Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.465
Ostrzeżenia: 1/5

Może któraś z Was wie drogie Panie , jak odróżnić podróbkę perfum np. Chanel od oryginału? Zastanawia mnie fakt, jak patrzę w oferty na Allegro i tam widzę perfumy do licytacji nawet od 1 zł ! Człowiek chciał by się skusić ale boi się,że to podróbka :(

o ja też bym się chętnie dowiedziała:)

na all.. to nie bardzo wiem jak.... najpewniejsze są testery.... porównaj też opakowania (katron i flakonik)... na żywo oryginał mocniej i dłużej pachnie :P

zweryfikowana
Posty: 1.465
Ostrzeżenia: 1/5

teraz tak ponoć potrafią zrobić podróbkę nawet w opakowaniu, że nie do rozpoznania /:

hmmmmm dobre pytanie, moim zdaniem kupno w autoryzowanym sklepie, poza tym jesli znasz jakis zapach orginalny, to wyweszysz podrobe- co niestety nie sprawdza sie w wersji zakupow przez internet. ale coz allegro to inaczej bazarek sprzedaje sie wszystko, a w szegolnosci podroby



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-10 21:06 przez padma.

dziewczyny nie kupujcie na all, cały egipt, tunezja, trucja są zasypane perfumami po 5 dolców w takich samych butelkach jak oryginałki, idealnie zapakowanych, zapach się minimalnie różni(a czasami traci spirytem)no i nie jest trwały .Mnóstwo osób zwozi i sprzedaje jak oryginalny(ciężko odróżnić na pierwszy rzut oka i to tylko ze zdjęcia).W praktyce, zdziera się napis na butelce, korek jest tandetnie wykonany, psuje się psikadełko :-) i dużooo takich tam

na allegro, to chyba tylko testery są oryginalne....

zweryfikowana
Posty: 1.465
Ostrzeżenia: 1/5

kiedyś kupiłam tester na all.. normalnie z zakrętką, bo czasem koreczka nie mają, ale niestety kupiłam przeterminowane perfumy, trzymały krótko a w perfumerii powiedziano mi, że są stare, niestety .......

zapewne po cenie

Czy ktoś ma może oryginalną EDP ESCAPE Calvina Kleina ze sklepu i może mi powiedzieć gdzie znajduje się kod perfumy: na kartoniku czy na folii?? a może ktoś umie go rozszyfrować??

Temat ciekawy, szkoda, że żaden specjalista nie zwrócił uwagi i nas nie oświecił ;)

Oryginalne perfumy powinny mieć numer seryjny i datę produkcji podaną na kartoniku lub na naklejce.

Może te informacje pomogą :)

Flakonikzły/color]
Jeżeli chodzi o flakonik to do najważniejszych oznak fałszywości zapachu zaliczyć należy przede wszystkim krzywo - faliście - wylane dno (w markowych perfumach jest ono równe i dokładnie wylane). Kolejnym istotnym szczegółem jest łączenie w butelkach, które jest śladem po formie. Oryginalne opakowanie ma łączenia delikatne, gładkie i niemal niewyczuwalne natomiast podróbka ma często łączenia szorstkie, nierówne i ostre. Jest to absolutnie niedopuszczalne w przypadku oryginalnego flakonika.

Naklejkizły/color]
Naklejki zawsze, powtarzam zawsze powinny być najwyższej jakości. Nie ma mowy tutaj o pomyłce, krzywej naklejce czy odchodzącej od butelki. Nie ma możliwości również aby pod naklejką znajdowały się pęcherzyki powietrza. Źle naklejone naklejki czy ich rozmieszczenie inne niż zawsze może świadczyć o fałszerstwie – zwłaszcza ta na dnie flakonu i na samym flakonie. Naklejki powinny być zawsze dobrze naklejone, nie odchodzić od opakowania, a naklejka na dnie flakonu powinna znaleźć się na samym środku. Na naklejce powinien również pojawić się kod. Inną cechą jest „zmywalność” napisów. W oryginalnych perfumach nie ma mowy o tym, by poprzyklejane do buteleczki napisy starły się po kilku użyciach lub rozmazywały. Nawet po zamoczeniu ich wodą.

Atomizerzły/color]
Następnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest atomizer i jego wygląd. Zwykle, w oryginale wykonany jest dokładnie, jest idealnie osadzony, zagięcia są równomierne i identyczne dookoła szyjki, nie ma ostrych krawędzi czy innych przeoczeń. Jest po prostu idealnie wykonany.

Wszystkie te elementy „techniczne” tak wyróżniają oryginał od podróbki przede wszystkim dlatego, że do produkcji perfum używa się doskonale zaprogramowanych maszyn, które nie tylko tworzą idealny flakonik, ale również sprawiają, że każdy jest dokładnie taki sam i wszystkie wyprodukowane perfumy wyglądają identycznie nie zależnie od tego w jakim kraju producent je produkował. Nie ma mowy o defektach i wadliwej partii. Producent w każdym kraju posiada te same maszyny.

Jeśli już flakonik i opakowanie zostało sprawdzone warto zwrócić uwagę na samą zawartość. Oryginalne perfumy przede wszystkim powinny być przejrzyste. Nie ma mowy o tym aby były „mleczne” czy aby pływały jakieś zanieczyszczenia w środku, drobinki kurzu czy czegokolwiek, nawet te najmniejsze. Jeśli są zanieczyszczone, mają inny kolor niż zwykle oznacza to, że zakupiony przez nas towar jest podróbką. Nikt nie ma prawa nam powiedzieć, że może to w fabryce jakieś zanieczyszczenie się pojawiło. Produkcję perfum jak i ich napełnianie prowadzi się w bardzo sterylnych warunkach.

Kolejnym szczegółem związanym z zawartością flakonu jest oczywiście zapach. Jeśli utrzymuje się on przez godzinę lub dwie i szybko wietrzeje we flakonie jest to ostateczny dowód, że zostaliśmy nabici w butelkę, a fantastyczna promocja to wyłącznie strata pieniędzy. Przy tym punkcie warto również zaznaczyć, że woda perfumowana powinna mieć intensywniejszy zapach niż woda toaletowa.

Warto tutaj dodać jeszcze, że wysoka cena perfum to przede wszystkim koszt mozolnej, długiej i drogiej produkcji. Tak więc niemożliwe jest, by za cenę niecałych 100 zł otrzymać oryginalne perfumy o pojemności 100 ml. Jedynym wyjątkiem są perfumy objęte promocją jednak także ona powinna być dobrze uzasadniona i w miarę racjonalna

Kupując perfumy warto przyjrzeć się im jeszcze przed zakupem (zdjęcia na stronie) a po otrzymaniu przesyłki sprawdzić:

- odcień i wygląd flakonu i opakowania
- wygląd atomizera
- napisy i naklejki na butelce
- wygląd numeru identyfikacyjnego
- przejrzystość i kolor perfum
- wszelkie ozdoby i detale
- zapach perfum

Jeśli opakowanie, flakonik i sama zawartość są w idealnym stanie to możemy być pewni, że zakupione przez nas perfumy są oryginalne a zapach ich będzie cieszył nas za każdym razem tak samo.

Ejli dzieki za info,mysle ze kazdej z nas sie przyda. Chociaz musze przyznac ze jeszcze nigdy nie kupilam prefumu na all targu itd. Zawsze kupuje w drogerii bo mam pewnosc ze to oryginal.

Kurier dostarczył właśnie perfumy ze sklepu interenetowego kupowane przez allegro od polecanego na wizazu sprzedawcy. Zaryzykowałam, ale byłam ciekawa czy będą się czymś różnić od oryginału kupionego w Urodzie, więc tu jestem i po przeczytaniu info Ejli wyniki moich obserwacji (uważnych :) ):
Woman Versace EDP 50ml - Uroda/ Woman Versace 100ml - internet
1. Jedna i druga butelka ma "krzywo" przyklejoną naklejkę pod spodem - tzn. nie centralnie na środku
2. Przy obydwu naklejkach jest bąbel powietrza pod spodem (pewnie z racji krzywego przyklejenia), w żadnym z flakonów nie odchodzą od spodu. Nadruk w internetowej nie schodzi (próbowałam paznokciem dosyc mocno)
3. Dno wydaje się być wylane dokładnie tak samo (równo) z jedną różnicą - w perfumach interentowych na spodzie pod naklejką - w szkle jest jakby wytłoczona cyfra 5, w perfumach z Urody tego nie ma. Wybiorę sie do sklepu stacjonarnego i sprawdzę czy czegos nie zmienili bo "stare" perfumy chyba ze dwa lata mają. A może to kwestia wielkości flakonu? Nie wiem - sprawdzę.
4. Łączenie w butelkach - butelka Woman składa się jakby z dwóch części (1/grube dno różowe i 2/cała reszta) i tak: w perfumach z Urody wzdłuć całej butelki łączenie jest mało widoczne, za to na górze tu gdzie jest atomizer jest dobrze widoczne i czuć je pod palcem, w perfumach z internetu widoczne jest tylko wzdłuż tej dolnej różowej części, za to na górze przy atomizerze prawie wcale go nie widac i bardzo słabo czuć pod palcem. Zaznaczam, że ani w jednym ani drugim przypadku nie są to łączenia ostre ani szorstkie, taka "kreska" po prostu.
5. Atomizery w obydwu flakonach wydaja się być takie same, antomiast płaszczyzna na której osadzony jest atomizer - w butelce z internetu idealnie gładka, w butelce z Urody bardzo leciutko pofalowana (widać pod światło i czuc pod palcem, ale bardzo delikatnie)
6. Zapach taki sam z obydwu flakonów - o długości jego utrzymywania się wieczorem - jak już go "ponoszę" kilka godzin :)
Biorąc pod uwage jakość wykonania samego flakonu to gorzej jest wykonany ten z Urody :)))))
Pozdrawiam!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mam do was pytanie