Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hybrydy - co robię nie tak?

20 sty 2018 - 17:59:39

Dziewczyny,
Jakiś czas temu postanowiłam spróbować zrobić sobie hybrydy. Zakupiłam zestaw startowy z Semilaca.
Przy pierwszych podejściach było okropnie. Mimo, że wykonywałam wszystko zgodnie z instrukcjami lakier odchodził tak, że mogłam go odrywać jak plaster.
Postanowiłam dokupić Primer. Dzięki temu paznokcie zaczęły się trzymać. Niestety. Zrobiły się tak słabe, że odrywają się niemalże do skóry :-( Wystarczyło, że trzymałam zmywacz na paznokciach 3-4 minuty i całość schodziła jak masło.
Jestem załamana :-(
Powiedzcie mi co mogę robić nie tak...

Hybrydy - co robię nie tak?

20 sty 2018 - 18:32:26

Zapewne używasz produktu 2w1... Jest on do niczego. Dokup bazę, a 2w1 stosuj jako top i powinno być ok. Ah i ten primer odstaw :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-20 18:33 przez adventurous_.

Hybrydy - co robię nie tak?

20 sty 2018 - 20:47:29

w zestawach z semilaca jest baza a nie jakiś produkt 2w1 :) moim zdaniem zle odtłuszczasz paznokcie i to jest powodem u mnie tak było

Hybrydy - co robię nie tak?

20 sty 2018 - 21:25:39

gtfa) jaką masz lampę? zbyt słaba lampa może powodować, że lakier nie do końca się wysusza
b) czy nie suszysz paznokci zbyt krótko? za szybko wyjęte spod lampy paznfokcie mogą właśnie tak wyglądać - odchodzić w całości, marszczyć się i schodzić
c) czy oprócz primera używasz też odtłuszczacza? a primer jaki? kwasowy czy bez kwasowy?

Hybrydy - co robię nie tak?

20 sty 2018 - 21:32:52

nie wiem jak jest przy hybrydach ale ja jak robie sobie akryl najpierw lekko szlifuje plytkę dzieki temu na powierzchni lekko zeszlifowanej lepiej trzyma sie akryl potem odtłuszczam czekam az przeschnie potem primer czekam az przeschnie i dopiero wtedy nakladam akryl. mozesz tez miec uczulenie na ktorys z produktów chodz semilac jest dobra firma. i lepiej nakładac kilka cienkich warstewek niz jedna gruba

Hybrydy - co robię nie tak?

21 sty 2018 - 00:17:55

gtfa) jaką masz lampę? zbyt słaba lampa może powodować, że lakier nie do końca się wysusza LAMPA 6W, LEDOWA,SEMILACA, 2 MINUTY KAŻDA WARSTWA
b) czy nie suszysz paznokci zbyt krótko? za szybko wyjęte spod lampy paznfokcie mogą właśnie tak wyglądać - odchodzić w całości, marszczyć się i schodzić
c) czy oprócz primera używasz też odtłuszczacza? a primer jaki? kwasowy czy bez kwasowy? UŻYWAM ODŁUSZCZACZA. Dziewczyny jak go stosować prawidłowo żeby było skutecznie i nie robiąc sobie przy tym krzywdy? :-(
Myślałam, że dzięki hybrydom zapuszczę paznokcie a na razie są w opłakanym stanie :-(

Hybrydy - co robię nie tak?

21 sty 2018 - 07:40:59

a szlifujesz płytke przed nałozeniem wszystkich preparatów?

Hybrydy - co robię nie tak?

21 sty 2018 - 13:24:27

Odłuszczać (cleaner) obowiązkowo. Możesz też dodatkowo używać primera.
A jeśli po ściągnięciu paznokcie są cienkie to może właśnie przy ściąganiu coś źle robisz? I wtedy się niszczą?

Hybrydy - co robię nie tak?

21 sty 2018 - 17:18:57

Byłam bardzo zdziwiona, bo czytałam, że zmywacz trzeba trzymać około 20 minut. Ja po kilku mogłam już ściągać dłutkiem cały lakier. Zmywacz wręcz rozpuścił mi kawałek paznokcia. Płytka była słaba od razu po pomalowaniu. Wystarczyło, że delikatnie uderzyłam ręką o coś twardego a paznokieć łamał się do samej skóry. Może właśnie zbyt mocno piłuję paznokcie? Chociaż jak na początku spiłowałam delikatnie to lakier odchodził (pierwszy raz był bez primera).

Hybrydy - co robię nie tak?

22 sty 2018 - 12:33:20

no to ewidentnie za mocno spiłowywujesz płytke to sie robi delikatnie i najlepiej drobnoziarnistym ty masz tylko lekko zmatowic by lepsza była przyczepność. najlepiej na poczatek pojsc do dobrej manikiurzystki i popatrzec jak ona to robi a dopiero potem eksperymentowac samemu;)

Hybrydy - co robię nie tak?

22 sty 2018 - 16:41:34

Ja też próbowałam sama robić i robię do tej pory. Nic mi się z paznokciami nie dzieje, są w dobrej kondycji. A hybrydę robię tak:
- nadaje paznokciom pożądany kształt.
- delikatnie matowie płytkę lub nie robię tego wcale.
- przemywam paznokcie Cleanerem. Czekam aż odparuje.
- kolejno daje Primer gdyż mam tłustą płytkę paznokcia
- następnie nakładam bazę proteinową z Indigo (jest rewelacyjna)
- dalej nakładam 2-3 warstwy lakieru hybrydowego (bez przemywania)
- na koniec Top, przemywam cleanerem i koniec (chyba że używam Topu bez przemywania to wtedy daje paznokciom ok 1minuty żeby wszystko "odpoczęło" )

Jeśli ściągam hybryde to ne mocze paznokci w acetonie, tylko nasączam acetonem waciki bezpyłowe, nakładam na paznokieć i owijam folią aluminiową. Trzymam tak paznokcie 10 minut i potem delikatnie ściągam lakier żeby nie uszkodzić płytki paznokcia.

Trzeba uważać żeby nie uszkodzić płytki. W żadnym wypadku nie zrywać hybrydy, można ją ewentualnie delikatnie spiłować.

Jeśli masz lampe LED powinnaś trzymać pazurki pod nią 45sekund albo 60sekund a nie 2 minuty!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-22 16:45 przez zlotko01.

Hybrydy - co robię nie tak?

22 sty 2018 - 18:04:33

na youtube są filmiki jak się robi hybrydy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Manicure Tytanowy