Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co na wrastający paznokiec??

23 lis 2014 - 13:13:34

Chyba jakieś żarty z tym wycinaniem wrastającego paznokcia samemu, to tylko pogarsza sprawę.

Paznokieć musi wyrosnąć na wprost tak aby obcinać go w poziomo. Nawet nie sugeruje się obcinania paznokci u takiej osoby tylko użycie pilniczka.

Ponadto jeżeli pojawia się narośl (dzikie mięso) to musicie się udać do lekarza 1) w celu zrobienia wymazu czy nie ma tam bakterii / grzyba.

Po ew. zaleczeniu tego problemu np. tak jak pisano wyżej moczeniem nogi w ciepłej wodzie z mydłem + (wg. wskazań lekarza) np. biotadyna i inne maści zakazuje się noszenia ciasnego obuwia, bo to ono jest odpowiedzialne za ten problem wraz z źle obciętym paznokciem.

Edycja:

Ciekawe kto tak zaniża ranking odpowiedzi (stawia minusy), o rozwiązaniach typu:
- moczenie w mydlinach
- smarowanie maściami (przepisanymi przez lekarza)
- sposób dziadków

Są prawidłowe i nieszkodliwe,
Natomiast:

- samodzielne obcinanie paznokcia z boku pogarsza sprawę, proszę nie wypisywać takich głupot bo paznokieć ma pod sobą płytkę po której będzie rósł ponownie i problem wróci z nawiązką.
- szpilki i inne ciasne buty odpadają przy takiej dolegliwości.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-23 13:19 przez konrad90001.

Co na wrastający paznokiec??

23 lis 2014 - 21:23:32

Cytat
Gocha007
o rany, brzmi zagadkowo :-) możesz powiedzieć coś więcej na temat zabiegu z kostką arkady?

Kostka Arkady to narzędzie składające się z korpusu i ruchomych haczyków i łopatek, które służą do prawidłowego kształtowania płytki paznokcia, odgarnianiu stanów zapalnych lub wałów paznokciowych.Zabieg polega dokładnie na odtworzeniu przez chirurga przy pomocy akrylu nadmiernie wyciętego paznokcia, który wrasta w skórę. W jej trakcie nie powstaje rana, dlatego nie jest konieczne noszenie opatrunków. Bezpośrednio po zabiegu ustępuje ból spowodowany wbijaniem się paznokcia.

Co na wrastający paznokiec??

23 lis 2014 - 21:49:53

dokladnie!!! wtedy mialam to samo, obce cialo- takie miesko mi wyroslo boze jak to bolalo. uzywalam tez masc propolisową to co piszesz i na jakis czas pomoglo. teraz czuje ze to jednak nie przez zle obciecie tylko tak jak by samo z siebie;/ myslalam tez ze to wina butow ale tak naprawde chodze w luzny adidasach, albo japonkach na codzien- bo taka mam prace... wiec wiekszosc dnia mam odkryta stope albo chodze w skarpetkach...

zweryfikowana
Posty: 1.574
Ostrzeżenia: 1/5

Co na wrastający paznokiec??

23 lis 2014 - 21:57:11

są specjalne gabinety podologiczne gdzie zajmuja sie takimi prblemami, polecam sie tam udac, tez mam niestety ten sam problem pozdrawiam.

Co na wrastający paznokiec??

23 lis 2014 - 22:16:20

Cytat
Emileczkaa92
są specjalne gabinety podologiczne gdzie zajmuja sie takimi prblemami, polecam sie tam udac, tez mam niestety ten sam problem pozdrawiam.

Pytanie jak to wychodzi kosztowo, prywatnie zabieg usunięcia części macierzy paznokcia kosztuje ok 450zł, kostka arkady 600+ (nie gwarantuje się sukcesu tej metody gdy jest stan zapalny i dużo płynu), w gabinetach nie wiem jak to wygląda cenowo (całość)

Ważne jest, że przy 1 i 2 zabiegu siedzenie w domu 1-2 tyg. (Pierwsze 5 dni leżące ze względu na możliwe krwawienie).

Co na wrastający paznokiec??

25 lis 2014 - 21:45:12

Cytat
Emileczkaa92
są specjalne gabinety podologiczne gdzie zajmuja sie takimi prblemami, polecam sie tam udac, tez mam niestety ten sam problem pozdrawiam.

popieram! zdecydowanie należy się udać do specjalisty, a nie "dłubać" samodzielnie, można zrobić sobie więcej krzywdy niż pożytku :/

Co na wrastający paznokiec??

25 lis 2014 - 23:25:00

ja dopiero teraz sobie o tym czytam w internecie. Nawet nie wiedziałam że robią takie coś w Polsce :) ale to prawda ze nie ma ani rany ani opatrunku po takim zabiegu???

Co na wrastający paznokiec??

29 lis 2014 - 00:55:08

hm, no dobra, może to głupio zabrzmi alee :D po historiach z akrylami na dłoniach śmiem przypuszczać że taki akrylowo odbudowany paznokiec przy zabiegu Kostką Arkady należy później dobudowywać i korygować, czy tak?

Co na wrastający paznokiec??

29 lis 2014 - 22:58:27

Polecam udać się do Gabinetu Podologicznego. Tam wykwalifikowana osoba oceni co jest przyczyną wrastania i na pewno zaproponuje terapię korekcji paznokcia.

Korekcja paznokcia na przykład za pomocą klamry ortnyksyjnej nie jest inwazyjna. To nie boli. Nie przyjemny jest moment usunięcia wrastającego elementu. Jednak prawidłowo zrobiony opatrunek z lekarstwem i odciążeniem nie przysparza dolegliwości bólowych i można normalnie chodzić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-29 23:08 przez maja_pe.

Co na wrastający paznokiec??

30 lis 2014 - 15:35:16

wiesz co ja dokladnie nie wiem jak to wyglada, bo tyle co czytalam na stronie, ale wydaje mi sie ze nie... moze ktos bardziej zorietnowany by sie odezwal? dziewczyny?:)

Co na wrastający paznokiec??

03 gru 2014 - 14:43:03

generalnie z tego co zdołałam wyczytać już na ten temat to zachęciło mnie to, może Kostka Arkady okaże się być lepsza w moim przypadku niż klamry

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

Co na wrastający paznokiec??

03 gru 2014 - 14:47:15

mnie też wrasta, jak wycinam to robi się stan zapalny :(

Co na wrastający paznokiec??

04 gru 2014 - 21:53:52

no właśnie znam ten ból, u mnie czasem to jest wprost nie do zniesienia :( przez jakiś czas miałam spokój ale teraz ponownie szukam ratunku. Ciekawa jestem czy efekty po Kostce Akrady utrzymają mi się, chociaż chyba nie przekonam się dopóki nie spróbuję

Co na wrastający paznokiec??

04 gru 2014 - 22:09:13

Tez przez to przechodzilam. 3 palce, wygladaly juz fatalnie. Od kilku lat nie ma sladu. Polecam wizyte u kosmetyczki, tamponade i klamerki korygujace. Obejdzie sie bez zrywania paznokcia. Wrastajacy paznokciec trzeba troszke uniesc. Wyciecie kawalka paznokcia moze nic nie dac jak paznokiec wyzlobil juz dolek. Odrosnie i znowu bedzie wrastal

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Co na wrastający paznokiec??

05 gru 2014 - 16:37:03

Później już noś odpowiednie obuwie, jak również staraj się stosować dobre produkty od paznokci, aby je wzmocnić. Bardzo łatwo można sobie zniszczyć paznokcie, radzę do takiej sytuacji nie dopuścić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przedłużanie paznokci na formie