Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 3/5

Mam taką pracę, że często muszę myć dłonie a co za tym idzie i paznokcie mają dużo z nią kontaktu, macie jakieś pomysły czy doświadczenia które pomogą wzmocnić paznokcie? będę wdzięczna za rady...

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-15 09:31 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Ja odratowałam paznokcie odżywka diamentowa z eveline. Zuzylam jedna buteleczkę jakoś 2/3 lata temu, do tej pory mam ładne mocne paznokcie jak nigdy w zyciu, ale radzę poczytać skład bo gdzieś kiedys wyczytałam ze moze uczulać

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 3/5

Okej, dzięki @lola, wypróbuję ją, uczulenia nie mam na nic więc powinno być ok...

Odżywki z Eveline to jeden wielki syf. Wcieraj w płytkę oliwę z rozpuszczoną w niej kapsułką wit. A + E. Możesz dodać sok cytrynowy do tego. Najlepiej wzmocnić płytkę żelem lub akrylem, dzięki czemu w trakcie mycia paznokcie będą w jakiś sposób zabezpieczone. Poza tym jeśli często moczysz dłonie, to zwykłe odżywki nic nie dadzą, bo od wilgoci zejdą jak zwykły lakier.

Ja polecam odzywki eveline szczegolnie 8w1 uratowałam paznokcie, ktre szybko mi urosły, stwardnialy i nie rozdwajają sie.
Jednak trzeba obserwowac paznokcie po pomalowaniu poniewaz lubi występować reakcja alergiczna.
Na mnie dziala dobrze i moge ja polecic.

Z natury to oliwa z oliwek ciepla i jak kolezanka pisala z witaminka A i E.
Dobre są tez kremy do paznokci i dloni jako uzupełnienie.

A żele badz akryle... paznokieć ladnie wyglada do momentu ściągnięcia ich. Potem są płytki nie równe i strasznie oslabione



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-30 17:47 przez maadlin.

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Łamią mi się paznkcie, co radzicie?

21 paź 2016 - 16:35:10

Na kruche i łamliwe paznokcie znalazłam swoją ulubioną kolorową odzywkę z opi, utwardzała mi paznokcie odzywiając je... A co najwazniejsze, tylko ja wiedziałam, że to jest odżywka a nie lakier. :)

Łamią mi się paznkcie, co radzicie?

21 paź 2016 - 17:19:03

Mi pomoglo picie drozdzy i smarowanie ich olejkiem rycynowym. :) Staly sie potem twrade, przestaly rozdwajac i zaczely szybciej rosnac.

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

zawsze jak się mi coś zaczyna dziać z paznokciami to biorę oeparol piękne włosy, paznokcie, jest z wiesiołkiem, a on super na paznokcie działa, też na włosy przy okazji :) biorę przez kilka tygodni dzień w dzień i jest fajny efekt, robią się dużo mocniejsze

Dieta i odpowiednia suplementacja. Nie ma innej drogi. No i oczywiście ograniczenie stresorów :)

Co do podstawowej suplementacji to na pewno trzeba wziąć pod uwagę dużą dawkę minerałów zjadanych w towarzystwie tłustego posiłku i dobrze dokwaszonego żołądka by to wszystko miało szansę się wchłonąć.

niezweryfikowana
Posty: 259
Ostrzeżenia: 3/5

A stosujesz jakieś odżywki? U mnie to dało dobre efekty! :) wystarczy zadbać o regularność

A jaką odżywkę stosujesz? ostatnio chciałam coś kupić ale było ich tyle że nie wiedziałam co wybrać

niezweryfikowana
Posty: 259
Ostrzeżenia: 3/5

Teraz faktycznie tych odżywek jest dużo i można się pogubić. na pewno ta jest bardzo fajna i skuteczna https://www.notino.pl/bielenda/total-nail-repair-odzywka-do-paznokci-4-v-1/

dobra dieta + hybryda albo żel i częste nawilżanie skóry

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Paznokcie żelowe - Ważne pytanie