Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej.
Chciałabym dowiedzieć się czy moczenie paznokci w ciepłej oliwie ze sokiem z cytryn powinno być stosowane na niepomalowane paznokcie czy może odżywka nałożona na nie w niczym nie powinna przeszkadzać?

niezweryfikowana
Posty: 906
Ostrzeżenia: 2/5

Ja bym radziła zmyć wszystko z paznokci. Odżywka nie spowoduje oczywiście żadnych szkód w połączeniu z oliwą ale może zmatowieć od soku z cytryny poza tym składniki lepiej wnikną w paznokieć gdy nie będzie on niczym pomalowany.

Dzięki wielkie! :)

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Ja używałam samej odżywki i paznokcie są w miarę dobrej kondycji - bez żadnych dodatków. Póki co wszystko jest ok, staram się systematycznie o nie dbać.

Zrezygnowałam ze stosowania oliwki i podobnie jak ty zdecydowałam się jedynie na aplikowanie odżywki :)

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Ale przecież można korzystać z jednego i drugiego. Oliwka bardziej wpływa na skórki, nawilżenie - to pomaga. Odżywka ma nieco inne cele ;-)

Trzymanie rak w oliwie bardzo dobrze wpływa na skórę wokół paznokci.

niezweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 4/5

Ja też moczę palce w oliwie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Oliwa też dobrze wpływa na skórę - jest miękka, gładka, bardziej nawilżona. Na początku nie wiedziałam, czy potrzebna jest specjalna oliwa, ale tak naprawdę każda się tutaj sprawdzi. Ja używam takiej -<moderacja-spam>Zamawiałam ją już jakiś czas temu i służy mi też właśnie do pielęgnacji :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-11 16:22 przez moderator.

z odżywką to nie ma sensu, musisz zmyć lakier

Cytat
Rubilu
z odżywką to nie ma sensu, musisz zmyć lakier

Też mam takie zdanie na ten temat. Na czas takiej kuracji powinnaś nie malować paznokci. W mojej sytuacji, gdzie mi zależy na pomalowanych paznokciach przerzuciłam się na odżywki.

Odżywka w niczym nie przeszkadza, można mieć paznokcie pomalowane nawet lakierem ;)
Najważniejsze, żeby oliwka docierała pod paznokcie i skórki nawet nie trzeba ich moczyć wystarczy wetrzeć po kropelce oliwy w paznokcie i skórki bo tam najlepiej działa ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Allepaznokcie!