzie dziewczyna miała "małą białą" i kolorowe dodatki, każdy komentował, że nie popisała się ze strojem :P

Ostatnio miałam ten sam problem... Kupiłam sobie w New Yorkerze cudną małą białą i niestety naczytałam się w necie, że nie wypada, bo tylko panna młoda moze bć ubrana na biało, więc poszłam w czarnej...

A najlepsze jest to, że na weselu min. 10 kobiet było ubranych na biało! Już zgłupiałam. W sierpniu mam kolejne wesele i dalej mam dylemat, czy założyć tę białą sukienkę...?

witam,ja osobiście bym nie poszla,to jest swieto panny młodej i jakos bialy kojarzy mi sie z suknia panny mlodej,kiedys bylam na slubie i ktos tez mial sukienke biala to kazdy plotkowal ze nie wypada,pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

Ja nie rozumiem takiego podejścia. Fakt - to panna młoda powinna królować na weselu, ale jeśli ktoś z gości założy białą skromną sukienkę to nie wydaje mi się żeby to był problem... Ecru też zarezerwowany dla panny młodej,inne jasne pastelowe też, bo i w takich kolorach widziałam suknie panien młodych???

Sukienkę mam mniej więcej taką, jak ta po lewej.
Myślicie, że jak założę kolorowe dodatki, to będzie ok?


Ja już raz byłam w białej i teraz idę po raz kolejny. Jeśli panna młoda ma z tym problem to jest głupia i zakompleksiona.

Niedawno podobny temat poruszony był na blogu Styloly. W komentarzach też dziewczyny strasznie krytykowały osoby, które zakładają/mają zamiar założyć białe sukienki na wesele.

Z jednej strony sukienka jak sukienka, jeśli jest skromna to moim zdaniem OK, chyba, że ktoś założyłby biała i długą, to wtedy zdecydowanie można powiedzieć, że przesada i pomysł średni... konflikt

tu nie chodzi o to czy panna młoda ma problem czy też nie.

ślub i wesele to jest swięto państwa młodych i biała sukienka i garnitur są zakładane po to, aby się wyróżnić i zaprezentować z najlepszej strony. i żadna z uczestniczek przyjęcia nie powinna zakładać białej sukienki, gdyż to jest kolor panny młodej, który ma symbolizować jej czystość i niewinność.

tyle kolorów macie do wyboru, dlaczego tak sie upieracie na tę biel?!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-14 13:55 przez kamyka1.

Założenie białej sukienki na nie swój ślub jest ogromnym nietaktem.
Nie chodzi już nawet o to czy młodej się to spodoba czy nie i co goście powiedzą.
Bel to w tym dniu kolor zarezerwowany dla Młodej Pary, to najważniejszy dzień w ich życiu i to oni mają lśnić ;)

pieprzenie kotka za pomocą młotka.. konflikt

ciekawe, że o takich rzeczach dowiaduję się z forum...
byłam na wielu weselach - NIGDY nie słyszałam o tym co zostało zapisane powyżej.

Cytat
kamyka1
tu nie chodzi o to czy panna młoda ma problem czy też nie.

ślub i wesele to jest swięto państwa młodych i biała sukienka i garnitur są zakładane po to, aby się wyróżnić i zaprezentować z najlepszej strony. i żadna z uczestniczek przyjęcia nie powinna zakładać białej sukienki, gdyż to jest kolor panny młodej, który ma symbolizować jej czystość i niewinność.

tyle kolorów macie do wyboru, dlaczego tak sie upieracie na tę biel?!
No właśnie, biel to kolor panny młodej, ma symbolizować czystość, niewinność, której obecnie rzadko która dochowuje. Dla mnie to czysta hipokryzja ze strony panien młodych, kiedy czepiają się o ten kolor u innych, kiedy dawno dziewicami nie są. Są inne kolory, ale też zakompleksionym laskom wychodzącym za mąż nie pasują-czerwony nie, bo za mocny, za bardzo przyciąga uwagę, pudrowy roż nie, bo podobny do białego, błękit to samo. Panny młode mocno przesadzają. Na moje wesele ludzie niech sobie przychodzą, jak chcą i tak będę na nim najlepiej wyglądać a moja suknia będzie olśniewająca (nie, nie będzie biała). I nie, nie ubieram bieli na cudze wesele, to brzydki kolor.

@Nataliaa_89 -i co, biały kolor sprawi, że młoda będzie lśnić na weselu?:p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-14 14:17 przez keyy.

Na swój sposób będzie lśnić. Przynajmniej w ten dzień powinna być w centrum i nadal uważam, że bały jest w tym dniu zarezerwowany tylko dla niej.

Cytat
Nataliaa_89
Na swój sposób będzie lśnić. Przynajmniej w ten dzień powinna być w centrum i nadal uważam, że bały jest w tym dniu zarezerwowany tylko dla niej.
No jak dla mnie to naiwne myślenie, wystarczy, że piękna kobieta o genialnej figurze i kiecce (nie białej), przyjdzie na wesele i zrobi furorę. Ja uważam, że biały jest dla panny młodej, która dochowała czystości do ślubu, w innym przypadku to hipokryzja.

Biel zarezerwowana dla panny młodej... tylko głupie baby mogą się kłócić o kolor sukienki. Faceci w tym przypadku są mądrzejsi. Panowie młodzi też mogliby się obrażać że ktoś ma taki sam garnitur jak on i on już nie jest wyjątkowy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kupię szpic Venezia szpilki