Obecnie rozmawiamy o:

Jaki fotelik samochodowy

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:22:51

witam Was dziewczyny. Mam pewien problem , moze ktoras z was sie na tym zna.
7.10.2013 dostalam umowe o prace na czas okreslony - 2 lata z 2-tygodniowym wczesniejszym wypowiedzeniem.wczoraj dostalam rozwiazanie umowy bez wypowiedzenia i nie znajac sie na tym podpisalam to :( na rozwiazaniu umowy byla data wczorajsza a nie data za dwa tygodnie. Nie sadzilam ze szefowa moze mnie tak oszukac. ja sie na tym po prostu nie znalam . myslalam ze wypowiedzenie jest od daty rozwiazania umowy a okazalo sie inaczej. czyli zostalam zwolniona z dnia na dzien. Czy da sie cos z tym zrobic jezeli podpisalam ten dokument ?

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:24:24

oj nie wiem. Czemu nie czytasz tego, co podpisujesz? A odprawę dostałaś?

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:25:49

ok, ale rozwiazanie umowy bez wypowiedzenia dostaje się z jakiegoś powodu. Jaki powód wpisał pracodawca? Zgadzasz się z nim, czy nie?

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:30:00

jeśli podpisałaś wypowiedzenie, które było w trybie natychmiastowym to automatycznie oznacza, że w pełni to akceptujesz. Dodatkowo takie wypowiedzenia muszą mieć podany powód - nawet jeśli Twój pracodawca napisał najgorsze to i tak już nie możesz się do tego odwołać bo już podpisałaś. Takie rzeczy załatwia się przed podpisaniem...ktoś daje CI wypowiedzenie, nie zgadzasz się z nim, nie podpisujesz i zgłaszasz sprawę do odpowiednich instytucji jeśli nie da się tego załatwić polubownie.

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:33:51

Najgorsze co mogłaś zrobić to podpisać:(
Skoro dostałaś wypowiedzenie to musisz wiedzieć za co bez powodu ludzi się nie zwalnia.
Jeśli chcesz się ratować leć do lekarza i ciągnij L4 i proś o wypisanie daty wcześniejszej wtedy wypowiedzenie może sobie wsadzić.

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:33:55

Cytat
aga_roxi4
jeśli podpisałaś wypowiedzenie, które było w trybie natychmiastowym to automatycznie oznacza, że w pełni to akceptujesz. Dodatkowo takie wypowiedzenia muszą mieć podany powód - nawet jeśli Twój pracodawca napisał najgorsze to i tak już nie możesz się do tego odwołać bo już podpisałaś. Takie rzeczy załatwia się przed podpisaniem...ktoś daje CI wypowiedzenie, nie zgadzasz się z nim, nie podpisujesz i zgłaszasz sprawę do odpowiednich instytucji jeśli nie da się tego załatwić polubownie.

Tu akurat się nie zgodzę, bo od każdego wypowiedzenia można się odwołać do własciwego Sądu Pracy. Autorko, przejdź się szybko po jakąs poradę prawną i pamiętaj, że na odwołanie masz tylko 7 dni.

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:37:06

powodem byla likwidacja stanowiska pracy-tak napisane jest. z tym ze stanowisko nie zostalo zlikwidowane tylko przeniesione a ja zostalam zwolniona poniewaz nie stac bylo mojej szefowej na oplacanie tylu pracownikow a ze ja bylam nowa to ja zostalam zwolniona. ja to czytalam tylko sie na tym nie znam. :(

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:40:03

Pracodawca ma prawo zwolnić cię z dnia na dzień bez okresu wypowiedzenia ,na wypowiedzenie po prostu pisze ,ze zwalnia cie z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia .Dwa pracodawca nie ma obowiązku podawania w formie pisemnej powodu zwolnienia podaje jedynie paragraf który jest ogólnikowy . Teraz jak już to podpisałaś to już nic z tym nie zrobisz ,gdybyś miała umowę na czas nieokreślony to jeszcze mogłabyś iść do sądu pracy a tak na umowie na czas określony nic z tym nie zrobisz.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-02 11:46 przez wenus28.

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:43:35

z tego co slyszalam to nie ma prawa mnie zwolnic z dnia na dzien i zostawic mnie bez pracy i srodkow do zycia. chyba ze jestem dlugo nieobecna w pracy.

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:45:21

Jeśli wypowiedzenie umowy leż y po stronie pracodawcy, powinnaś dostać odprawę. W Twoim przypadku równą miesięcznemu wynagrodzeniu.
Ale jeśli masz pewność, ze powód zwolnienia był lipny to możesz się przejść do PIP. Ale pamiętaj o 7 dniach.

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:46:38

Cytat
marchewka333
Cytat
aga_roxi4
jeśli podpisałaś wypowiedzenie, które było w trybie natychmiastowym to automatycznie oznacza, że w pełni to akceptujesz. Dodatkowo takie wypowiedzenia muszą mieć podany powód - nawet jeśli Twój pracodawca napisał najgorsze to i tak już nie możesz się do tego odwołać bo już podpisałaś. Takie rzeczy załatwia się przed podpisaniem...ktoś daje CI wypowiedzenie, nie zgadzasz się z nim, nie podpisujesz i zgłaszasz sprawę do odpowiednich instytucji jeśli nie da się tego załatwić polubownie.

Tu akurat się nie zgodzę, bo od każdego wypowiedzenia można się odwołać do własciwego Sądu Pracy. Autorko, przejdź się szybko po jakąs poradę prawną i pamiętaj, że na odwołanie masz tylko 7 dni.

i jesteś w błędzie od 2009 roku nastąpiły zmiany prawa pracy w związku z kryzysem i jak masz umowę na czas określony to pracodawca ma prawo zwolnić cię bez podania przyczyny ,gdy masz na czas niekreślony to musi podać przyczynę i wtedy można złożyć wniosek do sądu pracy .

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:48:19

Hmmm... A ta ustawa to nie przestała czasem obowiązywać w 2011 roku...?

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:49:34

Prawdopodobnie podpisałaś rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Jeśli tak to ciężko już coś zrobić, a jeśli to wypowiedzenie na którym znajduje się słowo "wypowiedzenie" to daj znać to Ci opiszę jak to jest ;)

Cytat
wenus28
Cytat
marchewka333
Cytat
aga_roxi4
jeśli podpisałaś wypowiedzenie, które było w trybie natychmiastowym to automatycznie oznacza, że w pełni to akceptujesz. Dodatkowo takie wypowiedzenia muszą mieć podany powód - nawet jeśli Twój pracodawca napisał najgorsze to i tak już nie możesz się do tego odwołać bo już podpisałaś. Takie rzeczy załatwia się przed podpisaniem...ktoś daje CI wypowiedzenie, nie zgadzasz się z nim, nie podpisujesz i zgłaszasz sprawę do odpowiednich instytucji jeśli nie da się tego załatwić polubownie.

Tu akurat się nie zgodzę, bo od każdego wypowiedzenia można się odwołać do własciwego Sądu Pracy. Autorko, przejdź się szybko po jakąs poradę prawną i pamiętaj, że na odwołanie masz tylko 7 dni.

i jesteś w błędzie od 2009 roku nastąpiły zmiany prawa pracy w związku z kryzysem i jak masz umowę na czas określony to pracodawca ma prawo zwolnić cię bez podania przyczyny ,gdy masz na czas niekreślony to musi podać przyczynę i wtedy można złożyć wniosek do sądu pracy .

Tak, ale nie może Cię zwolnić bez okresu wypowiedzenia...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-02 11:50 przez asienczak.

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:56:50

a czy teraz po rozwinieciu umowy moge isc na chorobowe? i jak to wyglada ?

rozwiniecie umowy-problem

02 mar 2014 - 11:59:39

Możesz iść, ale zwolnienia nie zanosisz do pracodawcy, a do ZUS.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

srebrna hot?