Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 09:34:35

Witam drogie mamy w czoraj moja 14letnia córka przyszła ze szkoły zapłakana drogą obgryzała paznokcie do krwi ponieważ przerwie zdawała Historie a kolega jej przeszkadzał ona krzykła do niego żeby siedział cicho tzn zamknij się powiedziała.Dyrektor to słyszał i zawołał ją czemu tak krzyczy itd że ona w strachu się nie przyznała to on powiedział że przez nią jej klasa nie pojdzie jutro na wycieczkę po czym Natalia przyznała się i powiedziałą że ona iść nie musi ale żeby jej klasa nie cierpiałą przez nią i poszłą. Ale oczywiście jak to on ma w zwyczaju stanowczo powiedział że nie bo jak się pytał jej kolegów z klasy kto tak powiedział wszyscy staneli murem za Natalią. Po czym wezwał wychowawczynie ich klasy swoją żone i zaczeli jej śmiać się w twarz przy całej klasie że ona nie zasłużyła na wycieczke bo nie uczy się jakoś super i powinna ponieść kare.CHCE DODAĆ ŻE NASZ DYREKTOR potrafi nasmiewać się z dzieci wyzywać i ubliżać.NIE MA SIŁY NA NIEGO GDYŻ MA POPARCIE W GMINIE. Była sytułacja zresztą nie jedna jak pani od polskiego śmiałą się z innych uczniów że są grubi czy w okularach jak moja córka jak zgłosili to do dyrektora to twierdził że jestezmy chorymi rodzicami a nauczycielka jest rewelacyjna.Niestety on powiedział to pani od polskiego który rodzic był i po tem dzieco miało jeszcze gorzej.Ten dyrektor wie że nic mu nie da sie zrobić bo kuratorium było nie raz ale po 5min wychodzi z usmiechem na twarzy.To co się u nas dzieje jest chore obcinanie dziecią włosow za błędy itd ale skargi do dyra nic nie pomagają w nic nie wierzy.Ja była wczoraj u niego ale z nim nie da się dogadać to moja córka winna jest i koniec masakra.CO WY BYŚCIE ZROBIŁY NA MOIM I INNYCH MATKACH MIEJSCU.

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 09:38:23

Wybacz, mało co zrozumiałam, a w obcinanie dzieciOM włosów za błędy nie uwierzę.

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 09:39:46

Cytat
motyl13
CO WY BYŚCIE ZROBIŁY NA MOIM I INNYCH MATKACH MIEJSCU.

Nauczyła się języka polskiego. Widać niedaleko pada jabłko od jabłoni.

W ostateczności zmieniłabym dziecku szkołę.

niezweryfikowana
Posty: 332
Ostrzeżenia: 1/5

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 09:40:58

Ja bym to zgłosiła... Przecież szkoła też komuś podlega z tego co pamiętam. Wysłać zbiorowe (wszyscy rodzice niech się podpiszą) zgłoszenie i na pewno coś z tym zrobią.

Cytat
19BaMbOoChA90
Wybacz, mało co zrozumiałam, a w obcinanie dzieciOM włosów za błędy nie uwierzę.


Jeżeli dzieje się to w małym miasteczku, gdzie nauczyciele są mocno wycofani to ja uwierzę. Ale takie coś zgłosiłabym już na policję.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-12 09:44 przez Passionate33.

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 09:46:46

Strasznie chaotycznie opisana jest ta historia!!!Napiszcie pismo zbiorowe(wy rodzice) do kuratorium, opiszcie naganne sytuacje, jakie doświadczają wasze dzieci i na pewno będzie jakiś odzew!!!

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 09:46:58

Kij ma dwa końce. Twoja córka, też niezbyt zachowała się na lekcji (pomimo tego, że to była już przerwa).
Dzisiaj szkoła to już nie jest to samo co kiedyś. Dzisiaj to jest "wolna amerykanka" - wygrywa ten co silniejszy i wszystkie chwyty dozwolone. Albo uczniowie gnębią nauczyciela, bo słabszy a oni w grupie odważni, albo nauczyciel gnębi ucznia.
A wygląda to mniej więcej tak:




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-12 09:47 przez wikijaja.

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 09:47:23

Strasznie to napisałaś, połowy nie da się zrozumieć. Co z tego, że gmina ich popiera, są wyższe organy, możesz do kuratorium oświaty skargę złożyć jeśli będzie trzeba.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-12 09:48 przez Sex_On_The_Beach.

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 09:54:04

Nic z tego nie rozumiem.

Naucz się pisać, bo już najwyższy czas, skoro masz czternastoletnie dziecko.

Poza tym ukaranie dziecka za mówienie do kolegi, żeby się zamknął, nie jest moim zdaniem żadnych znęcaniem się psychicznym.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-12 09:56 przez xAmyLeex.

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 09:54:20

Jeśli faktycznie taka sytuacja miała miejsce i nikt nie reaguje na przemoc w szkole,nawet kuratorium to na miejscu któregoś z dzieciaków nagrałabym telefonem ów nauczycieli w akcji. Szczerze powątpiewam w taką bezkarność i zmowę nauczycieli.Wiele się zmieniło przez ostatnie lata i przemoc w szkole jest surowo karana,a dzieci czują się bezkarne i pozwalają sobie często na zbyt wiele.To nauczyciele najczęściej są ofiarami uczniów,które są bezstresowo wychowane(taka moda).
P.S. Moja siostra jest nauczycielką ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-12 09:55 przez ynia88.

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 09:59:49

Przeniosłabym córkę do innej szkoły.
W trybie natychmiastowym, bo wątpię że jakiekolwiek skargi, zgłaszanie do kuratorium coś da.

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 10:02:03

Weź pięciu chłopów, podjedźcie po zmroku pod dom dyra, wyciągnijcie go z domu i postraszcie.

Działa.

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 10:02:37

Nie rozumiem co tam jest napisane.
Skoro Twoje dziecko ma AŻ tak przewalone w tej szkole to ją przepisz do innej (chociaż sama w to wątpię, niekiedy dzieci kłamią, że nauczyciel się na nich uwziął- w rzeczywistości nie chce im się uczyć i są pyskate).

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 10:05:22

Cytat
Slyth
Weź pięciu chłopów, podjedźcie po zmroku pod dom dyra, wyciągnijcie go z domu i postraszcie.

Działa.

Gratuluję pomysłowości! Na pewno każda dorosła osoba, mająca nastoletnie dzieci by tak zrobiła.
Cytat
kasiek18xd
Skoro Twoje dziecko ma AŻ tak przewalone w tej szkole to ją przepisz do innej (chociaż sama w to wątpię, niekiedy dzieci kłamią, że nauczyciel się na nich uwziął- w rzeczywistości nie chce im się uczyć i są pyskate).

Podejrzewam, że w przypadku córki autorki wątku tak właśnie jest. Po wypowiedzi mamusi wnioskuję, że córka zdolna raczej nie jest. Zresztą
motyl13 sama o tym napisała.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-12 10:10 przez cytraa.

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 10:06:40

nie jesem w stanie tego przeczytac..

PSYCHICZNE ZNĘCANIE SIĘ NA UCZNIACH

12 cze 2014 - 10:18:16

Przepraszam za pisownie ale mam komputer z norewską klawiaturą. Mieszkam na wsi dopiero od 5lat przeprowadziłam sie z Zakopanego zapisując córkę do szkoly usłyszałam tekst przyszlo dziecko z innego swiata nie skomentowałam tego. Tutaj żaden rodzic sie nie odezwie na wsi ksiądz dyrektor soltys są swieci. Nie twierdze ze moja córka jest swieta bo wiem jaka jest ale dyrektor nie ma prawa wyśmiewać sie z niej czy z innego dziecka przy calej klasie ze źle sie uczy. A co do pisma zbiorowego to tak jak pisalam nie ma takiej opcji wiem bo już rozmawiałam z rodzicami oni sie obawiają że jak nic sie nie zmieni to ich dzieci na tym ucierpią.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Giorgio armani Si