Obecnie rozmawiamy o:

Ładna biżuteria

gorący temat

Prostowanie włosów

44 minut temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co na wrastający paznokiec??

28 gru 2014 - 10:48:56

Cytat
nastajla
mnie też wrasta, jak wycinam to robi się stan zapalny :(

Wycinając, paznokieć odrasta tym razem z ostrą krawędzią przez co wcina się w skórę przez to jest stan zapalny.

Samemu sobie tylko szkodzimy.



Po zabiegu standardowym (obcięcie macierzy paznokcia) jest opatrunek przynajmniej przez 2 tygodnie (z kontrolami), z kostką arkady zapewne też, bo jest to jednak zabieg w miejscu narażonym wyjątkowo na podrażnienia i ew. uszkodzenia.

Co na wrastający paznokiec??

29 gru 2014 - 13:58:33

oj, to chyba zapowiada się jakiś urlop, albo przeniesienie się z pracą do domu jeśli rzeczywiście to wiąże się z takim opatrunkiem. Ale może jesli kostką arkady da się dobudowac paznokiec, to może to nie będzie takie inwazyjne?

Co na wrastający paznokiec??

08 sty 2015 - 00:00:25

wiesz co no wlasnie ja jak mialam to robione tak dawno to bylo faktycznie tak ze mialam opatrunek i ledwo dreptalam, ale na stronce i z tego co sie dowiadywalam jest napisane ze wlasnie po tym zabiegu nie ma opatrunku

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 1/5

Co na wrastający paznokiec??

27 lut 2015 - 17:23:18

A skąd jesteś dokładnie? W Krakowie mają dobry ośrodek medyczny, gdzie zajmują się podologią. Zobacz sobie stronę http://osteomed.krakow.pl/pedicure-leczniczy-podologia/ nie korzystałam z tego, ale ktoś ostatnio o tym wspomniał i skojarzyłam.

Co na wrastający paznokiec??

27 lut 2015 - 17:30:11

Polecam zamaczać palec kilka razy dziennie we wrzątku , nie jest to przyjemne , ale mi pomaga , następnie czekać aż odrośnie i nie obcinać za krótko :)

Co na wrastający paznokiec??

27 maj 2015 - 23:05:52

juz zrobilam to u siebie w szczecinie w lux medzie w klinice :) jest bardzo zadowolona! a jaka ulga...

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

Co na wrastający paznokiec??

31 maj 2015 - 17:16:29

z wrastającym paznokciem (ból okropny!!!) kiedys poszłam do kosmetyczki w http://studioperla.pl/ i bardzo mi pomogła.

Co na wrastający paznokiec??

09 cze 2015 - 22:53:37

mi sie podoba to ze juz po takim czasie po zabiegu nie mam ani sladu i nie bylo zadnych komplikacji, a wczesniej jak robilam w szpitalu to paprało sie i paprało...

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 3/5

Co na wrastający paznokiec??

22 paź 2018 - 12:07:23

Najlepiej z wrastającym paznokciem udać się do podologa, który się na tym zna i założy nam odpowiednią klamrę. Ja byłam w <moderacja> i tam założono mi klamrę ortonoksyjną według Frasera :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-08 18:51 przez moderator.

Co na wrastający paznokiec??

02 sty 2022 - 17:08:57

Podbijam wątek...znalazłam świetna podolog Joannę Kowalewską , właśnie pomogła mi na wrastający paznokieć, ból był niesamowity. Zastosowała Kostke Arkady taka metode i przyznam szczerze jak się bałam tak przyniosło ulgę niemalże natychmiast. Polecam. Pani Joanna ma Gabinet w Warszawie- Gabinet zdrowej stopy

Co na wrastający paznokiec??

23 paź 2023 - 13:16:16

Moczenie stóp w soli z Morza Martwego z olejem konopnym i mentolem to skuteczna metoda na złagodzenie dolegliwości związanych z wrastającymi paznokciami. Zalecam wykonywanie tej czynności raz dziennie przez około 15-20 minut. Gorąca woda pomoże zmiękczyć skórę wokół paznokcia, a sól i olej konopny będą działać przeciwzapalnie i zmniejszą obrzęk. Podczas moczenia stóp można delikatnie odchylić naskórek. Następnie polecam użyć płynu zmiękczającego na wrastające paznokcie firmy "Editt" - można go zakupić w Konopnej Farmacji w Poznaniu. Jeśli nie masz możliwości osobistego zakupu, warto sprawdzić, czy sklep ma również opcję zakupów online.

niezweryfikowana
Posty: 277
Ostrzeżenia: 4/5

Co na wrastający paznokiec??

24 gru 2023 - 11:20:57

Z pewnością warto zwracać uwagę na swoje stopy i wszelkie problemy z nimi związane. podolog Kielce może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości stóp. Od pękających pięt po wrastające paznokcie, zapewniają zabiegi dostosowane do indywidualnych potrzeb. Bez wątpienia warto rozważyć ich usługi.

Co na wrastający paznokiec??

12 kwi 2024 - 14:18:57

Podolog Bydgoszcz - Medoz.pl Gabinet podologiczny w Klinice Medoz to miejsce, w którym mogą Państwo w kompleksowy sposób zadbać o swoje stopy. Jesteśmy zespołem doświadczonych podologów i specjalistami od zdrowia stóp. Pierwszym krokiem do zdrowia jest wnikliwa konsultacja podologiczna – na pierwszym spotkaniu przeprowadzamy dokładny wywiad, omawiając wszelkie pojawiające się dolegliwości czy zmiany w wyglądzie skóry lub paznokci. To pozwala nam dokładnie przeanalizować problem i zaproponować dalszy plan działania. Oferujemy skuteczne zabiegi na stopy, które mają na celu poprawienie ich ogólnej kondycji i wyglądu – zarówno w obrębie paznokci oraz samej skóry. W naszym gabinecie znajdą Państwo profesjonalną pomoc w przypadku uszkodzonych na tle chorobowym lub mechanicznym paznokci, modzeli, bolesnych pękających pięt oraz trudnych do usunięcia odcisków.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Paznokcie, jak zacząć?