Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Suche skórki wokół paznkci

23 sie 2014 - 19:43:21

Witajcie, od zawsze mam problem z suchymi skórkami wokół paznokci, są okropne, ciągle się zadzierają. Paznokcie mam zdrowe i ładne więc szukam sposobu na uratowanie moich skórek. Pomocy ;)

Suche skórki wokół paznkci

23 sie 2014 - 19:49:33

Nie obgryzaj, nie obcinaj, używaj rękawiczek gumowych do mycia naczyń, smaruj cały czas Regenerum. Ja mam dzięki temu idealne skórki. :)

Suche skórki wokół paznkci

23 sie 2014 - 19:51:10

Cytat
Snuuff
Nie obgryzaj, nie obcinaj, używaj rękawiczek gumowych do mycia naczyń, smaruj cały czas Regenerum. Ja mam dzięki temu idealne skórki. :)


nie obgryzam, nie obcinam, używam rękawiczek do mycia naczyń, regenerum kompletnie nie pomaga. Używałam nawet Cetapil plus rękawiczki na noc, skóra dłoni bardzo się poprawiła, skórki nie ;/

Suche skórki wokół paznkci

23 sie 2014 - 19:51:31

Nawilżaj. Dobrze też od czasu do czasu pomoczyć w oliwie, soku z cytryny i odrobinie ciepłej wody.

Suche skórki wokół paznkci

23 sie 2014 - 20:02:31

Osobiście mogę polecić krem z Biedronki, taki czerwony, SOS - Regenerujący krem do rąk. Uratował moje suche na wiór skórki, a kosztuje grosze. Oczywiście pamiętaj o zawsze natłuszczonych dłoniach, koniecznie na noc, ale w ciągu dnia co najmniej kilka razy, przed każdym wyjściem z domu i po każdym myciu rąk. Na samym początku robiłam też tak, że nakładałam warstwę kremu na skórki i nie wcierałam jej, zostawiałam na 10-15 minut, a potem dopiero rozcierałam. Do tego olejki, arganowy, rycynowy, jakikolwiek. Poprawa gwarantowana :)

Suche skórki wokół paznkci

23 sie 2014 - 20:08:39

Najlepsze jest olejowanie. Czymkolwiek.

Suche skórki wokół paznkci

25 sie 2014 - 00:15:18

Może spróbuj oliwki? Są nawet takie specjalne do paznokci w fiolkach, jak na lakier ;)

Suche skórki wokół paznkci

25 sie 2014 - 00:18:50

A próbowałaś smarować wazeliną na noc? Polecam Ci jeszcze maść z wit. A lub E z apteki, ewentualnie oliwkę do skórek :)

Suche skórki wokół paznkci

10 paź 2014 - 15:32:42

kochana, może za malo nawilzasz? Wazelina, kremy nawilzajace.. Albo moze robilas często hybryde na pazurkach? na suche dlonie polecam kapiel parafinowa, zrobia ci to elegancko w kazdym salonie kosmetycznym, ja mam problem z suchymi rekami zawsze, ale na szczescie to mi pomaga. poczytaj sobie: http://maniq.pl/inne-uslugi/kapiel-parafinowa-dloni-i-stop/

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Suche skórki wokół paznkci

12 maj 2015 - 16:45:29

Oliwka new nails - do tego systematyczność, paznokcie poprawicie w krótkim czasie, a przede wszystkim odmienicie sobie skórki. Zmiana powinna być diametralna.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 1/5

Suche skórki wokół paznkci

14 maj 2015 - 15:45:28

Od jakiegoś czasu stosuję olejek rycynowy na zmianę z wazeliną :) To póki co najtańsza i najlepsza metoda z tych wszystkich, które stosowałam. Regenerum też mało pomogło, a tutaj już widać efekty. Najważniejsze by nie smarować sporadycznie, tylko regularnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

natura żelowe lakiery opinie