Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
bta92
polecam "FM". znajdz jakiegos konsultanta i zapytaj czy mają taki odpowiednik. Zapachy są identyczne tylko butelki inne.

tylko nie to! Zapach wcale nie jest identyczny, nie wspominając o trwałości.
oryginał to oryginał.
podróba to podróba.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-18 00:06 przez gilmore.

PERFUMY K*****A!!
Przepraszam, ale nie mam już siły na ten analfabetyzm..

Co do tego czy perfumy w sklepach takich jak Rossman czy Super Pharm są oryginalne to nie byłabym taka pewna. Pracowałam w SP i co nieco widzialam..

milensik podziel się z nami tym, co widziałaś, proszę : )
Lubię kupować w Superpharm, a może wszystkiego nie wiem :P?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Cytat
zxcvbnm122
Cytat
pika-pika-pika
Poproś o przeniesienie wątku.. a tanie perfumy można często dostać w Super-pharm. Mają często fajne promocje :)

No tak... Tylko jestem na forum "świeża" i nie bardzo wiem gdzie mam wysłac probę o przeniesienie... Próbowałam do "pomocy", ale nie mogłam znaleźć opcji wysłania wiadomosci itp. Może wytłumaczycie mi jak to moge rozwiązać? Z góry dziękuję.

już jest przeniesiony :) Więc spoko :)

tyy a jak cie nie stac na oryginalne to po co sie wyglupiasz z szukaniem ich na stronach www, za duzo zachodu, jak cie nie stac za trzysta zlotych to kup tansze, a nie zmaieszczaj glupie waki na forach, pewnie jeszcze liczysz ze ktos za darmo ci odda

Cytat
upgradeyou
milensik podziel się z nami tym, co widziałaś, proszę : )
Lubię kupować w Superpharm, a może wszystkiego nie wiem :P?

Perfumy w SP to niekoniecznie oryginały. Od początku zastanawiało mnie to, że część produktów nie jest zafoliowanych. Ale to nie wszystko, kiedyś byłam przy rozmowie mojego managera z przedstawicielem firmy, z której zamawiali perfumy, przedstawiciel ten lojalnie informował, że perfumy są troche "rozcieńczone". Zresztą jakoś specjalnie nikt się nie krył z tą sensacyjną informacją.
Warto też porównać cenę danych perfum w SP i np.Sephorze, i zastanowić się skąd taka różnica ;p
Szczerze mówiąc do dzisiaj troche mnie dziwi, że nawet takie sklepy robią przekręty.

Też co nieco słyszałam co się dzieje w sklepach, dlatego wkurza mnie to że wiele szafowiczek pyta mnie się czy te ci mam perfumy są oryginalne ... powiedzcie jak mogą być oryginalne za 100 zł ... Jak nawet w firmowych sklepach za o wiele większe sumy nie są oryginalne

Rzeczownik ten (nazywający substancję, a więc byt niepoliczalny)
w polszczyźnie nie występuje w liczbie pojedynczej,
lecz wyłącznie w liczbie mnogiej,
odmieniając się następująco:
M. perfumy,
D. perfum,
C. perfumom
, B.perfumy,
N. perfumami,
Ms. perfumach.
może po tym nikt z ciemnotą nie będzie ,,wyjeżdżał"

Cytat
paaaulinkaaa
D. perfum. UWAGI: Forma liczby pojedynczej ta perfuma jest przestarzała i używana bardzo rzadko. BŁĘDY: 1) Forma liczby pojedynczej !ten perfum. 2) lm D. !perfumów.
Słownik: Słownik poprawnej polszczyzny


:)

Współcześnie interesujący nas rzeczownik jest używany prawie wyłącznie w liczbie mnogiej,
a żeńskiej formy !(ta) perfuma jako regionalizmu wschodniego nie aprobuje żadna publikacja poprawnościowa.
Nagle jednak mamy przed sobą oczywiście nie poprawną postać męską !(ten) perfum.
Skąd się wzięła?
Odpowiedź wydaje się prosta
– skoro na buteleczkach zagranicznych pachnideł widnieją francuskie napisy eau de parfum,
co mniej świadomi użytkownicy naszego języka przyjęli,
że forma parfum – po spolszczeniu !(ten) perfum – musi być tą wzorcową.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-18 16:10 przez angieee20.

zweryfikowana
Posty: 1.542
Ostrzeżenia: 2/5

polecam stronę www.dolce.pl- bardzo uczciwa firma, ma siedzibę w Łodzi, skąd osobiście odbieram perfumy ;) więc nie płacę za przesyłkę tylko 2,4 zł za bilety w obie strony. PERFUMY SĄ TAŃSZE NIŻ NA IPERFUMY, NAPRAWDĘ, SPRAWDŹCIE, POLECAM (no i oczywiście nawet niktóre modele potrafia być o 100 zł tańsze niż w sephorze i douglasie). Btw. po co przepłacać w tych sklepach, skoro zapachy są źle przetrzymywane??? (światło i ciepło, a perfumy nie powinny byc wystawione na działanie tych czynników!).

Cytat
zxcvbnm122
Cytat
paaaulinkaaa
Cytat
zxcvbnm122
Hej dziewczyny! Chciałabym kupić perfum na który czaję się od pewnego czasu. Jest on niestety z edycji limitowanej, więc muszę się spieszyć. Ponadto rzadko go mogę "spotkać" w perfumeriach. Byłam w sephorze, ale jak zobaczyłam cenę - 289, za 100ml, to zaniemówiłam i zrezygnowałam, gdyż miałam okazję go kupić na bezcłówce za 200 zł ale niewiem czemu rozmysliłam sie wtedy i teraz żałuję.

ech. perfumy, jeśli już. :)

Właśnie PERFUM, bo chodzi mi o jeden konkretny więc chyba dobrze napisałam :)
Issey Miyake
L'Eau D'Issey Summer 2011

Edycja limitowana z tego roku. Naprawdę ciężko go znaleźć.
Dlatego chciałabym wiedzieć czy internetowym perfumeriom można ufać :)
jedne konkretne perfumy. Napisałaś źle - tak samo jakbyś napisała drzwi - jedna drzwia, skrzypce - jedna skrzypca,

Cytat
yellowcab
Cytat
paaaulinkaaa
D. perfum. UWAGI: Forma liczby pojedynczej ta perfuma jest przestarzała i używana bardzo rzadko. BŁĘDY: 1) Forma liczby pojedynczej !ten perfum. 2) lm D. !perfumów.
Słownik: Słownik poprawnej polszczyzny


:)

Dopełniacz (tylko i wyłącznie!!!) perfum ( kogo?czego?..nie mam tych perfum a nie tych perfumów) skąd Ty to wzięłaś???
tj.słownik poprawnej polszczyzny

www.e-glamour.pl polecam :)

zweryfikowana
Posty: 330
Ostrzeżenia: 1/5

Mam sprawdzoną perfumerię internetową
perfumeria.pl mozna nabyć tez testery w bardzo obniżonych cenach
Cała rodzinka tam kupuje i nigdy nie było podróbek ta perfumeria dostaje co roku nagrody...
polecam

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

Nie pomogę, ale może Ty mi pomożesz
>><moderacja><<



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-30 19:26 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziewczyny, PODPOWIEDZCIE!