Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie!
Mam problem, na weekend ze znajomymi wyjechalismy pod namiot nad jezioro. Moje paznokcie miały już widoczny odrost, ale przed wyjazdem nie miałam już czasu na kosmetyczkę. Na plaży zdarzył się wypadek.. paznokieć żelowy odpadl mi wraz z częścią naturalnego podczas... gry w karty! :D
Ból był straszny! Paznokieć wygląda okropnie, na zdjęciu jest jeszcze z resztką żelu, który dziś jakimś cudem zdjęlam. Teraz muszę już iść do kosmetyczki ściągnąć resztę paznokci, ale nie wiem co mogę zrobić z tym jednym nieszczęsnym. Doradźcie proszę co mogę z tym fantem zrobić.

Ostrzegam, zdjęcia są drastyczne

P.S to białe przebarwienie to tylko ślad po prowizorycznym opatrunku nasączonym środkiem bakteriobójczym i wodą utlenioną, zakładanym mi na plaży przez przystojnego ratownika ;))



(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-21 16:35 przez puccass.

Boże ból naprawdę musiał być okropny.Ja mam swoje paznokcie ale kiedyś tak mi się złamał że później czekałam jak sam mi odrosnie

zweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

ale masakra... ałć boli od samego patrzenia

z tego co widać za długo go miałaś

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

Musisz poczekać aż Ci odrośnie. nic innego nie wymodzisz.

No nieprzyjemne dla oka. Ale przynajmniej ratownik opatrzył :D

Współczuję bólu, ja, przedłuzyłabym go akrylem.

Smaruj olejkiem z drzewa herbacianego - działa antybakteryjnie i dobrze robi paznokciom. Gdy zaczął mi się odklejać paznokieć (słynna odżywka z Eveline) to smarowałam tym olejkiem i wrócił na miejsce. Jak mi schodził paznokieć (bliskie spotkanie z drzwiami) to też mi lekarz kazał tym smarować, żeby nowo rosnący paznokieć lepiej się trzymał ;)
Nie przedłużałabym go akrylem, ani żelem, ani niczym. Tu masz teraz gołe "mięso". Zaklejanie tego akrylem mogłoby doprowadzić do infekcji. Nie wygląda to dobrze, możesz w ciągu dnia np. zaklejać to oddychającym plasterkiem a na noc zdejmować.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak zrobić wzorki na paznokcie